Wybierz miasto:

Atrakcje weekendu Kraków

2018-09-17

 

 

Aktywne czytanie. Fred. Wymyślony przyjaciel

 

 

22 września, godzina 12:00–13.30. Mocak, ul. Lipowa 4

 

W sobotę 22 września o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Fred. Wymyślony przyjaciel autorstwa Eoina Colfera z ilustracjami Olivera Jeffersa.

Podczas lektury oraz zajęć plastycznych podejmiemy temat wyobraźni, wspólnie zastanowimy się nad naturą przyjaźni i poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak dbać o relacje z bliskimi.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Wstęp 10 zł. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.

 

Eoin Colfer – irlandzki autor tworzący głównie książki dla młodzieży. Zanim zajął się pisarstwem, pracował w szkole podstawowej jako nauczyciel. Jego najpopularniejszą serią są przygody Artemisa Fowla. Napisał również między innymi Listy życzeń, Nadnaturalistę, Lotnika.

Oliver Jeffers – ilustrator oraz autor książek dla dzieci. Lost and Found (Zagubiony i odnaleziony) jego autorstwa zdobyła złoty medal w konkursie Nestlé Smarties Book (2006), a w konkursie Blue Peter Book Award (2006) została uznana za ilustrowaną książkę roku. Dwa lata później powstała jej animowana adaptacja.

 

Więcej informacji: https://web.facebook.com/events/2106017919664203/

 

 

 

 

Warsztaty ceramiczne dla dzieci

 

 

22 września, godzina 11:30, El Bombo, ul. Syrokomli 11/8a

 

 

Zapraszamy na cykl warsztatów ceramicznych w El Bombo z Warsztatownią Chlastuplastu. Gwarantujemy świetną zabawę, ale co też istotne, rewelacyjne ćwiczenie dla naszych pociech.

Praca z gliną znakomicie rozwija obie motoryki, jest niezwykłym doznaniem sensorycznym dla dziecka, ale również i dla opiekuna, a fakt otrzymania trwałego, ładnego efektu jest dodatkowym atutem, który możemy wykorzystać na prezent, dekorację czy nawet jako naczynie spożywcze (naczynia wykonywane na zajęciach są dopuszczone do kontaktu z żywnością oraz można je myć w zmywarce.)

 

Zapisy: tel. 600283026, info@elbombo.pl lub przez Facebook.

 

Więcej informacji: https://web.facebook.com/events/244837366217235/

 

 

 

Pokazowe zajęcia Pomelody w Bawialni

 

 

22 września, godzina 12:00. Bawialnia. Kościelna 3

 

 

Na zajęciach korzystamy z materiałów międzynarodowego programu umuzykalniającego dla całych rodzin z dziećmi 0-6 lat POMELODY. 

Co otrzymujesz zapisując się na cykl zajęć?
- 3 miesiące radości rodzinnego muzykowania;
- przepiękny ilustrowany śpiewnik i CD z oryginalną muzyką skomponowaną specjalnie na potrzeby zajęć Pomelody;
- dostęp do aplikacji online z unikatowymi materiałami (oryginalna muzyka, słuchowiska, animacje i wiele innych) w cenie zajęć; 
- jedna opłata dla całej rodziny

 

Więcej informacji: https://web.facebook.com/events/2441769976043474/

 

 

Dzień Otwarty w LaLobie = Dzień dla Zdrowia Kobiety

 

 

22 września, godzina 08:00. La Loba, ul. Beskidzka 30

 

Zapraszamy Was na inaugurację nowego grafiku i oferty w LaLobie przy ul. Beskidzkiej 30 c. 22.09 w sobotę organizujemy dla Was Dzień dla Zdrowia Kobiety!

Będzie to cykl bezpłatnych warsztatów wraz z zajęciami, które naszym zadaniem pomogą Wam zrozumieć takie formy ruchu jak pilates, trening dna miednicy, rozciąganie czy trening wykorzystujący ciężar własnego ciała (TRX – tak ten, którego się boicie).

Dodatkowo oddajemy Wam naszych specjalistów, abyście zupełnie bezpłatnie lub za symboliczną kwotę mogły skorzystać z ich usług

Serdecznie zapraszamy – wszystkie konsultacje i zajęcia wymagają zapisów

 

Więcej informacji: https://laloba.pl/dzien-otwarty-w-lalobie-dzien-dla-zdrowia-kobiety/

 

 

Darmowe lekcje pokazowe hiszpańskiego dla dzieci

 

 

22 września, godzina 09:30 i 10:30, El Bombo, ul. Syrokomli 11/8a

 

 

Serdecznie zapraszamy na ostatnie darmowe lekcje pokazowe j. hiszpańskiego w El Bombo! U nas nauka jest dobrą zabawą! 

Zajęcia pokazowe będą odbywać się w dwóch grupach:
dla dzieci młodszych (od 2,5 do 6 lat) o 10:30 według metody muzyczno-ruchowej Niños Musicales
dla dzieci starszych (od 6/7 do 12 lat) o 9:30 według metody naturalnej Colorín Colorado

W EL Bombo uczymy dziecko przez pełne „zanurzenie w język”, czyli tak jak dziecko uczy się języka ojczystego. Dzięki temu dzieci szybko osłuchują się z językiem i nie muszą pokonywać żadnej bariery językowej. Czyli po prostu uczymy HISZPAŃSKIEGO po HISZPAŃSKU!

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/ninosmusicaleskrakow/

 

 

 

Commandosik - bieg z przeszkodami dla dzieci

 

 

22 września, godzina 08:00. Poligon Pasternik

 

Zapraszamy małych komandosów na błotną przygodę! 
22 września w Krakowie na poligonie Pasternik odbędzie się bieg z przeszkodami dla dzieci w 3 kategoriach wiekowych: 
4-5, 6-8, 9-11 lat.

Zapewniamy medal dla każdego małego wojownika oraz świetną zabawę na trasie o długości od 1 do 1,5km
Liczba miejsc ograniczona!
http://www.commandorace.pl/commandosik.php

 

 

 

Edukacyjny Piknik Rodzinny

 

 

22 września, godzina 12:00. Ogród Botaniczny

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Ogrodu Botanicznego UJ na edukacyjny piknik rodzinny, który odbędzie się 22 września 2018 r. w godzinach od 12:00 do 16:00. Okazją do jego organizacji jest zakończenie prac w ramach projektu HOLENDERKA - Ochrona rzadkich gatunków roślin ex situ poprzez remont szklarni Holenderka oraz przebudowa ścieżek edukacji przyrodniczej na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. W jego ramach wykonano remont i udostępnienie dla zwiedzających szklarni storczykowej Holenderka, remont ogrodzenia, przebudowę ścieżek, stawów i fontanny oraz druk tablic i materiałów edukacyjnych. Tego dnia wstęp do ogrodu Botanicznego będzie bezpłatny. 
W programie prelekcja dotycząca Ogrodu i roślin, poczęstunek oraz rozdawanie materiałów edukacyjnych.

 

 

Sztuka w interakcji / namaluj obraz z Cecylią Malik

 

 

 

22 września, godzina 11:00. Nowohuckie Centrum Kultury

 

Zapraszamy dorosłych i dzieci do wspólnego malowania 
z artystką i aktywistką Cecylia Malik 

NAMALUJ Z NAMI WSPÓLNY OBRAZ !

SZTUKA W INTERAKCJI / Laboratorium z Mistrzem to wydarzenie organizowane przez Fundację Laboratorium Sztukiobejmujące cykl łącznie 4 spotkań z 4 artystami tworzącymi w Krakowie. 
To trzecie spotkanie. 
Celem naszego spotkania jest wspólne malowanie wraz z artystą. Zwieńczeniem projektu będzie wernisaż wszystkich prac powstałych w toku wydarzenia 

 

 

Przyjdź! Odbierz roślinę!

 

22 i 23 września, godzina 09:00, dwie lokalizacje

 

 

20 tysięcy roślin doniczkowych przygotowanych dla mieszkańców Krakowa do zabrania za darmo! Będzie można dostać dracenę, skrzydłokwiat kwiecisty, fikus, chamedorę wytworną i zamiokulkas zamiolistny.

Rośliny te wpływają na otoczenie człowieka: pochłaniają dwutlenek węgla, produkują tlen i skutecznie poprawiają samopoczucie.

 

 

Obiad Rodzinny z rabatem

 

 

22 i 23 września. Zabłocie 13

 

 

Restauracja Zabłocie 13 to klimatyczne miejsce dedykowane szczególnie dla rodzin z dziećmi. na hasło BabyGo otrzymacie rabat 10% na pyszny obiad rodzinny.  W naszym menu znajdują się przede wszystkim dania kuchni polskiej , ale znajdą Państwo również inne ciekawe propozycje  jak na przykład: „Burger Zabłocki”. Proponujemy również specjalne menu dla dzieci. Sam lokal  położony jest przy bulwarach wiślanych zatem po doznaniach kulinarnych można udać się na krótki spacer wzdłuż Wisły. Oferujemy Państwu 2 niezależne klimatyczne sale , w których organizowane są również uroczystości rodzinne takie jak chrzciny , urodziny,  śluby , a także specjalny pokój zabaw  dla naszych najmłodszych gości. Zabłocie 13 to również wielka przestrzeń na zewnątrz lokalu, gdzie również obsługujemy naszych gości, a także proponujemy Państwu różne atrakcje jak boisko do siatkówki czy grę w badmingtona.

 

Więcej informacji: http://zablocie13.pl/

 

 

Najdłuższa Tyrolka w Małopolsce

 

 

22 i 23 września. Linolandia-Park Linowy, Kryspinów

 

Warto wybrać się do Linolandii w Kryspinowie. Pogoda ma nas rozpieszczać, więc tym bardziej skorzystajcie z atrakcji parku i najdłuższej tyrolki w Małopolsce! Zapewniamy aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Dla najmłodszych (od 3 lat) czeka niska trasa, dmuchana zjeżdżalnia oraz mini tor gokartowy! Dla starszych dzieci czekają wyzwania na średniej i wysokiej trasie parku linowego naszpikowaną różnorodnymi przeszkodami (trapezy, strzemiona, pniaki, most zwodzony, kładka obrotowa). Dodatkowo, oprócz tego, swoich sił spróbować można na ściance wspinaczkowej, ściance z bali czy pochylni.

 

Więcej informacji: https://web.facebook.com/linolandiakryspinow/

 

 

 

ATRAKCJE W MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

 

 

22 września, godz. 10:30-11:15


Płuca jak miechy
Lekcja z cyklu Poznaj swoje mocne strony.
Na lekcji odpowiemy na pytania: Po co oddychamy i do czego potrzebny jest nam tlen? Jaka rolę pełnią płuca? I jak zachować zdrowe drogi oddechowe? Co to jest smog i jak się przed nim chronić? Na zajęciach wykonamy samodzielnie model płuc.
Zajęcia dla dzieci od 7 lat.

 

23 września, godz. 10:30


(Nie)dawne tramwaje w komunikacji miejskiej w Krakowie
Na spotkaniu gośćmi będą Państwo Magdalena i Maciej Tomaszewscy – konduktorzy Krakowskiej Linii Muzealnej oraz pasjonaci transportu miejskiego w Polsce. Moderatorem dyskusji będzie Pan Piotr Gardynik – przewodnik w Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz miłośnik krakowskiej komunikacji miejskiej i turystyki industrialnej. Po spotkaniu zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem wystawy Tramwaje na Wawrzyńca.
Podczas dyskusji podejmiemy temat charakterystyki tramwajów dawnych –  historycznych oraz zabytkowych i tych, które zrewolucjonizowały krakowską komunikację miejską. Skupimy się na przełomie XX i XXI wieku, kiedy to mieliśmy do czynienia ze zmianami w taborze tramwajowym miasta. Odpowiemy na kluczowe pytanie: co możemy zrobić jeszcze w kwestii zabytków transportu miejskiego i jaka wizja komunikacji tramwajowej czeka nas w przyszłości? 
Udział w ramach biletu wstępu do muzeum.

 

23 września, godz. 12:00-12:45


Główka pracuje – gry logiczne znane i mniej znane
Zajęcia edukacyjne towarzyszące wystawie To takie proste.
Jaka anegdota i łamigłówka związana jest z określeniem jajko Kolumba? 
Jak znaleźć wyjątkową drogę przez mosty w mieście Królewiec? Na te i inne pytania odpowiemy podczas zajęć.
Zapraszamy rodziny z dziećmi od 6 lat.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Udział w ramach biletu wstępu do muzeum.

 

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie
ul. św. Wawrzyńca 15
31-060 Kraków
tel.: 12 428 66 00
Rezerwacja 12 428 66 00 wew. 11

muzeum@mim.krakow.pl

 

 

„Mama, tata i ja” w ​poszukiwaniu skarbu…​

 

 

23 września, godzina 10:00, Muzeum Żup Krakowskich

 

 

Witajcie drodzy nieznajomi z przyszłości…”* – tak zaczyna się tajemniczy
list sprzed prawie 100 lat, na który „przypadkiem” natrafiono w Muzeum Żup
Krakowskich Wieliczka … Autor zostawił wskazówki oraz stare zdjęcia, aby
poprowadzić śmiałków do „Skarbu”… Chętnych do przeżycia przygody Muzeum
zaprasza 23 września 2018 podczas rodzinnego spaceru „Nasze miasto wczoraj
i dziś” w ramach zajęć z cyklu „Mama, tata i ja”.

Spotkania odbędą się na Zamku Żupnym o godzinie 10.00 oraz 12.30.
Uczestnicy spacerując i rozwiązując różne zagadki, poznają miasto Wieliczka
i odkryją tajemniczy „skarb” z przeszłości. Rezerwacja/informacja: 12 289 16 14

 

 

Wydarzenia w Ogrodzie Doświadczeń/Geologiczna niedziela

 

 

23 września, godz. 15:00-18:00. Ogród DoświadczeńCzekają na Was atrakcje:
- profesjonalne wprowadzenie do tematu Geologicznej Niedzieli.
- wystawa Minerał – piękno i różnorodność
- stanowiska warsztatowe – poznawanie właściwości skał oraz ich wykorzystanie
- malowanie gipsowych odlewów dinozaurów oraz skamieniałości
- piaskownica z mini okazami geologicznymi
- ciemnia – oglądanie minerałów fluorescencyjnych w świetle UV
- wykonanie odlewów z siarki
- wyklejanie pamiątkowych szablonów z mini okazami z naszego Geoogródka
- konkurs z nagrodami
Udział w ramach biletu wstępu do Ogrodu.

 

Więcej informacji: https://web.facebook.com/events/729747820698416/

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGoDziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":