Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Co ciekawego robić z dzieckiem w Krakowie w weekend?

2019-03-27

Przedstawiamy Wam najciekawsze propozycje na najbliższy weekend:) Co robić w weekend w Krakowie z dzieckiem? Zobaczcie:

 

 

 

Targi Dizajnu KUP SE

 

 

Już po raz 7 Fabryka Festiwali i Studio Dobrych Relacji zapraszają na Targi Dizajnu KUP SE w dniu 30.03.2019. Targi odbędą się w Starej Fabryce Tytoniu, przy ulicy Dolnych Młynów 10. W tej wyjątkowej przestrzeni będzie można znaleźć.

 

 

  • ręcznie robione designerskie produkty,
  • naturalne kosmetyki,
  • polski hand made,
  • biżuterię,
  • strefę Fashion
  • strefę psiego Designu
  • i wiele wiele innych inspiracji.

 

Podczas targów przewidziane są warsztaty dla dzieci jak i dorosłych. Także dla odwiedzających czeka pula nagród do rozlosowania. Zapraszamy do uczestnictwa.

Jeżeli szukacie bezpiecznych zabawek, przytulanek, akcesorów dla dzieci koniecznie zajrzyjcie na stoiska firm: Mafaf, Ylala, Hetman-wyroby z drewna, Cutitnow.pl

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie  na:

https://www.facebook.com/events/1884872011630349/

 

MAŁE BUNTOWNICZKI I MALI BUNTOWNICY. WARSZTATY DLA DZIECI

 

 

W ostatnią sobotę marca zapraszamy dzieci w wieku 3-9 lat wraz z opiekunami na wspólne czytanie książek i towarzyszące im warsztaty w Bibliotece MOCAK-u, organizowane przez inicjatywę Mała Manifa. Będą nas inspirować publikacje wydawnictwa Debit: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek Eleny Favilli i Franceski Cavallo (przeł. Ewa Borówka) i Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi Bena Brooksa (przeł. Julia Tokarczyk).

 

Zawarte w książkach krótkie opowieści o prawdziwych postaciach, które pomimo trudności realizowały swoje plany i marzenia, mogą i nam dodać wiary w moc kształtowania własnego życia. Na warsztatach poznamy życiorysy takich osób i zastanowimy się, jakie cechy pomagały im znosić trudności i czuć się dobrze w swojej skórze. Zwrócimy też uwagę na bariery stojące na ich drodze.

Wspólne czytanie uzupełnią zabawa oraz zadania ruchowe i plastyczne. Wykorzystamy różne środki wyrazu, by przedstawić własne mocne strony i ograniczenia. Mamy nadzieję, że zajęcia  wzmocnią dziecięce poczucie sprawczości.

Prowadzenie: Agata Zabdyr-Jamróz

 

Spotkanie odbędzie się w ramach krakowskiego Kalendarza Manifowego 2019. Zapraszamy do śledzenia pozostałych wydarzeń.

Wstęp 1 zł. Więcej informacji i zapisy: maria.koptyjka@gmail.com

Organizator: Mała Manifa

 

https://www.facebook.com/events/477961642736678/

 

 

Piracka Przygoda - Teatr Lalek Marka Żyły w Teatrze Szczęście

 

30 marca, 11:00 i 15:00

 

Zapraszamy na nowy spektakl marionetkowy Teatru Lalek Marka Żyły w Teatrze Szczęście.

Czy sztorm, czy cisza morska, załoga kapitana Bakobrodego przemierza morza i oceany w poszukiwaniu skarbu! Szalone pojedynki, emocjonujące pościgi i straszny potwór morski... ale wszystko w nieco krzywym zwierciadle. Jeśli dodamy do tego jeszcze bajeczną dekorację, charakterne lalki i sporą dawkę humoru – szykuje się naprawdę dobra zabawa!

Bilety: 20 zł

Bilety online: https://ewejsciowki.pl/krakow/teatry/teatr-szczescie,642/piracka-przygoda,9965?eventId=146206

Rezerwacje telefoniczne: 570 252 555

Polecamy również warsztaty tworzenia lalek teatralnych, prowadzone przez Marka Żyłę w dniu spektakli, o 12:15, w cenie 35 zł za jedną wykonaną lalkę.

 

Smyko-Multisensoryka® - zajęcia pokazowe vol.2

 

 

SMYKO-MULTISENSORYKA® Zajęcia pokazowe - TYLKO 15 zł!
Sobota 30.03.2019 godz. 12.00 (wiek 0,6 - 3 lat) + rodzic/opiekun

Program Smyko-Multisensoryka® dba o to, żeby jak najlepiej wspierać rozwój maluszków oraz edukować rodziców:
jak w prosty sposób, poprzez zabawę wspierać rozwój własnego dziecka na co dzień. Czerpiąc przy tym dużo radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy.

SMYKO-MULTISENSORYKA są to zajęcia:
- Rozwojowe - wspierają całościowy rozwój dziecka (procesy integracji sensorycznej)
- Profilaktyczne - zapobiegają powstaniu deficytów sensorycznych - związanych z tzw, deprywacją sensoryczną (zbyt małą ilością bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju)
- Przesiewowe - pozwalają wstępnie określić "profil sensoryczny dziecka" - jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej
- Edukacyjne - rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę
- Zabawowe - dzieci mają możliwość swobodnie eksplorować i kreować rzeczywistość
- Nastawione na proces (a nie na efekt) - na zajęciach najważniejsze są doświadczenie, eksplorowanie, radość z bycia razem

Prosimy o zabranie obuwia na zmianę dla dzieci i rodziców/opiekunów.

Zapisy na biuro@widzimisie-krakow.pl

 

https://www.facebook.com/events/1476492885814173/

 

 

Kinder Poranki w Przewrotkach!

 

 

Zapraszamy na Przewrotkowe Kinder Poranki dla najmłodszych 31 marca:)
W każdą niedzielę spotykamy się od 10:00 do 13:00:)


Co oferujemy:
-liczne konkursy i zabawy
-słodkie nagrody
-mnóstwo pozytywnej energii
-szaloną jazdę
Możliwość jazdy na wrotkach, rolkach, a nawet na hulajnodze:)

1 bilet to aż 3 godziny szalonej zabawy:)

Do zobaczenia!!!:)

 

https://www.facebook.com/events/1178668635622296/

 

 

Weekendowa sala zabaw

Aktywność i zabawa to naturalne elementy rozwoju każdego dziecka.

 

W zabawie czasami wystarczy towarzyszyć albo zaufać dziecku i "puścić je wolno". Sala zabawy w Lalobie to bezpieczna (100 m2)  przestrzeń. Dzieci znajdą tu mnóstwo profesjonalnego sprzętu i pomocy, które sprawią, że czas spędzony w naszym Centrum będzie aktywny i kreatywny. Do tego nasza doświadczona animatorka i pedagog będzie czuwać nad bezpieczeństwem swobodnej zabawy oraz prowadzić twórcze warsztaty.

 

Weekendowa sala zabawy w LaLobie  zaprasza dzieci i rodziców na aktywny i twórczy weekend

 

Od lutego do maja  - w każdą sobotę i niedzielę!

 

Liczba uczestników jest ograniczona! Wymagamy zapisów:

 

Telefonicznie: 666-290-333 lub 570-577-677 

Mailowo: recepcja@laloba.pl 

 

www.laloba.pl

 

 


Rodzinne warsztaty.Pokochaj rękodzieło

 

Termin wydarzenia 30.03.2019. Zaczynamy od 12:00

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców z dziećmi do udziału w strefie warsztatowej, która została przygotowana podczas targów Dizajnu Kup SE na terenie Dolnych Młynów 10 w Krakowie. 

 

 

Zobaczcie sami jak rękodzieło może sprawić wiele radości!

Przygotowaliśmy dla Was następujące warsztaty na które obowiązują zapisy.

 

- lepienie wybranego wzoru i zabawa w glinie z Pracownią Ceramiki Artami (13.00-14.00 Zapisy  pracownia@artami.pl Tel. 608 79 45 68 – cena 35 zł od osoby.

- szycie własnych maskotek z filcu z firmą Mafaf (14.00-15.00, zapisy: kontakt@mafaf.pl  Tel. 693 530 119, cena 70 zł od osoby),

- zrobienie samodzielnie notesu z firmą booku, (od 16.00, zapisy: miłegodnia@booku.pl Cena 30 zł od osoby)

- zabawa i projektowanie domów z kartonu z Kokardkową Krainą- animacje dla dzieci.. Zapisy za pomocą Fanpage'a Fabryka Festiwali

 

 

Ale Cyrki w Teatrze Szczęście

 

31 marca, 11:00 oraz 15:00

 

Sympatyczny Klaun Feliks opowiada swoje historie z podróży po świecie, podczas których poznał iluzjonistę, ćwiczył pod okiem świetnego żonglera i muzykował z wielką orkiestrą. "Ale cyrki" to pełna dowcipu klaunada, w czasie której dzieci wspólnie z klaunem odkrywają swoje liczne talenty. Wszystkie dzieci zostają obdarowane przez klauna balonami.

W podczas opowiadanej historii zobaczymy m.in.
- Iluzję i żonglerkę czym się da, skecze, scenki i etiudy muzyczne,
- Taniec i pantomimę, wiele instrumentów muzycznych :ukulele, harmonijkę,… i 20 innych instrumentów!

Minimalny wiek: 2 lata

Czas trwania 60 minut

 

Bilety: 20 złotych 

Bilety ONLINE: www.teatrszczescie.pl

 

 

Sobotnie spotkanie: Wczesna dwu i wielojęzyczność

 

 

Spróbujemy odpowiedzieć na 3 poniższe pytania: - Dlaczego? - powinniśmy wspierać dzieci w nauce i dalszym używaniu rodzimego języka lub innych języków (wielojęzyczność nieojczysta); - Co? - można zrobić, aby wspierać wielojęzyczność;- W jaki sposób? - wdrażamy realne wsparcie językowe, aby nauczyć dzieci i zachować ich ojczysty język. Chcemy pomóc rodzicom w wychowaniu ich dzieci w wielojęzycznym środowisku; Chcemy pomóc nauczycielom w skuteczniejszym radzeniu sobie z dziećmi wielojęzycznymi; Chcemy pomóc zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom w zachowaniu własnego języka i kultur; Chcemy promować wielojęzyczność w Europie.
Prowadząca: Aleksandra Mykowska- Psycholog i mama dwujęzycznej (a może wielojęzycznej w przyszłości) córeczki. Jej marzeniem jest dać swojemu i innym dzieciom szansę na wszechstronny rozwój w antystresowej atmosferze, ale pełnej wyzwań. Chce stworzyć miejsce, gdzie dzieci będą miały urozmaicone i przyjazne środowisko rozwojowe zrównoważone pod względem umysłu, ciała, emocji, ducha. Fanka zdrowego żywienia, naturalnej medycyny i wolniejszego tempa życia. Obecnie zgłębia i doświadcza różne podejścia pedagogiczne wobec małych dzieci. Przeciwniczka kar, zwolenniczka tłumaczenia po raz tysięczny, miłośniczka uśmiechów na dziecięcych buziach.

 

https://www.facebook.com/events/409775329784136/

 

 

Słodki weekend W Ciuciu

 

 

Ciuciu Cukier Artist ma przyjemność zaprosić wszystkie dzieci do Najmniejszej na Świecie Fabryki Cukierków, gdzie same dzieci mogą zrobić swojego cukierka! Zapraszamy Wszystkie Dzieci oraz Dorosłych na ulicę Grodzką 38 w Krakowie do Krainy Słodyczy na pokazy, podczas których można obejrzeć od początku do końca, jak tworzymy nasze cukierki i lizaki, poczuć aromat unoszący się podczas produkcji i na koniec spróbować ciepłego jeszcze cukierka.

 

http://ciuciukrakow.pl/

 

 

Fikanie w Kamyczki Patyczki

 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać i zobaczyć nową salę zabaw :-) Kamyczki Patyczki to niezwykłe miejsce stworzone dla dzieci i rodziców.
Mamy dla Was salę zabaw ze zjeżdżalnią, ekranem multimedialnym, huśtawką, kąciki tematyczne oraz wiele kreatywnych zabawek.
A dla rodziców kącik, w którym spokojnie będą mogli usiąść, napić się kawy i zjeść coś słodkiego spoglądając na swoją pociechę, która świetnie się bawi!
Organizujemy wyjątkowe przyjęcia urodzinowe, warsztaty, imprezy tematyczne oraz zajęcia dla mam z dziećmi.

 

http://kamyczkipatyczki.pl/

 

 

Projekt Wspólna Sobota: Warsztaty ogrodnicze

 

 

Wiosna już do nas przyszła, przygotujemy więc rośliny do naszego ogródka – zasadzimy nasionka i przygotujemy dla nich piękne doniczki, w których będą mogły radośnie rosnąć.

**************************************************************
Koszt: 1 zł/osoba dorosła

Zajęcia w ramach programu Miasta Kraków - Klub Rodziców.

Więcej informacji:
Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
os. Centrum A 6a
Kraków
tel. 12 644 68 10, e-mail: jedrus@krakownh.pl

 

https://www.facebook.com/events/2191324034451594/

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl