Wybierz miasto:

Miasto:

Co możesz robić z dzieckiem w weekend w Krakowie?

2019-04-08

Co możesz robić w weekend z dziećmi w Krakowie? Na przeciw Waszym oczekiwaniom zebraliśmy najważniejsze atrakcje weekendu, po to byście nie musieli się martwić co robić z dzieckiem w weekend.

 

 

 

Festyn ekologiczny

 

 

Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza 12 kwietnia od godz. 9.00 na Festyn ekologiczny.
Ekologia to temat niezwykle ważny we współczesnym świecie. Niestety, w miarę rozwoju cywilizacji negatywny wpływ człowieka na przyrodę staje się coraz większy. Powietrze, woda i gleba są zanieczyszczane, przyroda znika pod górami odpadów, bezpowrotnie ginie wiele gatunków roślin i zwierząt. Aby ratować świat, już dziś konieczne jest prowadzenie działań mających na celu ochronę środowiska nie tylko poprzez ograniczanie negatywnego wpływu działalności przemysłowej i komunikacyjnej, ale też zmienianie codziennych przyzwyczajeń i nawyków każdego z nas oraz uczenie kolejnych pokoleń dbałości o naszą planetę. Festyn ekologiczny to wspaniała okazja do pokazania i przybliżenia dzieciom piękna przyrody. Poprzez zabawę staramy się przekazać podstawowe zasady ochrony środowiska naturalnego. W programie imprezy liczne gry i zabawy tematyczne, konkursy i zagadki ekologiczne. Partnerem wydarzenia jest Straż Miejska Miasta Krakowa.
Wstęp wolny.

 

https://www.facebook.com/KlubJednosc/

 

Dzień Otwarty w dwujęzycznym przedszkolu i żłobku KIDS&Co.

 

 

Zapraszamy wszystkich rodziców na Dzień Otwarty nowego dwujęzycznego przedszkola i żłobka KIDS&Co. :)   Tym bardziej serdecznie zapraszamy, gdyż będzie to wielkanocny Dzień Otwarty:)

 

 

W PROGRAMIE:


* animacje dla dzieci,
* zabawy ruchowe,
* z kadrą KIDS&Co.

Rodzice, którzy podpiszą umowę podczas dnia otwartego otrzymają rabat na wpisowe w wysokości 50%

 

https://www.facebook.com/events/1077227639146696/

 

 

EASTER WORKSHOP- warsztaty dla dzieci w Leader School

 

 

 

Już w przyszłą sobotę 13 kwietnia zapraszamy dzieci na ➡️ EASTER WORKSHOP  - oczywiście w języku angielskim!  Będziemy tworzyć zająca wielkanocnego ze skarpety, "jajeczne" ozdoby a na koniec weźmiemy udział w tradycyjnym brytyjskim EASTER EGG HUNT! 
Koszt: 25 zł
Informacje i zapisy w sekretariacie szkoły ipod nr 12 658 61 15
Ilość miejsc ograniczona!

 

https://www.facebook.com/Leader.School.Krakow/

 

 

Aktywne czytanie. "Edward i jego wielkie odkrycie"

| warsztaty

 

 

W sobotę 13 kwietnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki "Edward i jego wielkie odkrycie" autorstwa Rebecki McRitchie, z ilustracjami Celeste Hulme (Wydawnictwo ADAMADA).

Edward, główny bohater opowieści, jest chłopcem, któremu bardzo imponują odkrycia, których dokonali członkowie jego rodziny. Każdy oprócz niego – co jest dla Edwarda bardzo trudne. Na warsztatach będziemy towarzyszyć mu w wykopaliskach oraz przekonamy się, że czasem prawdziwy skarb może pozostać niezauważony.

Na warsztatach "Aktywne czytanie" wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

 

 

https://www.facebook.com/events/404686650327364/

 

 

 

O, kurka Kulturka!

 

 

Każdą niedzielę w Dworku rezerwujemy dla dzieci i rodziców! W ramach nowego cyklu „O, kurka Kulturka!” organizowane są spektakle teatralne, koncerty i zabawy muzyczne, spotkania podróżnicze i warsztaty kreatywne, nastawione na wspólne spędzanie czasu w gronie rodzinnym.
A WSZYSTKO TO ZAWSZE GODZINA 16.00!!!

BILETY na każde spotkanie: 10 zł/osoba dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku

 

https://www.facebook.com/events/1964304410544585/

 

Warsztaty Wielkanocne - GOkidz! Explorers Club

 

 

Podczas warsztatów dzieciaki nauczą się cyrkowych trików, wezmą udział w misji ratunkowej pisanki, rozwiążą gigantyczną wykreślankę wielkanocną, będą tropić ukryte pisanki na parku i wykonają swoje własne pisanki w kształcie postaci z bajek (minionki, żółwie ninja, angrybirds).
Warsztaty dla dzieci od 3 lat do 14.  Ilość miejsc ograniczona. Kup bilet najtaniej na stronie https://gokidz.pl/kup-bilet . 

Warsztaty trwają łącznie 2h, cena to 46 zł, w tym 1h warsztatów – koszt 17 zł oraz 1h zabawy na parku – koszt 29 zł.

 

https://www.facebook.com/events/2287745941513617/

 

Sobotnie spotkanie: Konkurencja i konflikty wśród rodzeństwa

 

 

Podczas spotkania dowiemy się jak kolejność urodzenia może wpływać na zachowanie i rozwój dziecka. Porozmawiamy o przyczynach konfliktów i zachowań agresywnych dzieci, jaką role pełnia w rozwoju społecznym i indywidualnym a także w jaki sposób na takie zachowania mogą reagować rodzice i opiekunowie.
Prowadząca: Bernadetta Kralka, psycholog, pedagog społeczny i absolwentka resocjalizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie prowadzi zajęcia warsztatowe i psychoedukacyjne w kilku fundacjach pracując głównie z dorosłymi i młodzieżą. Przez kilka lat aktywnie działała w studenckich projektach i organizacjach, gdzie miała okazję koordynować pracę różnych zespołów. Zawodowo związana z procesami rekrutacyjnymi. Dzięki organizacji AIESEC miała okazję pracować w międzykulturowym ośrodku dla zaniedbanych i maltretowanych dziewczyn w centrum Kula Lumpur, co zaowocowało fascynacją, kulturami i podróżami.

 

https://www.facebook.com/events/405720430230027/

 

 

Piracka Przygoda - Teatr Lalek Marka Żyły w Teatrze Szczęście

Zapraszamy 13 kwietnia na godz. 11:00 i 13:00 na nowy spektakl marionetkowy Teatru Lalek Marka Żyły w Teatrze Szczęście.

Czy sztorm, czy cisza morska, załoga kapitana Bakobrodego przemierza morza i oceany w poszukiwaniu skarbu! Szalone pojedynki, emocjonujące pościgi i straszny potwór morski... ale wszystko w nieco krzywym zwierciadle. Jeśli dodamy do tego jeszcze bajeczną dekorację, charakterne lalki i sporą dawkę humoru – szykuje się naprawdę dobra zabawa!

 

Teatr Szczęście

Karmelicka 3, 31-133 Kraków

https://www.facebook.com/events/302213257081591/

 

 

Rodzinne warsztaty ogrodnicze - "Zielony i bezpieczny dom" w Bawialni

 

 

W trakcie rodzinnych warsztatów ogrodniczych „Zielony i bezpieczny dom” przedstawimy zarówno rodzicom jak i najmłodszym uczestnikom na co trzeba zwrócić szczególną uwagę planując zieleń w domu z dzieckiem i jakie zagrożenia niosą ze sobą popularne rośliny doniczkowe spotykane w domach.
Opowiemy na które gatunki należy zwracać szczególną ostrożność, a których pozytywne odziaływanie możemy wykorzystać, jak na przykład funkcja oczyszczania powietrza czy, najważniejsza dla Maluchów, funkcja jadalna!
Właśnie dlatego warsztaty w części praktycznej polegać będą na wspólnym posadzeniu rośliny ziołowej, z możliwością degustacji własnej pracy i oczywiście zabranie jej ze sobą do domu.
Część teoretyczna obejmuje najważniejsze informacje na temat trujących, oczyszczających oraz jadalnych roślinach w domu.
W takcie prac ogrodniczych przekażemy Dzieciom podstawy pielęgnacji roślin, związane z potrzebą podlewania, doglądania, zraszania, itp.

 

 

https://www.facebook.com/events/330830147556596/

 

 

Taneczno-kulturowe spotkanie z Hiszpanią

 

 

 ¡Viva España! to cykl spotkań z kulturą Hiszpanii – muzyką, tańcem, historią... Zapraszamy dzieci i rodziców!

Wachlarze, chusty, kapelusze, kastaniety – wszystko może się przydać w tańcu. Dodatkowo każdy gość będzie miał okazję ubrać
prawdziwy kostium do flamenco i uwiecznić swoją hiszpańską kreację na zdjęciach! 

Zapraszamy wszystkie dzieciaki powyżej 5. roku życia z Rodzicami!

 

https://www.facebook.com/events/2302574436656850/

 

 

Weekendowa sala zabaw

Aktywność i zabawa to naturalne elementy rozwoju każdego dziecka.

 

W zabawie czasami wystarczy towarzyszyć albo zaufać dziecku i "puścić je wolno". Sala zabawy w Lalobie to bezpieczna (100 m2)  przestrzeń. Dzieci znajdą tu mnóstwo profesjonalnego sprzętu i pomocy, które sprawią, że czas spędzony w naszym Centrum będzie aktywny i kreatywny. Do tego nasza doświadczona animatorka i pedagog będzie czuwać nad bezpieczeństwem swobodnej zabawy oraz prowadzić twórcze warsztaty.

 

Weekendowa sala zabawy w LaLobie  zaprasza dzieci i rodziców na aktywny i twórczy weekend

 

Od lutego do maja  - w każdą sobotę i niedzielę!

 

Liczba uczestników jest ograniczona! Wymagamy zapisów:

 

Telefonicznie: 666-290-333 lub 570-577-677 

Mailowo: recepcja@laloba.pl 

 

www.laloba.pl

 

 

Wielkanocny las w słoiku

 

 

Zapraszamy dużych i małych na pierwsze w Żarówce warsztaty z tworzenia lasu w słoiku :)!
Tematem przewodnim będzie okres wielkanocny, więc oprócz roślin, będą także do dyspozycji dekoracje świąteczne i drewniane, z których można będzie korzystać, ale też niekoniecznie :).

Warsztaty przeznaczone dla każdego- mogą przyjść dorośli, starsze dzieci lub mniejsze pod opieką rodziców.
Stworzymy las w słoiku typu otwartego, więc będzie można go na bieżąco doglądać, a nawet w nim coś zmieniać :)
Będzie wspaniałym prezentem, dekoracją na stół wielkanocny lub miejscem do zabawy dla dziecka :).

 

https://www.facebook.com/events/412174439609274/

 

 

 

Rodzinne koncerty w El Bombo

 

 

W każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszamy na rodzinne koncerty do El Bombo. Będzie to okazja do spędzenia czasu obcując z muzyką klasyczną jak również z folklorem Ameryki Południowej w miłej, rodzinnej atmosferze.

Koncerty poprowadzą muzycy z Argentyny: Bárbara Warzyca (która współpracuje z El Bombo również jako nauczyciel hiszpańskiego) oraz Tomás Altmann. Basia gra na pianinie, a Tomás na wiolonczeli.
Studiowali w Akademii Sztuk Teatralnych Colón w Buenos Aires. Aktualnie są w trakcie studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej w Krakowie. Specjalizują się w muzyce klasycznej, ale lubią również grać muzykę argentyńską, w szczególności tanga :)

Każdy z koncertów będzie miał inną tematykę. 

Temat pierwszego koncertu 10 lutego: Muzyka argentyńska (tanga i folklor)

Wiek uczestników: od 0 do 100 lat :)

WSTĘP:

Dzieci gratis
Dorośli 30 złotych (dla kursantów El Bombo 20 złotych)

Adres: ul. Salwatorska 22/P

Zapisy: 600283026, info@elbombo.pl

 

https://www.facebook.com/events/596743650737009/

 

 

 

Ale Cyrki w Teatrze Szczęście

 

 

 

Sympatyczny Klaun Feliks opowiada swoje historie z podróży po świecie, podczas których poznał iluzjonistę, ćwiczył pod okiem świetnego żonglera i muzykował z wielką orkiestrą. "Ale cyrki" to pełna dowcipu klaunada, w czasie której dzieci wspólnie z klaunem odkrywają swoje liczne talenty. Wszystkie dzieci zostają obdarowane przez klauna balonami.

W podczas opowiadanej historii zobaczymy m.in.
- Iluzję i żonglerkę czym się da, skecze, scenki i etiudy muzyczne,
- Taniec i pantomimę, wiele instrumentów muzycznych :ukulele, harmonijkę,… i 20 innych instrumentów!

Minimalny wiek: 2 lata

Czas trwania 60 minut

 

Bilety: 20 złotych 

Bilety ONLINE: www.teatrszczescie.pl

 

 

Fikanie w Kamyczki Patyczki

 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać i zobaczyć nową salę zabaw :-) Kamyczki Patyczki to niezwykłe miejsce stworzone dla dzieci i rodziców.
Mamy dla Was salę zabaw ze zjeżdżalnią, ekranem multimedialnym, huśtawką, kąciki tematyczne oraz wiele kreatywnych zabawek.
A dla rodziców kącik, w którym spokojnie będą mogli usiąść, napić się kawy i zjeść coś słodkiego spoglądając na swoją pociechę, która świetnie się bawi!
Organizujemy wyjątkowe przyjęcia urodzinowe, warsztaty, imprezy tematyczne oraz zajęcia dla mam z dziećmi.

 

http://kamyczkipatyczki.pl/

 

Kreatywka - spotkanie z teatrem

 

 

Co jest bardziej potrzebne do działania - muzyka, czy cisza? Czy z codziennych czynności można stworzyć sztukę? O tym przekonacie się już 14 kwietnia w Klubie 303 na spotkaniu z Agnieszką Kolanowską.
Na początek spotkania rozgrzewka teatralna. Następnie będziemy bawić się naszą mimiką, głosem i ciałem w nieoczywisty sposób. Obudzimy naszą wyobraźnię i spróbujemy opisać się za pomocą przedmiotów, następnie przechodzimy do działania!

 

https://www.facebook.com/events/628985610861847/

 

 

Akukuu- szaleństwa w sali zabaw

Zapraszamy codziennie.

 

Akukuu to idealne miejsce na spędzenie czasu wolnego dla dzieci do 12. roku życia. W naszych strefach zabaw odnajdzie się każde dziecko, bez względu na to, czy bawi się samo, z opiekunem czy w grupie.

 

Do dyspozycji najmłodszych są bogato wyposażone sale zabaw. Wszystkie konstrukcje i urządzenia zaprojektowane są z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych gości. Zaokrąglone rogi mebli i antypoślizgowe podłogi gwarantują bezpieczeństwo nawet podczas największych szaleństw.

Każde z naszych centrum zabaw posiada kilka stref zabaw przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. W strefach znajdują się różnorodne atrakcje, na przykład: strefa wyposażona w wielopoziomowe konstrukcje, baseny z kulkami, strefa małego sportowca, strefa multimedialna, strefa gokartów, strefa malucha i wiele więcej.

 

Podczas zabaw najmłodszym gościom będzie towarzyszyć nasza sympatyczna maskotka – Królik Henryk, który zostanie przewodnikiem po niesamowitym świecie Akukuu.

 

  1. Bratysławska 4 , Kraków
  2. Zakopiańska 105, Kraków

https://akukuu.pl/wejscie-indywidualne/

 

 

Spektakl inspirowany twórczością Stanisława Wyspiańskiego – „Kwiat paproci” 

 

 

14 kwietnia (niedziela), Duża Scena, godz. 12:00, 15:00 zapraszamy Państwa wraz z dziećmi na spektakl inspirowany twórczością Stanisława Wyspiańskiego – „Kwiat paproci” w reżyserii Jakuba Krofty!

W tym pięknym wizualnie iskrzącym się od absurdalnego humoru przedstawieniu spotykają się postaci historyczne z baśniowymi, tradycyjne techniki lalkowe z najnowocześniejszymi projekcjami, a kurtyna Siemiradzkiego… z kurtyną Wyspiańskiego.

Więcej na: https://teatrwkrakowie.pl/spektakl/kwiat-paproci

 

 

Dodatkowe informacje/ rezerwacja: 12 424 45 28, 12 424 45 25.

 

 

„Dziecko dla odważnych”. Prawdziwie rodzinny spektakl!

 

 

Poradników dla młodych rodziców napisano już cale tomy. Czym różni się od innych poradników poradnik Leszka Talko, którego adaptację prezentujemy na scenie? Dowiemy się z niego, nie co MY możemy przypadkiem zrobić dziecku, lecz co z premedytacją!

„Dziecko dla odważnych” to poradnik dla wszystkich, którzy zamierzają mieć dzieci, mają dzieci i chcą ich więcej, dla tych, co maja dzieci i maja ich serdecznie dość. Ci którzy dzieci nie mają i nie zamierzają za żadne skarby świata ich mieć również znajdą w tym tekście wiele dla siebie.

Zapraszamy do Scena Pod Ratuszem - Teatru Ludowego w drugą i ostatnią niedzielę kwietnia oraz maja!

https://ludowy.pl/pl/spectacle/dziecko-dla-odwaznych

 

 

Etnokalendarz weekendowe warsztaty rodzinne

 

 

Czy można ubrać się w drzewo? Co łączy kukurydzę z drukarką 3D? Jak – za pomocą roślin – życzyć komuś zdrowia, siły i urody? Najbliższe warsztaty z cyklu Etnokalendarz już 13 i 14 kwietnia!

W czasie kwietniowego Etnokalendarza zamienimy przestrzeń MEK w roślinne laboratorium. Wraz z naszym ekspertem – etnobotanikiem dr. Piotrem Klepackim – przyjrzymy się roślinom pod kątem praktycznym, symbolicznym i magicznym.

Odkryjemy nieoczywiste zastosowania gatunków z różnych zakątków świata. Sprawdzimy, jakie rośliny towarzyszą nam na co dzień, choć często ich nie dostrzegamy. Poznamy sekrety wielkanocnych palm i przetestujemy roślinne barwniki do pisanek. Na zakończenie wykonamy miniaturowe szklarnie, w których urządzimy własne, wiosenne uprawy.

 

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/238087676860537/

 

 

NVC - Warsztaty dla rodziców

Zapraszamy w sobotę, 13 kwietnia 2019 o 11:00 – 12:00.

 

Warsztaty dla rodziców z technik NVC porozumienie bez przemocy.


Prosimy o zapisy przez fb lub pod tel. 795-036-470

 

Centrum Rodziny Parasolka

Czerwone Maki 45a/2, Kraków

https://www.facebook.com/events/578791825958786/

 

 

Wiosna, ach to ty! Koncert na skrzypce i wiolonczelę

Wiosna, ach to ty! Koncert na skrzypce i wiolonczelę. Zapraszamy, niedziela, 14 kwietnia 2019 o godz. 11:00 – 12:00.Czy wiolonczela na wiosnę ma bazie? A skrzypcom rosną zielone pędy? 
Dwa zaprzyjaźnione instrumenty smyczkowe przywołują wiosnę w klasycznym, a zarazem tryskającym energią repertuarze. 

Jak na wszystkich koncertach z cyklu "Basy i Bobasy" publiczność niezależnie od wieku ma do wyboru fotele, krzesła i poduchy. A oprócz słuchania muzyki i ciekawych opowieści o niej- po koncercie może przyjrzeć się z bliska instrumentom.

 

Klubokawiarnia likeKonik - nauka, kultura i sztuka dla dzieci

Plac Wszystkich Świętych 2, 31-004 Kraków

https://www.facebook.com/events/802447586814966/

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl