RoboSobota to znakomity czas na rozwój talentów!
*Uczestnicy w wieku 5-9 lat budują roboty z klocków które następnie programują i sterują nimi ucząc się kodowania, wyobraźni przestrzennej oraz myślenia przyczynowo-skutkowego
* Uczestnicy w wieku 10-15 lat programują na poziomie dostosowanym do umiejętności i zainteresowań:
obiektowe kodowanie Scratch rozwija umiejętności przydatne w szkole, język programowania Python stosujemy do eksperymentów na stacji orbitalnej od Europejskiej Agencji Kosmicznej
* Projektowanie druku 3D szczególnie doceniają dziewczynki gdyż tworzymy wnętrza Bazy Księżycowej i także zdobywamy certyfikat Europejskiej Agencji Kosmicznej a pomysły uczniów oglądamy wydrukowane w drukarce 3D!
Zapisy przez:
biuro@krainatworczosci.pl
kontakt w razie pytań: 502 949 099
Formularz zapisów:
https://www.krainatworczosci.pl/zapisy-na-zajecia
Helili to sala zabaw na Podgórzu, która posiada niepowtarzalne i wyjątkowe zabawki w swoim asortymencie. Wszystkie zabawki są supernowoczesne, certyfikowane i bezpieczne dla dzieci. Część zabawek wykonana jest wyłącznie z drewna. Znajdziecie tu- drewniany domek, bujaki, półeczki, samochodziki, kuchnie, zakład stolarski i wiele innych. Dzieciaki przez bite 2h rewelacyjnie mogą bawić się na jedynych takich atrakcjach w Krakowie- multimedialnej zjeżdżalni, tablicach sensorycznych dla dużych i małych, magnesowych klockach i super konstrukcjach takich, jak quadro. To jedyna sala zabaw w Krakowie, w której taka konstrukcja quadro się znajduje. Za pomocą poszczególnych elementów można dla dzieci zbudować wszystko - wewnętrzny plac zabaw ze zjeżdżalnią, pomocnik dla dziecka do wspólnego gotowania, konstrukcje do wspinania. Zabawka zmienia się razem z dzieckiem, zapewniając spełnienie aktualnych potrzeb.
Muzeum Krakowa zaprasza rodziny z dziećmi na zielone warsztaty, w ramach których przetworzymy zużyte butelki na liście i kwiaty. Posłużą one do stworzenia instalacji artystycznej, która stanie się częścią wystawy stałej „Kraków od początku bez końca", opowiadając o relacjach między podwawelskim grodem i naturą, oraz promując ideę zrównoważonego rozwoju miast. Warsztaty plastyczne poprowadzą twórcy instalacji, artyści Iga Wilczyńska i Maciej Skobel.
Zapraszamy do Pałacu Krzysztofory, przy Rynku Głównym 35
16.10 (sobota) - rodzice z dziećmi w wieku ok. 9-12 lat; godz. 11.00
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/905344406776089
Bardzo serdecznie zapraszamy w każdą niedzielę wszystkie dzieci wraz z rodzicami na niezwykłe przygody w naszym teatrze. Już 10 października rusza Klub Twórczych Odkryć. Zapisy wciąż trwają: rezerwacja@teatrkto.pl Klub Twórczych Odkryć stworzony jest z myślą o DZIECIACH i RODZICACH zaangażowanych w kreatywny rozwój swoich pociech. Celem Klubu jest połączenie zabawy z poszukiwaniem odpowiedzi na naprawdę ważne pytania: gdzie szukać szczęścia? Gdzie leci słowo rzucone na wiatr? A gdzie mieszka to, co już się wydarzyło? Spotykamy się co drugą niedzielę od g. 12.00-13.30 w dwóch grupach wiekowych: 5-7 lat i 8-10 lat. Więcej na temat Klubu Twórczych Odkryć znajdziecie na naszej stronie internetowej: https://teatrkto.pl/2021/09/10/klub-tworczych-odkryc-kto/
Magiczny świat baniek mydlanych w kawiarni Poview już w najbliższą niedzielę o godz. 15:00-16:00
Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wspaniały aktywny dzień.
*wstęp wolny https://www.facebook.com/events/613733613323112
Serdecznie zapraszamy do nowej, fantastycznej restauracji rodzinnej Wesołe Gary!
Na hasło BabyGo otrzymacie 10% rabatu!
„Wesołe Gary” to wyjątkowa familijna restauracja, w której spotkacie mieszankę kuchni tradycyjnej i śródziemnomorskiej. Stworzona z myślą o rodzinnych obiadach. Pyszne dania i wyjątkowa pizza podawana prosto z neapolitańskiego pieca opalanego drewnem zadowolą każde podniebienie.
ul. Urbanowicza 10A, Kraków
Park Wodny w Krakowie jest jednym z największych tego typu w Polsce, wyróżniony w 2000 r. prestiżową nagrodą „Budowa Roku”. W ciągu 17 lat działalności z naszych atrakcji wodnych skorzystało wiele milionów osób! Obiekt wyróżnia się na tle innych dbałością o higienę i wysoki standard usług. To jedyne miejsce w Małopolsce, w którym woda w 100% jest uzdatniana pod względem bakteriologicznym za pomocą ozonu, dzięki czemu nie wywołuje podrażnień oczu i skóry i jest idealna nawet dla niemowląt! O maksymalne bezpieczeństwo i komfort naszych klientów dba grupa doświadczonych ratowników, a także nowoczesny system monitoringu i ochrony. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i stanowi doskonałe miejsce dla rehabilitacji oraz zabiegów fizjoterapeutycznych. Park Wodny to wspaniała i zdrowa zabawa nie tylko dla najmłodszych z mnóstwem atrakcji. Największa w Polsce hala basenowa to ponad 2000 m 2 powierzchni basenów, sieć zjeżdżalni oraz mnóstwo wodnych atrakcji.
Dobrego Pasterza 126, 30-001 Kraków http://www.parkwodny.pl/ (12) 616 31 90
Europejski Tydzień Kodowania świętujemy także w Wawrzeńczycach organizując bezpłatny pokaz Programowania Python dla Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz projektowania Bazy Księżycowej w druku 3D.
Oba konkursy można kontynuować w domu lub w szkole i zdobyć certyfikaty przydatne nawet do świadectwa szkolnego!
Można także zapisać się na Warsztaty Programowania Klocków także w Wawrzeńczycach.
Zgłoszenie przez:
https://www.krainatworczosci.pl/zapisy-na-zajecia
kom: 502 949 099
E-mail: info@krainatworczosci.pl
W najbliższą niedzielę 17 października o godz. 17.00, naszym gościem będzie Przemysław Hytroś, autor książki "Pieśni zaginionego kontynentu", którą wydało Wydawnictwo Dwukropek.
To pięknie wydana książka, z cudownymi ilustracjami, a same pieśni? To tak naprawdę 12 fantastycznych opowieści - każda z morałem!
Pewien podróżnik odkrywa Zaginiony Kontynent. Zafascynowany historiami opowiadanymi przez mieszkańców, po powrocie do domu spisuje swoje wspomnienia w formie dwunastu baśni, zwanych tu pieśniami. Wszystkie poruszają kwestie istotne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Są tu więc pytania o cel życia, wierność przekonaniom, wytrwałość w realizacji marzeń, przyjaźń. Narrator konfrontuje własne motywacje i wybory z postawami bohaterów, którymi są zarówno górskie trolle, leśne nimfy, smoki, jak i mieszkańcy zwykłych miasteczek.
Strona internetowa: https://fml.dworek.eu/
Facebook: https://www.facebook.com/festiwalmalejliteratury
Zapraszamy na zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Doświadczeń:
16 października, godz. 11:30
Zakładka do książki z jesiennych liści
Zapraszamy na zajęcia, na których będzie można samodzielnie wykonać zakładkę do książki z jesiennych liści. Będzie też okazja, aby własnoręcznie wykonać ozdobę z zebranych na terenie Ogrodu Doświadczeń, kasztanów i żołędzi.
Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat. Czas trwania 20 minut.
Udział w ramach biletu wstępu do Ogrodu Doświadczeń, ale prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc na zajęcia.
***
Prosimy o wcześniejszą rezerwację na wydarzenia. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00 telefonicznie - 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo: rezerwacja@mim.krakow.pl
Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Conrada wykreślamy, sondujemy i odmalowujemy naturę przyszłości. A nikt nie ma natury bardziej eksperymentalnej od dzieci! Konstruktorki i myśliciele, do których świat należy, wezmą sprawy w swoje ręce, by pokazać dorosłym, jak może być.
17 października o godz. 11.30 pasmo dla dzieci otworzą warsztaty „Tu i teraz!”, inspirowane książką autorstwa Joanny Guszty i Przemka Liputa (Wydawnictwo Kropka). Uczestniczki oraz uczestnicy przygotują wielki kolaż i razem z dinozaurzycą Nadzieją zastanowią się, jak uratować naszą planetę. Na wydarzeniu dzieci zmalują coś razem z ilustratorem, Przemkiem Liputem. Przez cały festiwalowy tydzień kolaż będzie nabierał nowych znaczeń i zbierał ślady oraz głosy osób odwiedzających Pałac Potockich. Zintensyfikowany czas działania, gromadnie i na hura, to festiwalowy weekend, podczas którego zapraszamy całe rodziny do Pałacu Potockich. W sobotę, 23 października o godz. 10.00, na warsztatach „Pantera Adela i planeta kombinacji” dzięki wsparciu ilustratorki, Katarzyny Walentynowicz (Pantera Adela i ekoferajna, tekst Paweł F. Majka, Wydawnictwo Widnokrąg), stworzymy niesamowite gry planszowe. Tego samego dnia od południa zapraszamy do odwiedzenia instalacji Pola idzie na pole, której główna bohaterka, ośmiornica, przygotowała dla dzieci liczne niespodzianki. 23 października na najmłodszych czeka jeszcze jedna atrakcja. „Teatr rzeczy znalezionych”, inspirowany książką Dołek (Emma Adbåge, Wydawnictwo Zakamarki), to warsztat w pudełku przygotowany przez Edytę Stajniak oraz Beatę Kwiecińską i Macieja Dąbrowskiego, twórców domu kultury INSPIRO. Pokażą oni, że z pagórków, krzaków, patyków i kamieni można wyczarować prawdziwy teatr. W niedzielę, 24 października o godz. 10.00, w trakcie spotkania „Przybij piątkę Kociej Szajce. Wielka przygoda w Krakowie!”, Agata Romaniuk opowie o swojej najnowszej książce (ilustracje Malwina Hajduk, Wydawnictwo Agora). Zaraz po spotkaniu dzieci przeniosą się do świata, który pudlom w głowach się nie mieści, za sprawą warsztatów „Wyspa przyszłości”. Najmłodsi wraz z bohaterami książki Pudle i frytki, napisanej i zilustrowanej przez Piję Lindenbaum (Wydawnictwo Zakamarki), zbudują miejsce otwarte dla każdego.
Więcej informacji: https://babygo.pl/atrakcje-dla-dzieci/pasmo-dla-dzieci-i-rodzin-na-festiwalu-conrada
Zapraszamy do Strefy kreatywności w Muzeum Inżynierii Miejskiej. To przestrzeń przygotowana do prowadzenia zajęć edukacyjnych przy użyciu klocków o dużych rozmiarach. Dzieci mogą zbudować swój własny świat, pełen obiektów zaprojektowanych w ich wyobraźni. Klocki są bardzo funkcjonalne. Stwarzają możliwość wartościowej i rozwojowej zabawy. Sprzyja jej swobodna, nieskrępowana aktywność w specjalnie przygotowanej przestrzeni edukacyjnej.
Zabawa klockami wspomaga rozwój umiejętności społecznych, pracy w zespole, ale pozwala też na samodzielność. Bawiące się dzieci są w ciągłym ruchu angażującym zarówno emocjonalnie, jak i intelektualnie.
Zachęcamy do wzięcia udziału w przygotowanych zajęciach, w których uczestnicy będą mogli zbudować miasto przyszłości, mapę okolicy, słynne budowle czy zaprojektowane przez siebie domy marzeń.
Oferowane tematy zajęć:
1. Miasto przyszłości
2. Wymarzony dom
3. Miasto idealne
4. Słynne budowle miast
Zajęcia dla grup zorganizowanych odbywają się od wtorku do piątku w godzinach od 11:00 do 17:00.
Zajęcia dla osób indywidualnych odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godzinach: 11:00 i 15:00.
Godziny otwarcia: od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00-18.00
Cena biletu dla indywidualnych zwiedzających zgodna z cennikiem Muzeum:
bilet normalny - 18 zł
bilet ulgowy - 14 zł
bilet rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci) - 50 zł
Cena biletu dla grup zorganizowanych: 19 zł
Informacje i rezerwacje mailowo: rezerwacja@mim.krakow.pl oraz telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach: od 8:00 do 16:00 12-428 -66-00 wew. 11.
Rodzicu!
xPodaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":