Wybierz miasto:

Miasto:

Co robić w Krakowie z dzieckiem, gdy pada?

2021-09-18

Jesień zawitała już do Krakowa. Wszelkie aktywności na zewnątrz muszą poczekać do wiosny, a teraz warto  z dziećmi odwiedzać te miejsca, które chronią przed chłodem i deszczem i gwarantują wspaniałą rozrywkę dla całych rodzin. W ten weekend też nie zabraknie atrakcji dla dzieci w Krakowie. 

 

 

"Ale cyrki" czyli Klaun Feliks w Pałacu Krzysztofory

 

18 września o 15:30

 

 

Sympatyczny Klaun Feliks opowiada swoje historie z podróży po świecie, podczas których poznał iluzjonistę, ćwiczył pod okiem świetnego żonglera i muzykował z wielką orkiestrą. "Ale cyrki" to pełna dowcipu klaunada, w czasie której dzieci wspólnie z klaunem odkrywają swoje liczne talenty. Wszystkie dzieci zostają obdarowane przez klauna balonami.

 


W podczas opowiadanej historii zobaczymy m.in.
- Iluzję i żonglerkę czym się da, skecze, scenki i etiudy muzyczne,
- Taniec i pantomimę, wiele instrumentów muzycznych :ukulele, harmonijkę,… i 20 innych instrumentów!  

 

 

Minimalny wiek: 2 lata
Czas trwania 60 minut

 

Miejsce:

MUZEUM KRAKOWA
PAŁAC KRZYSZTOFORY
SALA MIEDZIANA
RYNEK GŁÓWNY 35, KRAKÓW
wejście do budynku od ul. Szczepańskiej 2  

 

Cena za bilet 20 zł, wstęp wolny dla dzieci poniżej 2 lat


Rezerwacje telefoniczne:
570 252 555
500 289 881

 

 

Bezpłatne zajęcia MATEMATYCZNO-JĘZYKOWE dla Dzieci 

 

9.45 – 10.45 KIDS (5-6 lat) REZERWUJĘ

11.00- 12.00 JUNIORS (7-9 lat) REZERWUJĘ

12.20-13.20 TEENS (10-14 lat) REZERWUJĘ

 

 

 

Zajęcia dla dzieci Superminds  to elementy matematyki mentalnej według japońskiej metodologii, dzięki czemu każde dziecko ma szansę osiągnąć ponadprzeciętne umiejętności matematyczne. 

 

  Budzimy fascynację matematyką. Uczymy japońskiej arytmetyki mentalnej, neuromatematyki, matematyki na klockach lego.  

 

   # metoda przyjazna dla dzieci z trudnościami w uczeniu się,     # rozwijamy talenty,      # z nami każde dziecko ma szansę osiągnąć ponadprzeciętne umiejętności matematyczne,      # pracujemy projektowo oraz metodą dedukcji, uczniowie sami dochodzą do rozwiązań,     # uczymy języka angielskiego i matematyki na jednym spotkaniu  

 

  Nie trać czasu, zapewnij swojemu dziecku rozwój kompetencji językowych i matematycznych na jednych zajęciach:  

 

 

    Kraków harmonogram | Superminds Academy

 

 

RoboSobota w Krainie Twórczości

 

 

Pani Ania zaprasza dziś na RoboSobotę w Bibicach godziny 10.00 - 11.30 lokalizacja Rynek 2. W programie budowanie robota już dla wieku 5 lat Nawet 9-11 latkowie znajdą dla siebie ambitne konstrukcje! Każdy model jest sterowany poprzez programowanie zrozumiałe dla dziecka - system symboli Lego Education Uczymy także programowania w Scratch na poziomie znacznie rozszerzonym w porównaniu do szkolnej podstawy programowej!   Zgłoszenia: https://www.krainatworczosci.pl/zapisy-na-zajecia Pytania: 502 949 099

 

 

Zabawa w Helili Kraina Wyobraźni

 

cały weekend

 

 

Helili (Kraina Wyobraźni) to miejsce, które powstało z pasji do zabawy i edukacji. Łączy w sobie wiele elementów, które pozwolą na spędzenie niezapomnianych chwil z dzieckiem.

To miejsce, w którym (bez względu na warunki pogodowe) nasi goście będą mogli znaleźć ukojenie od betonowej dżungli i przenieść się w świat wyobraźni. Helili podzielone jest na parę stref, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Przewóz 16, Kraków

http://www.helili.pl

508 336 960

 

 

Wystawa ilustracji dla dzieci i rodziców

 

cały weekend

 

 

Wybierzcie się w niezwykłą podróż w stylowe lata 60., by podziwiać zapierającą dech w piersiach architekturę najpiękniejszych miast świata i poznać zwyczaje ich mieszkańców. Waszym przewodnikiem będzie czeski mistrz ilustracji Miroslav Šašek, autor słynnych na całym świecie ilustrowanych książek z serii "Oto jest...".   Paryż, Rzym, Nowy Jork, Wenecja, Londyn, Monachium... Tworzona od końca lat 50. seria albumów ukazuje najsłynniejsze miasta i rozpoznawalne zabytki. Wysmakowane i pełne humoru ilustracje Šaška zapraszają do świata sprzed lat pokazując nie tylko budynki, ale także zwyczaje, stroje i pojazdy i mnóstwo ciekawych szczegółów. W interesujący sposób prezentują słynne miasta, zachęcając do podróżowania i uważnego odkrywania nieznanych miejsc   Przewodniki z serii "Oto jest..." przyniosły swojemu twórcy międzynarodową sławę i wciąż zachwycają młodych czytelników na całym świecie. W Polsce nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry ukazało się 6 z liczącej aż 18 tytułów serii. Na ich podstawie przygotowana została wystawa, która oczaruje zarówno dzieci, jak i dorosłych.
(opis za: Wydawnictwo Dwie Siostry).   Wystawa przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry, powstała dzięki wsparciu Ambasady Republiki Czeskiej, Czeskiego Centrum i Biblioteki Kraków. Wystawę można oglądać w Klubie Kultury Przegorzały nieodpłatnie od 14 do 30 września.   Wystawie towarzyszyć będą warsztaty kreatywne dla rodzin "Oto jest Gaudi!". Zainspirowani Šaškiem wybierzemy się do miasta, którego na jego ilustracjach zabrakło - do Barcelony!

 

 

WYDARZENIA EDUKACYJNE WE WRZEŚNIU W OGRODZIE DOŚWIADCZEŃ

 

 

18 września, W ramach  projektu „Zajrzyj do Huty”:

  • 11:00 Ogród Doświadczeń im. St. Lema oraz PGE Energia Ciepła zapraszają na warsztaty „Naukowe zabawy z ciepłem”

Uczestnicy zajęć będą współuczestnikami eksperymentów, w których tematem przewodnim będą zjawiska cieplne, zamiana energii mechanicznej na cieplną oraz energii cieplnej na elektryczną. Podczas zajęć zaprezentowane zostanie nowe stanowisko w Ogrodzie Doświadczeń – Eksperyment Jolue’a oraz zestaw demonstracyjny na bazie termoogniwa, w którym energia cieplna zamieniana jest na energię elektryczną.

  •  15:00 Warsztaty „Pozytywka na ogniwo chemiczne”

W trakcie warsztatu - wykorzystując materiały, które często mamy w swoich domach - wykonamy ogniwo chemiczne, pierwowzór baterii, które będzie źródłem prądu elektrycznego. Na zajęciach zbudujemy ogniwo chemiczne, zmierzymy otrzymany prąd i spróbujemy zasilić nim grająca kartkę z pozytywką. Dowiemy się również, gdzie należy wyrzucać zużyte baterie.

  • 17:00 Ogród Doświadczeń im. St. Lema oraz PGE Energia Ciepła zapraszają na warsztaty „Elektro-gra”

W ramach warsztatów związanych z elektrycznością każdy uczestnik wykona elektro-grę, którą będzie później mógł zabrać do domu. Zestaw do gry budowany jest przez połączenie za pomocą kleju na gorąco przełącznika, baterii, diody, głośnika i wygiętego drutu. Gra polega na takim manewrowaniu kawałkiem drutu z zagiętą końcówką, aby w jak najkrótszym czasie przemieścić końcówkę wzdłuż innego drutu, wygiętego w dowolny kształt. Krańce dowolnie wygiętego drutu stanowią początek i koniec gry. Każde dotknięcie drutu sygnalizowane jest światłem diody oraz dźwiękiem z głośnika i oznacza karne sekundy. Zestaw wzorcowy będzie przedstawiał skrót „KOT” i nawiązywał do maskotki PGE Energia Ciepła – Kota Ciepłosława.

Czas trwania ok 40 minut.
Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację. 

Wstęp do Ogrodu z przewodnikiem „Zajrzyj do Huty” w cenie 1 zł. Prosimy o rezerwację miejsc na warsztatach. Rezerwacji można dokonać  od poniedziałku do piątku w godz.: 8:00–16:00, tel. 12 428 66 00 wew. 11; e-mail: ogrod@mim.krakow.pl

 

 

Szaleństwo w Parku Wodnym

 

cały weekend

 

 

 

Park Wodny w Krakowie jest jednym z największych tego typu w Polsce, wyróżniony w 2000 r. prestiżową nagrodą „Budowa Roku”. W ciągu 17 lat działalności z naszych atrakcji wodnych skorzystało wiele milionów osób! Obiekt wyróżnia się na tle innych dbałością o higienę i wysoki standard usług. To jedyne miejsce w Małopolsce, w którym woda w 100% jest uzdatniana pod względem bakteriologicznym za pomocą ozonu, dzięki czemu nie wywołuje podrażnień oczu i skóry i jest idealna nawet dla niemowląt! O maksymalne bezpieczeństwo i komfort naszych klientów dba grupa doświadczonych ratowników, a także nowoczesny system monitoringu i ochrony. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i stanowi doskonałe miejsce dla rehabilitacji oraz zabiegów fizjoterapeutycznych. Park Wodny to wspaniała i zdrowa zabawa nie tylko dla najmłodszych z mnóstwem atrakcji. Największa w Polsce hala basenowa to ponad 2000 m 2 powierzchni basenów, sieć zjeżdżalni oraz mnóstwo wodnych atrakcji. 

 

Dobrego Pasterza 126, 30-001 Kraków http://www.parkwodny.pl/ (12) 616 31 90

 

 

Warsztaty dla dzieci w Centrum Edukacji Ekologicznej

 

 

 

 

Zwiedzanie ekspozycji stałej: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00
Spacer leśny przyrodniczy: 10.00, 13.00
Warsztaty przyrodniczo-ekologiczne: 11.00, 13.00, 15.00
Warsztaty ceramiczne (17.07, 31.07, 7.08, 14.08, 28.08): 12.00, 15.00

 

Na udział w zajęciach obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany harmonogramu bez podania przyczyny. Przypominamy również, że rezerwując miejsce dla swojej pociechy, należy również zarezerwować miejsce dla opiekuna. Nie ma możliwości pozostawienia dziecka na zajęciach bez opieki osoby dorosłej.

Pełna oferta zajęć dostępna jest tutaj – zarówno dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych. W przypadku grup prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy w celu umówienia wizyty. 

 W budynku Centrum obowiązuje reżim sanitarny – noszenie maseczek zakrywających usta oraz nos jak również dezynfekcja dłoni. Zgodnie
z obecnymi wytycznymi obowiązuje również stały limit osób, które mogą znajdować się w budynku Centrum.

 

http://symbioza-krakow.pl/

 

 

 

"Jak to smok zrobił jeden niefortunny skok" w Pałacu Krzysztofory

 

Niedziela 15:30

 

 

Rodzinne przedstawienie teatralne z cyklu bajek Smocze Opowieści, czyli Kolejne Przygody Smoczka Obiboczka.
„Jak to smok zrobił jeden niefortunny skok” to przedstawienie teatralne w trzech odsłonach, które opowiada zabawną historię dwojga przyjaciół: Smoka i Jeżyka, którzy burząc niefortunnie dom Żyrafy Agafy wyruszają w podróż po zaczarowanym lesie. Podczas wędrówki spotykają swych przyjaciół: Mrówkę Anię, Żabę Gapę, Motylka oraz Grzybka, który wspólnie z Dziećmi udzielając dobrych rad pomaga zbudować na nowo domek Żyrafy.  

 

  Miejsce:
MUZEUM KRAKOWA
PAŁAC KRZYSZTOFORY
SALA MIEDZIANA
RYNEK GŁÓWNY 35, KRAKÓW

wejście do budynku od ul. Szczepańskiej 2 Cena za bilet 20 zł, wstęp wolny dla dzieci poniżej 2 lat


Rezerwacje telefoniczne:
500 289 881
570 252 555

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl