Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Co robić z dzieckiem w domu? Dla dzieci 0-4 lat

2021-04-02

Jeśli szukacie kreatywnych zabawek dla waszych dzieci, które są w wieku od 1 do 4 lat dobrze trafiliście. Zebraliśmy dla was zabawki, które będą uczyć wasze dzieci czegoś nowego oraz rozwijać nabyte umiejętności.  Przedstawiamy Wam zbiór fantastycznych zabawek, które również nam umilają czas z dziećmi w domu.

 

 

Kartoniaki-  kreatywna i ekologiczna zabawa

 

 

Jeśli tak jak my lubicie kreatywne zabawy, koniecznie musicie poznać Kartoniaki, czyli zestaw 5 kartonowych zwierzątek, które należy samodzielnie złożyć i ozdobić. W prawdzie zestaw przeznaczony jest dla dzieci 4+, a nasz synek ma nieco ponad dwa latka, ale również w jego przypadku Kartoniaki były doskonałą zabawą.

Do zestawu kartonowych zwierzątek dołączone są naklejki z oczkami oraz sznureczki na ogonki, a także instrukcja do ich złożenia. Mimo to zestaw jest bardzo prosty i intuicyjny, a do otrzymania gotowego kartonowego przyjaciela nie potrzeba ani odrobiny kleju, czy nożyczek. Arkusz tektury jest przygotowany do zaginania, a składanie polega na wpinaniu wpinek w przygotowane otwory w tekturze.

 

Jedyne czego potrzebujemy to materiałów do ozdabiania. Mogą być to pisaki, kredki, plastelina czy też farbki, które u Nas sprawdziły się znakomicie, a zabawa była rewelacyjna.  

 

 

Kartoniaki możecie zakupić tutaj: https://www.kartoniaki.pl/

 

 

 

Zabawki Montessori, które ćwiczą małe rączki

 

 

Całkiem niedawno szukaliśmy takich zabawek dla synka, które zarówno sprawią mu dużo radości, ale również wpłyną na motorykę małą i pozwolą ćwiczyć małe rączki. Świetne pomoce Montessori znaleźliśmy w sklepie Juupi.

 

Spoza całej gamy fantastycznych zabawek, my wybraliśmy Sowę i Jeżyka  Montessori oraz  Układankę Kształtek.

Te zabawki wymagały od synka nie tylko precyzyjności i cierpliwości, ale pomagały rozwijać również motorykę małą. 

 

Synek uwielbia te zabawki. Są estetycznie i precyzyjnie wykonane, dzięki czemu potrafią pochłonąć go na zabawie na długie godziny. Wszystkie są bezpieczne, nawet w przypadku jeżyka kolce zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec połknięciu – są sporych rozmiarów, nie posiadają ostrych krawędzi.

 

Dzięki tym zabawkom Montessori, zakupionymi w sklepie Juupi, synek mógł ćwiczyć koncentrację uwagi, chwyt pęsetowy, precyzję ruchów, a nawet koordynację wzrokowo - ruchową, a wszystko to przysparzało mu mnóstwo frajdy.

Natomiast dla Nas Rodziców były to ważne momenty, podczas których mogliśmy obserwować, jak nasze dziecko koncentruje się podczas zabawy, cierpliwie opanowując nowe umiejętności.

 

 

Zabawki znajdziecie tutaj: http://www.juupi.pl/

 

 

 

Domek Kolorowanka

 

Kolejną kreatywną propozycją jest Domek Kolorowanka, od firmy Dreamline. Jest on nie tylko typową kolorowanką, ale również domkiem do którego można się schować.

 

Tektura, z której jest zrobiony jest domek jest bardzo mocna, a sama konstrukcja po złożeniu solidna, dzięki czemu chatka nie przewraca się w trakcie malowania. Wszystkie końce są zaokrąglone, dzięki czemu my, nie musieliśmy się martwić, że naszemu dziecku stanie się krzywda.

 

Dodatkowym atutem domku jest to, że posiada okna i drzwi, które w trakcie zabawy można otwierać i zamykać, niby nic, ale dla dwulatka to wspaniała atrakcja!

Dekorowanie było zdecydowanie kreatywną zabawą, która rozwijała manualne zdolności synka i dała mu ogrom radości oraz pozwoliła na realizacje twórczych fantazji.

 

Domek jest sporych rozmiarów (jego wymiary to 99x68x78).Dzieci bez problemu mogą bawić się w jego wnętrzu, co sprawiło naszemu synkowi dodatkową radość, a domek stał się miejscem kryjówki. Dzięki temu możecie mieć pewność, że po pomalowaniu domku zabawa się nie skończy, a wręcz można uznać, że dopiero się rozpocznie.

 

 

Domek Kolorowanke znajdziecie tutaj: https://dreamline.com.pl/produkt/domek-kolorowanka/

 

 

Świetne zabawki z BIO plastiku 

 

Stawiamy na BIO zabawki

 

Kupując zabawki dla swoich dzieci, powinniśmy dbać o to, aby były nie tylko bezpieczne dla dzieci, ale również dla środowiska. My zaopatrzyliśmy się w garaż z 3 autami z BIO plastiku i sprawuje się doskonale!

Nasz BIO garaż, firmy Dantoy, przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 2 lat. Posiada zjeżdżalnie dla autek, którą synek wprost uwielbia. Jest dwupoziomowy- miejsca parkingowe są na jego dachu oraz w jego wnętrzu, do którego prowadzą 4 podnoszone bramy garażowe, które są nie lada frajdą dla naszego małego fana motoryzacji.

Przy takiej zabawce nie mogło również zabraknąć dystrybutora paliwowego oraz podnoszonego szlabanu, co jest dodatkowym atutem podczas zabawy.

Zarówno garaż jak i 3 urocze autka z oczkami są w stonowanych, naturalnych kolorach i są bardzo wytrzymałeKrawędzie zabawek zaokrąglono, dzięki temu idealnie wpasowują się w małe rączki naszego synka, a my nie musimy obawiać się, że zrobi sobie krzywdę.

 

BIO garaż znajdziecie w sklepie Bobasowy Świat: http://www.bobasowyswiat.pl/

 

 

Panele sensoryczne- idealna zabawa dla Małych Odkrywców

 

 

 

Kochani Rodzice, czy słyszeliście już o Naturalnych Panelach Sensorycznych? Jeśli nie, to przedstawiamy Wam wspaniałe panele od Fabryki Małego Odkrywcy.

 

Panele sensoryczne pełnią funkcję stymulowania zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa to korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze - jest świetną zabawą dla malucha. Dzięki panelom dzieci poznają świat za pomocą dotyku, węchu, pobudzają wyobraźnie co wpływa na ich rozwój. Dziecko nie tylko uczy się różnych struktur, ale również kształtów, kolorów, zapachów.

Pomoce wykorzystywane są w codziennych zabawach oraz integracji sensorycznej.

Wszystkie produkty używane do tworzenia posiadają atesty PZH, a olej jest naturalnym olejem, więc nie ma obaw, że po wzięciu przez dziecko panela do buzi to coś może się stać. Fabryka Małego Odkrywcy stawia na bezpieczeństwo i naturalność.

Każdy panel jest wykonany ręcznie i z należytą dbałością, nie ma dwóch identycznych- każdy jest wyjątkowy.

 

Szeroki wybór paneli znajdziecie tutaj: http://www.fabrykamalegoodkrywcy.pl/

 

 

Plac zabaw w domu? Pewnie, że tak!

 

Dobrze wiemy jak dzieci kochają place zabaw, a posiadanie takiego we własnym domu to dopiero ogrom radości. Dlatego przedstawiamy Wam fantastyczny zestaw Drewnianej Drabinki ze zjeżdżalnią od firmy JUUPI.

Drewniana drabinka z uchwytami JUUPI to nieodzowny element domowego placu zabaw. Zarówno jako pojedynczy element jak i część zestawu doskonale pobudza do aktywności. Produkt zgodny z nauką Montessori i Emily Pikler, dzięki czemu wspomaga wszechstronny rozwój Twojego dziecka. Wraz z bujakiem oraz zjeżdżalnią tworzy wielofunkcyjny zestaw dzięki czemu rozbudza kreatywność młodych odkrywców, a zabawa nie ma końca.

 

Drabinka sportowa dla dzieci JUUPI wspomaga rozwój motoryczny dzieci, polecana do zwiększania sprawności dzieci od 12 miesiąca życia. Drabinka sportowa zapewni rozwój fizyczny dziecka w trakcie zabaw w domu i ogrodzie. Drabinka posiada opcję szybkiego składania dzięki czemu zajmuje dość mało miejsca w pomieszczeniu, co jest zdecydowaną jej zaletą. Regularne ćwiczenia na drabince przyczynią się do rozwoju różnych grup mięśni, elastyczności kręgosłupa i stawów. Polecana dla dzieci aby wzmocnić ich więzadła i ścięgna, żeby mogły cieszyć się dobrą formą fizyczną w przyszłości.

Drabinka wzbogacona o rączki, stanowi jeszcze bezpieczniejszą formę zabawy. Dziecko nie tylko ma możliwość przytrzymania się za wygodne i ergonomiczne rączki, ale również na samym szczycie drabinki jest chronione przed ewentualnym zsunięciem. Dzięki temu rozwiązaniu zawsze zjeżdża centralną częścią zjeżdżalni.

 

Zestaw drewnianej drabinki ze zjeżdżalnią rekomendowany jest dla dzieci od 1 do 6 lat.

 

 

Więcej na temat drewnianej drabinki z uchwytami JUUPI znajdziecie na stronie:
https://juupi.pl/pl/produkt/zestaw-drabinka-z-uchwytami-drewniana-juupi-2-in-1-zjezdzalnia/

 

 

Pudełko pełne kreatywnej zabawy

 

Pudełko pełne kreatywnej zabawy

 

Drodzy Rodzice, jeśli chcecie odciągnąć swoje dziecko od ekranu telewizora czy tabletu lub po prostu ciekawie wypełnić mu czas, zaopatrzcie się w Woow!Paki , które przeniosą dziecko w podróż pełną kreatywnych wyzwań i dobrej zabawy.

 

Kreatywne pudełka dedykowane są dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat i więcej, a tematyka jest bardzo różnorodna- nasze było związane ze zwierzętami.

Wewnątrz pudełka na małego odkrywce czekało kilka kopertdla każdej zabawy z osobną zawartością. 

Do tego dołączony jest również Przybornik małego Artysty, w którego wnętrzu znalazło się wszystko, co niezbędne było do wykonania twórczych aktywności: nożyczki, klej, taśma klejąca, a nawet flamastry. Twórcy Woow!Paki pomyśleli o wszystkim, tak, aby w trakcie zabawy dziecko nie musiało rozczarować się tym, że nie może czegoś wykonać, ponieważ nie ma akurat tego w domu. 

 

W Woow!Pace nie mogło zabraknąć również "przewodnika" pokazującego to, co będziemy wykonywać z zawartości kopert. W jego opisie znaleźliśmy min. skalę trudności dla poszczególnych zadań, czas ich wykonania oraz informację, czy potrzebne będzie wsparcie rodzica. 

 

 

Woow!Paka znajdziecie tutaj: http://www.nunulu.pl/

 

 

Naklejki kredowe

 

Naklejki kredowe świetnym dodatkiem dla całej Rodziny   

Naklejki Kredowe są rewelacyjną alternatywą dla zwykłych, standardowych tablic, a w sklepie Kreatywny Warsztat znajdziemy całą masę wzorów, w różnych rozmiarach, dla chłopców, dziewczynek oraz dla Rodziców - każdy znajdzie coś dla siebie.

Muszę dodać, że do tablicy dołączona była również kreda, co jest dużym plusem. Jeśli chodzi o samo użytkowanie, również nie jest ono kłopotliwe. Kredę możemy ścierać na sucho, czy też wilgotna ścierką i nic niepokojącego się nie dzieje. Nasza tablica jest również odporna na zarysowania. Synek uwielbia na niej malować!

 

Tablice kredowe możecie zamówić tutajhttps://kreatywnywarsztat.pl/kategoria-produktu/tablice-kredowe/

 

 

 

Bajki muzyczne do wierszy Juliana Tuwima

 

Bajki muzyczne do wierszy Juliana Tuwima

 

Kochani Rodzice chcemy przedstawić Wam Bajki jak z nut. Wspaniałe słuchowisko dla najmłodszych, będące rewelacyjną alternatywą dla klasycznych bajek z telewizji. Dzieci słuchając takiej bajki rozwijają swą wyobraźnię, uwrażliwiając się przy tym także na muzykę.

Bajki  jak z nut to wierszowane bajki znane Nam z dzieciństwa, w nowoczesnej i ciekawej odsłonie, a wszystko to z autorską muzyką w nietuzinkowej interpretacji. To utwory, które wychowują, śmieszą i skłaniają do refleksji. Stworzone zostały z myślą o najmłodszych niespodziewanie angażując również rodziców, dziadków i opiekunów.

 

W Albumie „Bajki  jak z nut” znajdziecie 4 bajki Juliana Tuwima, tworzące muzyczną całość, trwającą ok. 20 min. Są nimi: Ptasie radio, Rzepka, Okulary oraz Słoń Trąbalski.

Album stworzony jest w wersji cyfrowej, zatem bez problemu może zostać odtworzony na telefonie, tablecie, czy komputerze.

Dodatkowo jest wersją mobilną - oprócz tradycyjnego podziału albumu na części ten zawiera również WERSJĘ MOBILNĄ – cały album w postaci jednego pliku. Dzięki temu macie gwarancję, że podczas przenoszenia plików na inne urządzenie, żaden z plików Was nie ominie.

 

Posłuchajcie fragmentu bajki na stronie: https://bajkijakznut.pl/tuwim/

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.