Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Co robić z dzieckiem w domu po krakowsku?

2020-03-26

Kochani Rodzice, uwielbiamy chodzić z dziećmi do bawialni, do parków rozrywki, na zajęcia sportowe, językowe. Prawda? Kochamy chodzić do teatru, kina, na basen, a my rodzice na siłownię i na zajęcia fitness. Bądźmy z nimi również w naszych domach. Przedstawiamy Wam kilkanaście firm krakowskich, które umilą Wam wspólny czas.

 

Mnóstwo krakowskich firm przygotowało dla dzieci wiele wspaniałych rozrywek w sieci. Są to zajęcia językowe, sportowe, teatralne i mnóstwo kreatywnych, które możesz wykonać w swoich czterech ścianach. Mamy również propozycję dla mam i tatusiów, by mogli rozruszać się trochę w domowych warunkach. To zaczynamy i zapraszamy na zabawy on-line dla dzieci i rodziców.

 

 

 

Zapraszamy do Szkoły Klauna Feliksa

 

 

Jak zwykle Teatr Szczęście przygotował dla najmłodszych filmy Klauna Feliksa, który śmieszy do łez. Zapraszamy serdecznie:

 

https://www.facebook.com/teatrszczescie/

 

 

 

Domowe zabawy z wodą w roli głównej

 

Zabawy angażują małą i dużą motorykę, doskonalą technikę wdechów i wydechów oraz rozbudzają wszystkie zmysły u dzieci. Miania Pływania przygotowała dużo zabaw na mokro i na sucho oraz mnóstwo przydatnych ćwiczeń dla dużych i małych. Zanjdziecie też malowani i rysowaniki dla dzieci. Zapraszamy:

 

https://www.facebook.com/Maniaplywania/

 

 

Gordonki online w Kawie i zabawie

 

Zapraszamy na muzyczne spotkanie bez wychodzenia z domu . Zajęcia dla dzieci od  0-4 lat.

Zapisy w wiadomości prywatnej:)

 

https://www.facebook.com/Kawa-i-zabawa-Kreatywny-świat-dziecka-107784773943233/

 

 

 

Jak zagospodarować czas dzieciom, nie tracąc przy tym treningu?

 Przypominamy, że jednym z najlepszych sposobów na wzmocnienie odporności, oraz walkę z wszechobecnymi wirusami są zdrowe nawyki żywieniowe i regularna aktywność fizyczna!

Mamy świadomość, że w najbliższych dniach dotarcie do nas dla niektórych możne być utrudnione, ale pamiętajcie, że działania rządu to profilaktyka i to że zostajecie w domach nie nakazuje Wam być bezczynnym, zajadać się niezdrowym jedzeniem i rezygnować z treningu .

!!!Dlatego też dla wszystkich, którzy chcą zostać w domu proponujemy nowe rozwiązanie jakim są treningi ON-LINE z dzieciakami!

 

https://www.facebook.com/activeacademyzakliczyn/

 

 

 

Nowoczesny i skuteczny sposób uczenia się angielskiego online!!!

 

 

Dziecko nauczy się geografii świata po angielsku, nazw wszystkich kontynentów oraz pozna najbardziej ciekawe fakty. Każdy uczestnik zacznie rozpoznawać mowę angielską ze słuchu i zrobi krok w przezwyciężeniu bariery językowej!

 

Więcej informacji: https://babygo.pl/atrakcje-krakow/super-nowosci-w-little-america-nowy-online-kurs-z-native-speakerem-

 

https://www.facebook.com/littleamerica.eu/

 

 

 

Kreatywnie z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego 

 

 

 

Kolejny raz zapraszamy do krainy wyobraźni i kolorów ostatnio ubarwiliśmy królową Jadwigę, dziś przenosimy się do naszego kochanego Collegium Maius! Niech nasze kredki i farby zaczarują tym razem dziedziniec! Puśćcie wodze fantazji, młodsi, starsi, wszyscy czarodzieje i czarodziejki kolorów zaproszeni są do wspólnej zabawy. Wrzucajcie śmiało swoje dzieła w komentarzach! #WeekendowaDawkaKreatywności

   

https://www.facebook.com/muzeumUJ/

 

 

Bezpłatny dostęp do serwera Matcraft

 

 

Aby uczestniczyć w zabawie matematycznej (dzieci 7-8 lat, ew. 9) z Minecraftem trzeba mieć zakupioną grę Minecraft w wersji Java Edition (na laptop lub komputer PC) 

 

Wszystkie szczegóły na stronie https://matcraft.com.pl/

 

https://www.facebook.com/HappyRobotPL/

 

 

 

Krakowski Chór Dziecięcy on-line

 

 

Znacie Roszpunkę? No to czas na zaktualizowaną wersję! Przesyłamy trochę dźwięków i uśmiechu od dzieci z KChD - każdy w swoim domu, ale wciąż RAZEM! Dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli w powstanie tego wideo:

 

https://www.facebook.com/kchdPL/

 

 

Sinfonietta Cracovia - darmowa oferta artystyczna i edukacyjna dla Najmłodszych na ten trudny czas

 

 

Co drugi dzień o godzinie 12.00 na naszych kanałach pojawi się nowa piosenka autorstwa polskich kompozytorów — od Wasowskiego po Pendereckiego — dla dzieci małych i dużych nagrana przez Sinfoniettę we współpracy z Sinfonietkowym Chórem Dziecięcym w wersji do słuchania ale również w wersji karaoke do wspólnego śpiewania. Kultywujmy wspaniałą tradycję domowego muzykowania!

 

Możecie śpiewać solo, w duecie i większym zespole, dla przyjemności lub wziąć udział w konkursie i nagrać telefonem własne wykonanie z Sinfoniettą. Czekamy na Wasze nagrania!

Więcej informacji w zakładce Sinfonietkowe Konkursy.

 

http://sinfonietta.pl/sinfonietkowe-karaoke/

 

 

Konsultacje rodzicielskie on-line

 

 

Indywidualne konsultacje stworzone zostały z myślą o rodzicach, którzy chcieliby lepiej zrozumieć swoje dziecko, świadomie wspierać jego rozwój lub poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania i dylematy dotyczące rozwoju ich dziecka.
Dzięki wspólnej rozmowie, możemy zbliżyć się do zrozumienia przyczyny nurtujących Was trudności, możemy poszukać rozwiązania na miarę możliwości wynikających z etapu rozwojowego dziecka, oraz indywidualnej sytuacji Waszej rodziny.
Przykładowe tematy to:
"kryzys dwulatka"
pożegnanie z pieluszką
tzw. trudne zachowania
jedzenie / karmienie
pielęgnacja: przewijanie, przebieranie, kąpiel, etc.
sen
relacje z rodzeństwem, rówieśnikami
samodzielna zabawa
rozwój ruchowy

 

https://www.facebook.com/salawolnejzabawy/

 

Popołudniowy rozruch dla dzieci z Polonia Kraków

 

 

Tęsknicie za treningami? Aby trochę umilić Wam czas i przypomnieć nasze zajęcia podsyłamy film z naszej serii Akademia Zabaw, który może być jednocześnie dobrym pomysłem na popołudniowy rozruch dla Waszych dzieci

Berek brzuszek to zabawa, którą można śmiało przeprowadzić w domu. Powodzenia! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=NMkXpx4VwZ0

 

Dodatkowo na stronie możecie znaleźć RUCHOWE ZABAWY DOMOWE- 15 różnych pomysłów na zabawy dla dzieci w ruchu, zapraszamy:

 

 

https://www.facebook.com/poloniakrakow/

 

 

Warsztaty czekoladowe w DOMU

 

 

Mamy czas kwarantanny jesteście cały czas z dziećmi w domu.
Mamy dla Was świetną zabawę. Warsztaty czekoladowe w DOMU. Własnoręcznie zrobione pralinki. Zostań w domu z Krakowską Manufakturą Czekolady.
Dostarczymy wiele słodkich wrażeń,

 

https://www.facebook.com/KrakowskaManufakturaCzekolady/

 

 

Zostańże w domu z obwarzankiem!

 

 

Konkurs na domowe obwarzanki nadal trwa!
Kto był na naszych warsztatach, ten wie, że własnoręcznie zrobiony obwarzanek smakuje najlepiej na świecie. Przepis dostępny jest na naszej stronie https://www.muzeumobwarzanka.com/przepis-na-domowego-obwarzanka
Czekamy na zdjęcia!

Zachęcamy Was też do zabaw z obwarzankiem - wystarczy, że wydrukujecie przygotowane karty pracy, dostępne pod tym linkiem https://drive.google.com/drive/folders/1X4ioXke2H2WYrPb7BO-2ZQCuJMGonwnn?usp=sharing

 

https://www.facebook.com/muzeumobwarzanka/

 

 

Dziadek Tadek i jego dociekliwy wnuczek Olek

 

 

Jesteście ciekawi w jaką kolejną podróż wyruszył Dziadek Tadek i jego dociekliwy wnuczek Olek? O tym opowie Wam „Bajka o oczyszczaniu krakowskich ścieków!

Zajrzyjcie koniecznie na naszą stronę do specjalnie przygotowanej zakładki :

 

https://wodociagi.krakow.pl/edukacja-ekologiczna/pobierz-materialy-edukacyjne.html?active=true

 

 

Mini lekcje hiszpańskiego z Tamarą - transmisje na żywo :)

 

 

 

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na mini lekcje hiszpańskiego na żywo na naszym fanpage na Facebooku dwa razy w tygodniu :) Będziemy śpiewać znane Wam piosenki i nowe oraz na każdej lekcji będziemy czytać inną książeczkę :) A przede wszystkim będziemy się świetnie bawić :)

Zajęcia są nagrywane i można je odtworzyć w dowolnym późniejszym momencie :)

Zapraszamy :)

 

https://www.facebook.com/ninosmusicaleskrakow/

 

 

 

Kraków urozmaica uczniom czas w domu – konkurs filmowy Festiwal Kwarantanny

 

 

Uczniowie już drugi tydzień pozostają w domach, realizując naukę online. Wieje nudą? Niekoniecznie! Także w tym czasie dzieci i młodzież mają szansę wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Właśnie wystartował Festiwal Kwarantanny, czyli konkurs na najlepszy krótki film, przedstawiający radzenie sobie z izolacją w domu. Na uczestników czekają nagrody.

Festiwal Kwarantanny to konkurs polegający na przygotowaniu krótkiego filmu o tym, w jaki sposób można uczyć się i spędzać czas w domu. Przeznaczony jest dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i średnich do 18 roku życia, którzy mieszkają lub uczą się na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

 

Więcej informacji i regulamin dostępne są na stronie www.festiwalkwarantanny.pl   

 

 

Odwiedź Krakowską Jaskinię Solną ONLINE!

 

 

Kochani!
W zaistniałej sytuacji nie możecie nas odwiedzić, za to my możemy wpaść z wizytą do Was :)
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy materiały online, z których możecie skorzystać w domu i choć trochę poczuć klimat #krakowskajaskiniasolna!
Możecie uczestniczyć:
- w każdą środę i piątek w koncertach mis, gongów, kamertonów i innych instrumentów, medytacjach etc.,
- w każdą sobotę w ćwiczeniach wspomagających aparat ruchu i prawidłowy, uspokajający oddech.
A w pozostałe dni, zapraszamy do przeczytania naszych postów i skorzystania z naszych porad dotyczących zdrowia i nie tylko!

 

 

https://www.facebook.com/events/2427924047453074/

 

 

 

Zabawy językowe z dziećmi w domu

 

 

‼️Ręka w górę kto już nie ma więcej pomysłów na zabawy z dziećmi w domu?
Mamy dobrą wiadomość - możecie połączyć przyjemne z pożytecznym z małą pomocą Leader School/Leonardo School Kraków - bawić się i uczyć angielskiego z dzieckiem w domu.

Mamy dla Was - BEZPŁATNY EBOOK z 10 POMYSŁAMI NA ZABAWY JEZYKOWE Z MAŁYMI DZIEĆMI W DOMU!

‼️Dajcie znać w komentarzach poniżej posta a wyślemy Wam eBooka bezpłatnie‼️

 

https://www.facebook.com/Leader.School.Krakow/photos/a.596396537078673/3033477756703860/?type=3&theater&ifg=1

 

 

 

Agent X – escape game online

 

 

 

Zostałeś uziemiony w domu – to fakt. Jednak to Cię nie powstrzyma. Twój genialny umysł nie jest ograniczony żadną przestrzenią. Wykorzystaj swoje talenty oraz szczyptę technologii i pomóż Agentom Terenowym wykonać misję. Tylko z Twoją zdalną pomocą będzie to możliwe. Pokrzyżuj plany złowrogiej organizacji, chcącej przejąć kontrolę nad światem!

 

Jedyne czego potrzebujesz to komputer lub tablet oraz dostęp do internetu. Po dokonaniu płatności, zostanie do Ciebie wysłany link z zagadkami, które będziesz mógł rozwiązywać u siebie w domu. Zagadki możesz rozwiązywać z rodziną. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z

 

https://gramiejskakrakow.pl/agent-x-escape-room-online-2/?fbclid=IwAR1SePLFtIjLetlWFBTAbw3QqKPfjaCQk9HKFN_BA2emzjKVVZ3xXbz595s

 

 

 

Klub Malucha "Widzimisię" on-line

 

 

Na co dzień żłobek Widzimisię proponuje na swojej stronie kilkadziesiąt zabaw dla dzieci tych najmłodszych, zapraszmy:

 

 

https://www.facebook.com/klubmaluchawidzimisie/

 

 

Joga dla dzieci - transmisje na żywo :)

 

 

Zapraszamy na zajęcia Jogi dla dzieci na żywo na naszym Facebooku co wtorek i czwartek o godz. 11:00 :) Dzieci niestety już kolejny tydzień zmuszone są do pozostania w domach, także wierzymy, że taka dawka ruchu (I hiszpańskiego) dobrze im zrobi
Zajęcia poprowadzi Catalina, która jest instruktorką jogi i medytacji według metodologii Atemporalia prosto z Chile (Metodología Atemporalia).

Zajęcia są nagrywane i można je odtworzyć w dowolnym późniejszym momencie :)

 

Zapraszamy!

 

https://www.facebook.com/ninosmusicaleskrakow/

 

 

Mieszkańcy krakowskich Bronowic w słuchowisku „Poetycki kolaż dźwiękowy”

 

 

Na krakowskim osiedlu Mieszkaj w Mieście powstało wyjątkowe słuchowisko radiowe pt. „Poetycki kolaż dźwiękowy”. Zostało ono stworzone przez mieszkańców podczas warsztatów literackich Tokosłów. „Bananowy krawat”, „nieśmiały pampers”, „mlaskająca kula” – to między innymi efekty twórczej zabawy słowem uczestników warsztatów. „Poetycki kolaż dźwiękowy” to ponadto luźne, dalekie od tradycyjnego czy szkolnego postrzegania rozmowy o poezji, jej miejscu i znaczeniu w świecie. Warsztaty odbyły się 22 lutego w klubie osiedlowym K2O, a już dziś możemy przekonać się, co powstało z twórczej współpracy rodziców, dzieci i prowadzącej warsztaty Weroniki Stencel, która nadała całości kształt słuchowiska.

Audycji można wysłuchać w serwisie internetowym MixCloud:

 

https://www.mixcloud.com/tokos%C5%82%C3%B3w/poetycki-kola%C5%BC-d%C5%BAwi%C4%99kowy/

 

 

Wyzwanie MEK: #domowakolekcja

 

 

Stwórz swoją własną domową kolekcję etnograficzną i podziel się nią z nami !

Co tydzień będziemy rzucać
Wam nowe wyzwanie. My prezentujemy jeden obiekt z kolekcji MEK, a później czas
na Was. Odnajdujecie ten jeden, wyjątkowy przedmiot w Waszym domu,
fotografujecie go i wrzucacie w poście w dyskusji do wydarzenia z krótkim
opisem i tagiem #domowakolekcja. Możecie też udostępnić zdjęcie na swojej osi
czasu i zaprosić do Wyzwania MEK swoich znajomych .

-W każdy czwartek publikujemy nowe wyzwanie.
-W każdą środę wieczorem podsumujemy wyzwanie z poprzedniego tygodnia i opublikujemy nadesłane przez Was zdjęcia w formie zbiorczego kolażu na naszej stronie internetowej i mediach społecznościowych.

Wyzwanie na ten tydzień to: #obiektobywatelski.

W tym tygodniu poszukujemy
przedmiotów, pamiątek, rekwizytów, które są związane ze społecznym
zaangażowaniem, działaniem na rzecz wspólnego dobra, manifestacją ważnych dla
nas wartości i celów.

 

https://www.facebook.com/events/696174684486781/

 

 

 

 

W domu raźniej z GOkidz! - programy live dla małych i dużych

 

 

Zagadki, rebusy, eksperymenty i darmowe wejściówki do GOkidz!, tego możecie spodziewać się na naszych lajwach. We wtorki i czwartki o 14:15 pokonujemy nudę w epicki sposób.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy serię odcinków live, na czas przebywania w domu, bo prawdziwe parki rozrywki tworzą rozrywkę nie tylko od święta, ale również wtedy gdy najbardziej jej potrzeba. #zostańwdomu i baw się z nami!

 

https://www.facebook.com/gokidzparkrozrywki/

 

 

Bezpłatny angielski online

 

 

2 razy w tygodniu będziemy wspólnie bawić się, grać i uczyć języka angielskiego.

-grupa 3-5 lat - wtorki i piątki 10:45-11:15
-grupa 6-9 lat - wtorki i piątki 13:10-13:55
-grupa 10-12 lat - wtorki i piątki 13:45-14:30

Zapisy na konkretne terminy pod adresem: krakow@leaderschool.pl

Leader School/Leonardo School Kraków  

 

 

 

Jak tam? Mamy coś dla Ciebie na poprawę humoru. Łap!

 

 


C
iężkie czasy mamy co? My wciąż jesteśmy zamknięci i pewnie tak samo jak Ty, nie możemy doczekać się, aż wszyscy będziemy mogli wrócić do normalności.

Może będziemy zbyt śmiali, ale w dzisiejszym mailu mamy coś dla Ciebie. Fajne dwie opcje, dzięki którym możesz zaoszczędzić od 20 zł do nawet 120 zł i wesprzeć nasz GOjumpTEAM podczas zamknięcia

 

https://krakow.gojump.pl/voucher/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=voucher

 

 

 

Gramy dla Groteski! Czekamy na zgłoszenia!

 

 

Z ogromną radością zapraszamy Was na wirtualną scenę naszego teatru!

Możecie już przesyłać zgłoszenia na konkurs pt. „Gramy dla Groteski”. Zasady są proste! Stwórzcie własny domowy teatrzyk, nagrajcie swoje przedstawienie i prześlijcie do nas!

Zaproście do zabawy brata, siostrę, mamę i tatę. Albo zróbcie teatrzyk sami! Liczą się pomysły i historie, które pokażecie nam w domowym teatrzyku. Jako inspiracje możecie wykorzystać wszystkie materiały, którymi dzieliliśmy się z Wami w ostatnich tygodniach, dostępne na naszym kanale Youtube!

 

 

http://www.groteska.pl/?fbclid=IwAR26G5YVlI628uwMfqfojjaOMmQSD8pTstcSqPKZWYdjeIVkWj-aNyqMV7E

 

 

 

Royal International School on-line

 

 

Na stronie szkoły różne przydatne zabawy:

 

matematyczne:

http://royalschool.eu/zagadki-matematyczne/

 

 

malowanki:

http://royalschool.eu/malowanki/

 

 

nauka literek:

http://royalschool.eu/nauka-w-domu/literki/

 

gry planszowe:

http://royalschool.eu/gry-planszowe-do-druku/

 

labirynty:

http://royalschool.eu/labirynty/

 

 

http://royalschool.eu/nauka-w-domu/

 

 

Przedświąteczny trening spalania kalorii dla rodzin !

 

 

Zapraszam na trening online! Rodzinnie i parami :)

Trenujemy z papierem toaletowym! 2 rolki na głowę - znajdziemy?
Będzie intensywnie i wesoło -
wprowadzimy się w ruch (tak bardzo potrzebny), a "przy okazji" - spędzimy radosny czas, mogąc "połączyć" się z Wami i przedstawić nasze autorskie propozycje treningu z papierem!

 

https://www.facebook.com/dzieciakiwformie/

 

 

Mała Lingua Kraków- zajęcia on-line

 

 

Rozpoczynamy drugi tydzień nauczania online

Jedną z wątpliwości, jaką mieli Rodzice przed wprowadzeniem przez nas zajęć online z angielskiego, było pytanie "czy dziecko (zwłaszcza młodsze) wysiedzi na zajęciach przed komputerem"?

Nasze zajęcia online nie zakładają tylko siedzenia przed komputerem. Nauczyciel w trakcie lekcji zachęca dzieci do małych aktywności, takich jak śpiewnie z pokazywaniem, skakanie, pływanie, bieganie czy nawet wspinanie się.
Podczas zajęć online dzieci korzystają z materiałów dydaktycznych, takich samych, jak na lekcjach, czyli książek i ćwiczeń

P.S. Przy okazji prosimy, aby dzieci miały przygotowane na zajęcia wszystkie materiały, jak na lekcji w szkole :

 

https://www.facebook.com/malalinguakrakow

 

 

Zajęcia dla kobiet OnLine na żywo!

 

 

Chcesz dbać o swoją kondycję? Nie trafiłaś na właściwe zajęcia? Lubisz jogę, pilates? A może lubisz ostry fitness? A może jesteś w ciąży i chcesz się trochę poruszać, a nie wiesz jak? A może jesteś po porodzie i chcesz powoli wrócić do formy? Na te wszystkie oczekiwania jest w stanie sprostać Laloba z zajęciami Online!

 

Regularne treningi na żywo to  treningi dostępne są w dwóch podstawowych opcjach: z dostępem tygodniowym i miesięcznym.

 

 

W dostępie tygodniowym dostajecie:

 

3 treningi na żywo, 2 sesje Pytań i Odpowiedzi z instruktorkami.

 

 

W miesięcznym otrzymujecie:

 

12 treningów na żywo, 4 sesje Pytań i Odpowiedzi z instruktorkami oraz konsultację video 1 na 1 z instruktorką.
Zapraszamy do zakupów i życzymy owocnych ćwiczeń!

 

 

Więcej informacji:

 

 

https://laloba.pl/treningi-live/?fbclid=IwAR27Qe_QcdPkceowxVs-TKcd-EL_3izhSh-Q-uNyQRPg8bchCZF5rs32XSA

 

 

Socatots Kraków- ćwiczenia on-line

 

 

 

Macie dużo energii? Poszłoby się na trening SOCATOTS Popieramy akcję #zostanwdomu, żebyśmy wszyscy mogli jak najszybciej spotkać się na regularnych treningach razie mamy coś dla Was... Weźcie piłkę... I bawcie się dobrze

 

https://www.facebook.com/Socatots-Kraków-1215072481859083/

 

 

Dołączamy do Grupy Krainy Twórczości!

 

 

 

Rozpoczynamy codzienne wyzwania do których zapraszamy uczestników w wieku przedszkolnym, szkoły podstawowej i szkoły średniej!  nstruktorzy Krainy Twórczości przedstawiają pomysły z zakresu robotyki, programowania, elektroniki i tematów kosmicznych oraz projektowania wnętrz.
Zapraszamy uczestników grupy w każdym wieku do dzielenia się swoimi dokonaniami!

Adres gdzie zgłaszamy się do grupy:
https://www.facebook.com/groups/597155530871676

Link do podręcznika "Robotyczne Chwile Mocy"
https://babygo.pl/robotyczne-chwile-mocy

 

 

Lekcja Informatyki Online

 

 

Kochani! Razem z twórcami aplikacji @PixBlocks zapraszamy wszystkie dzieci z klas I-VI na BEZPŁATNE LEKCJE ONLINE z podstaw programowania. Na zajęciach dowiecie się czym jest aplikacja PixBlocks i jak dzięki niej może być przyjemna nauka programowania. Aby dołączyć do CZWARTKOWYCH ZAJĘĆ  należy kliknąć tutaj: https://bit.ly/2JsnQll
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

 

https://www.facebook.com/events/536384030614712/

 

 

DARMOWE zajęcia ONLINE

 

 

 

6.04 (Poniedziałek) godz. 11:00

LINK (skrócony do relacji na żywo) na 6.04 : https://tiny.pl/7h4nw
KLIKNIJ : *otrzymaj przypomnienie*

  Zapraszam serdecznie na ZAJĘCIA KREATYWNE ONLINE
z firmą Kreatywne Urodziny! Będzie wesoło i kreatywnie  

 

https://www.facebook.com/Kreatywne-Urodziny-114939306589765/  

 

 

Just in Nature - Warsztaty dla Dzieci - Mali Ogrodnicy on-line

 

 

 

Na stronie jest mnóstwo kreatywnych zajęć dla dzieci, zapraszamy serdecznie:

 

 

 

https://www.facebook.com/justinnaturerozkwitajacehoryzonty/

 

 

 

Fit&Fun rzuca wyzwanie - stworzenie wspólnego, wesołego, tanecznego teledysku!

 

 

Włącz muzykę i tańcz!
Wesołe, energiczne rytmy i zaczynamy zabawę.
Zaproś rodzinę na domową potańcówkę;
oczywiście taniec " z nogi na nogi" jak najbardziej akceptowany, najważniejsze aby na twarzy był uśmiech!

Pamiętaj, że taniec redukuje stres! W obecnych czasach zarówno dorosłym jak i dzieciom, młodzieży jest to jak najbardziej potrzebne.

WAŻNE
Prosimy o nagrywanie video w poziomie (ułatwi to późniejszy montaż filmu)
- Na wasze filmiki czekamy do najbliższej środy tj. 8.04.2020 do godz. 20:00 (przesyłamy na maila: fitandfun@rajskaszkola.pl) Obowiązkowo oznacz osoby, które chcesz zobaczyć na naszym teledysku! :)

Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

https://www.facebook.com/pg/fitandfun.rajskaszkola/

 

 

 

Muzyczna przygoda z angielskim

 

 

Zapraszam do pobrania z fanpage najnowszego konspektu w ramach czwartkowych zajęć "Muzyczna przygoda z angielskim", skierowanych do Dzieci 2-4 letnich. Do zobaczenia w każdy czwartek po zakończeniu społecznej kwarantanny!

https://www.facebook.com/Centrum-Muzyczno-Językowe-Oktawa-104883781052178/?modal=admin_todo_tour

 

 

TLG@Home 2-gie Zajęcia dla Uczniów

 

 

RODZICE - MOŻECIE DOŁĄCZYĆ DO DZIECI, ŻEBY MIEĆ DAWKĘ RUCHU I RADOŚCI RÓWNIEŻ DLA SIEBIE :)

Będziecie potrzebować:
- krzesło albo stołek.

Dzieci mogą potrzebować Waszej pomocy w upewnieniu się, że mają wygodne ubrania, bose stópki (bez skarpet) i trochę miejsca wokół siebie, żeby były gotowe na ZABAWĘ NA SERIO!

 

https://www.facebook.com/TheLittleGymKrakow/

 

 

Wesołe Wygibasy- teatr dla dzieci + piosenki dla dzieci

 

 

Na co dzień Wesołe Wygibasy to klub malucha, których również prowadzi spotkania żłobkowe, zajęcia rozwojowo-muzyczne, organizuje urodziny dla dzieci i wiele innych. Na stronie Facebook prowadzi obecnie przedstawienia teatralne dla dzieci, które serdecznie Wam polecamy:

 

https://www.facebook.com/pg/wesolewygibasy

 

 

OGRÓDEK dla Matki i Dziecka on-line

 

 

W tym trudnym czasie ważne, żeby zająć czymś myśli i małe rączki! Pamiętacie nasze ciastolinowe zajęcia? Mięciutka, ręcznie robiona z prostych, dostępnych w domu składników, ciastolina zajmie na długi czas spragnione zajęć paluszki!
Kto jeszcze nie ma przepisu?? Ręka w górę!

 

Zobaczcie wiele kreatywnych zabaw:

 

https://www.facebook.com/ogrodekmd/

 

 

 

Dołącz do wyzwania #smykitrenująwdomu

 

 

Już 35 rodzin dołączyło do wyzwania i ćwiczą w domu z nagraniami
Napisz do nas i zapewnij swojemu dziecku dawkę wesołego, codziennego ruchu

- Proponujemy rozgrzewkę, rozciąganie i ćwiczenia wzmacniająco- korygująco- koordynacyjne
- Zwracamy uwagę na postawę i szczegóły techniki ćwiczeń
- Oferujemy w czasie wyzwania konsultacje online odnośnie postawy dziecka
- Ćwiczenia prowadzone są przez instruktorów Smyki z Gimnastyki

 

https://www.facebook.com/Smyki-z-Gimnastyki-108859937163502/

 

 

STRETCHING ONLINE w Zachęcie

 

 


Drodzy Klubowicze,
w myśl zaleceń, że obecnie najbezpieczniej jest pozostać w domu, przenosimy się z naszymi zajęciami stretchingu "do Państwa".

 

Zajęcia ze Stretching to nasza godzinna propozycja łącząca wzmacnianie z rozciąganiem bez wychodzenia z domu.
Koszt zajęć to 60 zł/mc lub pojedyńcza "wejściówka" 15 zł.
Zapraszamy do wspólnej aktywności ONLINE!

 

https://www.facebook.com/Klub-Kultury-Zachęta-100660251429230/

 

 

Strefa Rodzica ONLINE w Dworku! :)

 Już jutro zapraszamy Was na pierwsze spotkania - rano porozmawiamy o integracji sensorycznaj, a wieczorem, w ramach wykładu BYĆ RODZICEM, o tym, jak możemy sobie radzić w nowej sytuacji, kiedy jesteśmy 24/7 w domu z dziećmi

Jak dołączyć?
Krok 1 - wypełnij formularz zapisu na naszej stronie: https://dworek.eu/aktualnosci/strefa-rodzica---online
Krok 2 - kliknij "dołącz do grupy"
Zaczekaj na akceptację i już :)

Zostańmy w domu, ale bądźmy razem :)
#zostańwdomu #kulturawczasachkwarantanny #klubrodzica #dworek

 

 

Spotkajmy się w sieci w CKP!

 

 

Wszystkich posiadaczy Karty Klubu Rodziców zapraszamy do wybranych grup na Facebooku. Prywatne fora zostały stworzone dla uczestników Klubu Rodziców w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza i wybranych filiach. Dołączyć możecie, klikając w poniższe linki.

- siedziba główna Centrum Kultury Podgórza
GRUPA I (rodzice dzieci do 2 lat) -> https://bit.ly/39INj4l
GRUPA II (rodzice dzieci od 2 lat) -> https://bit.ly/2xKplbM

- Ośrodek Kultury Ruczaj
-> https://bit.ly/2xNsLe4

- Dwór Czeczów
-> https://bit.ly/3dQCMYl

- Centrum Kultury Podgórza - Klub Aleksandry
-> https://bit.ly/2X56sLq

- Centrum Kultury Podgórza - Klub Iskierka
-> https://bit.ly/2UEYTcQ

- Centrum Kultury Podgórza - Klub Przewóz
-> https://bit.ly/2R9nLHh

- Centrum Kultury Podgórza Klub Wróblowice w Krakowie
-> https://bit.ly/345FLHS

- Centrum Kultury Podgórza - Klub Kliny oraz Centrum Kultury Podgórza - Klub Piaskownica również zapraszają Rodziców na wirtualne spotkania. O planowanych aktywnościach i zajęciach online będą informować mailowo lub za pomocą mediów społecznościowych.

-Pełny program zajęć organizowanych w ramach Klubu Rodziców działających przy Centrum Kultury Podgórza dostępny jest tutaj -> https://bit.ly/2Jzt2Up

 

 

Treningi #cwiczewdomu - weź udział!

 

 

Nie daj się marazmowi i aktywnie wykorzystaj chwile spędzone w domu. Zadbaj o swoje samopoczucie, biorąc udział w różnorodnych treningach ogólnorozwojowych. Spodobało Ci się? Poleć dalej treningi swoim bliskim i znajomym!

 

https://www.facebook.com/DecathlonGO/

 

 

Zostań w domu z KFK!

 

 

Krakowskie Forum Kultury Domowej serdecznie zaprasza do udziału w nowym projekcie –#zostanwdomuzKFK

- Każdego dnia o 12:00 na facebook’owym profilu KFK pojawi się post z ciekawostkami, nawiązujący tematycznie do stałych aktywności Krakowskiego Forum Kultury, czyli Waszych ulubionych warsztatów dla dzieci, takich jak Kreatywna Plastyka, czy Rodzinne muzykowanie, a także naszych najciekawszych cyklów np. Spacerów nie tylko historycznych, Kino Latino czy też Literatury na Forum.

- Dodatkowo, przygotowaliśmy dla Was niespodziankę – Gabriela Dec,
którą znacie już dobrze z warsztatów Rodzinnego muzykowania zaprezentuje Wam
nowy projekt – Rodzinne muzykowanie na ekranie, czyli zabawy muzyczne online,
które możecie odtworzyć z Waszą pociechą w domu! Będzie kolorowo, muzycznie,
energetycznie i wiosennie!

- Nie zapomnieliśmy także o naszych starszych odbiorcach – dla Was przygotowaliśmy historię muzyki online w pigułce. Wspólnie przejdziemy przez muzyczne dekady, poznamy ciekawostki ze świata muzyki, a także posłuchamy najpopularniejszych utworów danego okresu. Już w środę na naszym profilu FB – bądźcie z Nami!

- To jednak nie koniec atrakcji – aby umilić Wam czas w domu, regularnie na naszym profilu pojawiać się będą aktywności – dla najmłodszych i tych troszkę starszych – labirynty, łamigłówki i odstresowujące kolorowanki – u nas każdy znajdzie coś dla siebie!

https://www.facebook.com/krakowskieforum/

 

 

 

 

Strefa Rodzica online: 10 przykazań dobrej odporności

 

 

Jak dołączyć?
Krok 1 - wypełnij formularz zapisu na naszej stronie
Krok 2 - kliknij "dołącz do grupy" i zaczekaj na akceptację

Zapisy: https://przegorzaly.dworek.eu/zapisy/1
Grupa: https://www.facebook.com/groups/238662054204454/?hc_location=group

Co roku w okresie przedwiośnia organizm musi zdać trudny egzamin z odporności. Obecnie, ze względu na panującą epidemię, jest on jeszcze trudniejszy. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was specjalny webinar z dietetykiem, w trakcie którego skupimy się na 10-ciu najbardziej istotnych wskazówkach związanych z budowaniem odporności za pomocą diety. Będziecie mieli okazję dowiedzieć się, jakie zdrowotne akcenty dorzucić do wielkanocnej „święconki”, a także zadać własne pytania dotyczące sposobów na zbudowanie naturalnej tarczy obronnej.

Prowadzenie: Urszula Zwierczyk, dietetyk

 

https://www.facebook.com/Przegorzaly/

 

 

Krakowskie abecadło

 

Ta książeczka ci opowie różne rzeczy o Krakowie. Taka rola w niej przypadła każdej z liter abecadła. Cały Kraków poznasz wnet od pierwszego A do Z-et.

Po tak bajecznym, rozśpiewanym przedpołudniu czas na zajęcia plastyczne. Mamy dla Was kolorowanki ze spektaklu KRAKOWSKIE ABECADŁO. Korzystajcie do woli, chętnie w komentarzach zobaczymy Wasze prace.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
#zostańwdomu z Teatrem Ludowym!

Kolorowanki w wersji pdf do pobrania z naszej strony:
https://ludowy.pl/pl/teatr-dla-dzieci-zostanwdomu

 

 

Centrum Rodziny Parasolka on-line

 

 

 

Zajęcia i ćwiczenia dla najmłodszych, warto skorzystać z niezwykłej wiedzy z Centrum Rodziny Parasolka:

 

https://www.facebook.com/pg/centrumparasolka/

 

 

Trenuj karate on-line

 

 Epidemia szaleje a MY nie dajemy jej szansy i
ćwiczymy ZOSTAŃ W DOMU!
Wszyscy wiemy, że trening jest najważniejszy – bez niego niczego nie osiągniemy i nie powinniśmy o nim zapominać. Wewnętrzna mobilizacja do pracy, gdy nikt jej za nas nie organizuje, jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, ćwiczy nasz charakter i robi z nas prawdziwych wojowników. Pokonanie siedzącego w nas samych lenia da nam niebywałą satysfakcję.

 

https://www.facebook.com/Krakowski.KKT/

 

 

Złap Groteskę w sieci

 

 

 

 

Witamy w poniedziałek! Rozpoczynamy trzeci tydzień cyklu Złap Groteskę w sieci  Za nami już piosenki z ostatnich premier Teatru Groteska, lekcje dykcji i śpiewu oraz zestaw zadań ruchowych. Czas więc na tworzenie teatru w domu! W pierwszym odcinku Iwona Olszewska-Watemborska, Bartosz Watemborski i Nela pokażą, jak w warunkach domowych zrobić pacynkę! Do dzieła! Zapraszamy na www.groteska.pl

 

 

 

 

 

 

Zdrowy kręgosłup dla mam w Kawie i zabawie

 

 

Zapraszamy na zajęcia dedykowane mamom, prowadzone przez Magdę, fizjoterapeutkę uroginekologiczną.

Zapisy w wiadomości prywatnej .
Koszt: 12 zl

 

https://www.facebook.com/Kawa-i-zabawa-Kreatywny-świat-dziecka-107784773943233/

 

 

Ola & Kamil Jasińscy - Treningi Online

 

 

Zamknięta, kameralna grupa dająca Ci dostęp do wspólnych treningów live, zawiera gotowe propozycje treningów, porady dotyczące zdrowia i odżywiania.
Ponadto masa motywacji i wzajemnych znajomości.
Wsparcie i wspólne Q&A  - odpowiemy na każde wasze pytania starając się o indywidualne podejście.

 

https://www.facebook.com/groups/641823496658093/

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.