Wybierz miasto:

Miasto:

Co robić w weekend w Krakowie z dzieckiem?

2019-02-14

Przedstawiamy Wam najciekawsze propozycje na najbliższy weekend:) Co robić w weekend w Krakowie z dzieckiem? Zobaczcie:

 

 

Projektowanie bazy księżycowej przez zespoły uczniowskie w konkursie Europejskiej Agencji Kosmicznej.Uczniowie w wieku 8-12 lat poznają narzędzie projektowania Tinkencard w którym Europejska Agencja Kosmiczna przyjmuje prace konkursowe w temacie Moon Camp Challege!

Termin: sobota 16 lutego w godzinach 10-14.
Miejsce: Galeria Bronowice Ip. k. Wypożyczalni Gier JOKER.

Rejestracja poprzez: info@krainatworczosci.pl
Koszt 45 zł, zawiera już dostęp do Strefy Experymentu Krainy Twórczości, gdzie prezentujemy m.in. Lego Mindstorm, konsultacje pracy z uzdolnieniami oraz kosmiczne technologie których uczymy już w szkole!

 

 

16. Cyrkowa Sobota

 

Jak co miesiąc, w sobotnie przedpołudnie, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) zaprasza na spotkanie dla miłośników i entuzjastów cyrku, którzy nad oglądanie popisów przedkładają czynne uczestnictwo. Cyrkowa sobota to okazja, by spróbować czegoś nowego, nauczyć niebanalnych sztuczek, posmakować artystycznej przygody. W programie cyrkowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących).

 

 Plan zajęć:                                                                              
- od 10.00 do 11.30 dla osób powyżej 12 lat 
- od 11.30 do 13.00 dla dzieciaków poniżej 12 lat

 

Wstęp wolny.

 

 

Co w trawie piszczy? – spektakl dla najnajmłodszych

 

 

Teatr Figurki od stycznia regularnie gości ze swoimi spektaklami w Cricotece przy ulicy Nadwiślańskiej 2–4. Zapraszamy na najbliższe spektakle: 

Co w trawie piszczy? – spektakl dla najnajmłodszych (dzieci w wieku 1–4 lata)

 

17 lutego 2019, godzina 11:00 i 16:00

czas trwania: 30 minut

 

 

Kameralny spektakl w technice teatru cieni dla dzieci w wieku 1–4 lat oraz ich rodziców.

Pierwszy spektakl Teatru Figurki adresowany do dzieci najnajmłodszych. Ta historia nie dzieje się ani dawno, dawno temu, ani za siedmioma górami i siedmioma morzami. Ta historia dzieje się tuż za drzwiami naszych domów. Mały ślimak wykluwa się z jajka, gąsienica właśnie zamyka się w kokonie, a mała żabka zaraz zrobi pierwszy skok. W tym spektaklu nie będzie wielkich przygód ani strasznych katastrof. Za to zobaczycie tutaj małą mrówkę, dźwigająca zdecydowanie zbyt duży liść, gonitwę pszczół, które robią sobie wyścigi do kwiatka i pająka, który nie ma się z kim bawić.

 

Po spektaklu zapraszamy do cieniowej zabawy!

 

Bilety w cenie 25 zł (zarówno dla dzieci, jak i opiekunów) do kupienia przez stronę internetową lub w kasie Cricoteki.

Produkcja spektaklu została dofinansowana z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, program Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży.

 

Jak to smok zrobił jeden niefortunny skok

 

Na Scenie Rodzinnej Teatru Szczęście gościmy spektakl Teatru Otwartego.

Rodzinne przedstawienie teatralne z cyklu bajek Smocze Opowieści, czyli Kolejne Przygody Smoczka Obiboczka.

„Jak to smok zrobił jeden niefortunny skok” to przedstawienie teatralne w trzech odsłonach, które opowiada zabawną historię dwojga przyjaciół: Smoka i Jeżyka, którzy burząc niefortunnie dom Żyrafy Agafy wyruszają w podróż po zaczarowanym lesie. Podczas wędrówki spotykają swych przyjaciół: Mrówkę Anię, Żabę Gapę, Motylka oraz Grzybka, który wspólnie z Dziećmi udzielając dobrych rad pomaga zbudować na nowo domek Żyrafy.

Widowisko zawiera zarówno elementy teatru żywego aktora jak i teatru kukiełkowo-lalkowego. Podczas trwania spektaklu Dzieci występują na scenie, stają się bohaterami bajki, uczestniczą w tworzeniu, co daje im niezapomniane wrażenia wspaniałej zabawy. Po przedstawieniu Dzieci poznają kulisy teatru.

 

10 luty, godz. 16:30

17 luty, godz. 15:00

21 luty, godz. 10:30

23 luty, godz. 13:15


Bilety: 20 zł
Rezerwacja telefoniczna: 570 252 555
Bilety online: www.teatrszczescie.pl

 

 

Rodzinne warsztaty animacji 3D

 

 

Zapraszamy całe rodziny: dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież na niezwykłe, sobotnie warsztaty animacji 3D, wprowadzające w zagadnienie modelowania, teksturowania i animacji trójwymiarowej.

Warsztaty towarzyszyć będą wystawie ilustracji do popularnej gry planszowej Dixit i tematyka warsztatów opierać się będzie na elementach tej popularnej gry planszowej.

Warsztaty poprowadzi Przemysław Świda, absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, pracuje w dziedzinie projektowania graficznego, filmu animowanego i multimediów. Żadna wstępna wiedza czy umiejętności nie są niezbędne.

Podczas warsztatów odbędzie się premiera filmu animowanego "Papiernik", który powstał w naszej Dziecięcej i Młodzieżowej Wytwórni Sztuk Wizualnych PIKSEL.

ZAPISZ SIĘ: https://przegorzaly.dworek.eu/zapisy

 

ilość miejsc ograniczona
Zapisy do dnia 13 lutego

koszt 10 zł od uczestnika

wiek 8+

godzina: 11:00-13:00

 

 

Bal karnawałowy dla dzieci i rodziców

 

A na balu, jak to na balu bywa, będzie dużo tańca i tanecznej muzyki! Będziemy szaleć, skakać, tupać, bujać się i klaskać do wesołej muzyki. A pomiędzy tańcami na milusińskich i ich rodziców czekają zagadki, zabawy ruchowe i twórcze.

Jakie przebranie? niech rodziców poniesie wyobraźnia jeśli chodzi o przebranie swoich pociech.

W LaLobie możecie także pożyczyć strój dla swojego dziecka - w dniu balu tylko 15 zł

 


Zapraszamy! 

Sobota 16 lutego 2019

godz. 15.30

czas trwania: 1,5 godziny
prowadząca: Ewa Tisończyk
Wstęp 40 zł (dziecko i rodzice)

Lokalizacja: LaLoba ul. Beskidzka 30C

 

 

Darmowe lekcje pokazowe hiszpańskiego dla dzieci w lutym

Zapraszamy na darmowe lekcje pokazowe hiszpańskiego dla najmłodszych. Zajęcia przeznaczone są dla przedszkolaków od 2,5 do 6 roku życia. 

Zajęcia pokazowe są dla wszystkich grup wiekowych. Zajęcia docelowe na kurs tworzone są w miarę możliwości dla dwóch grup wiekowych: od 2,5 do 4 lat i od 4 do 6 lat.

 

Nasze zajęcia prowadzone są według metody muzyczno-ruchowej Anny Rattenbury. Lekcje prowadzone są w całości w języku hiszpańskim. Na zajęciach dużo śpiewamy, tańczymy i rysujemy, a przede dobrze się bawimy. Chcemy, aby dzieciom nauka hiszpańskiego kojarzyła się z czymś przyjemnym i chętnie przychodziły na zajęcia.

Najbliższe terminy:

 

Sobota 16.02. godz. 10:30

Wtorek 19.01. godz. 16:00

Środa 20.02. godz. 16:45

 

EL BOMBO SZKOŁA JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Salwatorska 22/P, Kraków

http://www.elbombo.pl/

https://www.facebook.com/events/2225517794381915/

tel. 600 283 026

 

Wymagane zapisy w klubie lub tel: 570577677/ 666 290 333 mail: recepcja@laloba.pl oraz wpłata zaliczki 20 zł na konto: 44 1950 0001 2006 0007 8337 0001 lub bezpośrednio w recepcji. Zaliczka nie będzie zwracana przy odwołaniu po 13.02

 

 

 

Rodzinny lunch w Zielonym do Góry

 

 

Zapraszamy na rodzinny lunch w Zielonym do Góry! Dla dzieciaków mamy dziecięce menu i animatorkę oraz świetny kącik zabaw, a Szef Kuchni przygotował specjalny lunch :)

➡️Rosół z makaronem
➡️Schab faszerowany, kluski, sos, musztardowy, skorzonera duszona w maśle 
➡️Napoleonka

 

Lwowska 1
Kraków     572 503 421

 

https://www.facebook.com/zielonymdogorykrk/

 

 

Sobotnie spotkanie: Mama w formie

 

 

 

Część teoretyczna: edukacja na temat powrotu do aktywności fizycznej po porodzie ? jakie ćwiczenia należy wykonywać a jakie unikać; powikłania poporodowe ? czerwone flagi podczas treningu; jak funkcjonują mięśnie dna miednicy naprawdę; dlaczego prawidłowa praca mięśni dna miednicy, brzucha, pleców i przepony są ważne w powrocie do formy po porodzie.
Część praktyczna: funkcjonalny test: wady postawy, rozejście mięśnia prostego brzucha, sposób oddychania, praca mięśni dna miednicy; ćwiczenia, które ułatwią Ci bezpieczny powrót do kondycji.
Prowadząca Anna Godek-Kose, trenerka personalna, women?s health coach, instruktorka Jogi i Pilates, specjalistka w rehabilitacji okołoporodowej oraz fitnessu dla kobiet w okresie ciąży, połogu oraz przed i w trakcie menopauzy. Autorka programów treningowych, warsztatów oraz kursów dla mam w UK i Polsce.

 

Klub Multi

 

https://www.facebook.com/events/376745363143121/

 

 

Strefa Wolnej Zabawy w Bawialni M.

 

 


Strefa wolnej zabawy w Bawialni to cykl spotkań dla dzieci (od 1,5 roku do 3 lat), które bardzo chciałyby pobawić się z nowymi kolegami i koleżankami oraz potrzebują kontaktu z rówieśnikami. Będzie to czas swobodnej zabawy pomocami i zabawkami znajdującymi się w Bawialni.. Na tych zajęciach nie narzucamy dzieciom aktywności, chcemy dać im przestrzeń do wspólnej nieskrępowanej aktywności.

Rodzice w tym czasie mogą aktywnie brać udział w zabawach lub w miarę możliwości zwiększać dystans z dzieckiem.

Terminy:
środa 15:00-18:00
piątek 13:00-18:00
sobota 14:00-18:00

Koszt: 30 zł za 2 godziny zabawy (można uczestniczyć w dowolnym przedziale czasowym)

ZAPISY:
m@bawialniam.pl
502 699 002
Facebook: https://www.facebook.com/events/250172545699386/

 

 

Etnokalendarz weekendowe warsztaty rodzinne

 

 

Gdzie? pl. Wolnica 1, Kraków

 

Zapraszamy w weekend 17.02.2018 r. na warsztaty rodzinne, stanowiące okazję do twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań. Zajęcia rozwijają ciekawość i wrażliwość oraz poczucie, że każdy z nas swoimi codziennymi wyborami może oddziaływać na życie ludzi w różnych częściach świata. 

 

Z czego można czerpać energię? Czego możemy się nauczyć od zwierząt? Jak wykorzystywać potęgę żywiołów? Co inspirowało pierwszych wynalazców? Odpowiedzi na te pytania szukamy podczas cyklu warsztatów Etnokalendarz 2018/2019, w trakcie których tradycja przenika się ze współczesnością, a uczestnicy balansują na pograniczu przyrody i techniki.

Ile szklanek wody potrzeba do przygotowania jednej szklanki herbaty, kanapki z serem lub tabliczki czekolady? Skąd czerpały siłę dawne sprzęty do czerpania wody? Czy mycie rąk może być związane z wiarą? Odpowiedzi na te i inne pytania to woda na młyn lutowego Etnokalendarza!

 

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/238087676860537/

 

 

Granice w relacji z dzieckiem - warsztat z Katarzyną Mitschke

 

 

"Dzieci potrzebują granic!" to jeden z najczęstszych argumentów osób, które krytycznie zapatrują się na rodzicielstwo bliskości, na uważne podążanie za dzieckiem. Zgadza się, granice są ważne! Dobra wiadomość jest taka, że... każdy je ma. Nie trzeba ich specjalnie wymyślać ani pilnować, wystarczy - zauważać. I uczyć się jasno komunikować.

Na warsztacie poświęconym bliskościowemu spojrzeniu na granice przyjrzymy się relacjom między granicami a zasadami, sprawdzimy, co to znaczy "stawiać granice" i co zrobić, kiedy ktoś "łamie" lub "przekracza" granice (i dlaczego on to właściwie robi?). Porozmawiamy o tym, jakie znaczenie dla dziecka i rodzica mają granice, ich komunikowanie i uwzględnianie.

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeżeli:
- martwisz się, że Twoje dziecko potrzebuje granic
- nie wiesz, o co właściwie chodzi z tymi granicami i chcesz o tym porozmawiać
- chcesz się nauczyć lepiej komunikować swoje granice i lepiej wspierać dziecko w tym temacie
- zastanawiasz się, dlaczego właściwie granice są ważne w relacji z dzieckiem.

 

https://www.facebook.com/events/2472726352800577/

 

 

Weekendowa sala zabaw

Aktywność i zabawa to naturalne elementy rozwoju każdego dziecka.

 

W zabawie czasami wystarczy towarzyszyć albo zaufać dziecku i "puścić je wolno". Sala zabawy w Lalobie to bezpieczna (100 m2)  przestrzeń. Dzieci znajdą tu mnóstwo profesjonalnego sprzętu i pomocy, które sprawią, że czas spędzony w naszym Centrum będzie aktywny i kreatywny. Do tego nasza doświadczona animatorka i pedagog będzie czuwać nad bezpieczeństwem swobodnej zabawy oraz prowadzić twórcze warsztaty.

 

Weekendowa sala zabawy w LaLobie  zaprasza dzieci i rodziców na aktywny i twórczy weekend

 

Od lutego do maja  - w każdą sobotę i niedzielę!

 

Liczba uczestników jest ograniczona! Wymagamy zapisów:

 

Telefonicznie: 666-290-333 lub 570-577-677 

Mailowo: recepcja@laloba.pl 

 

www.laloba.pl

 

Dla Was to za mało i chcecie poznać więcej atrakcji dla dzieci? Zobaczcie nasze propozycje na luty:

https://babygo.pl/atrakcje-krakow/najwazniejsze-atrakcje-w-lutym

 

oraz najwspanialsze zajęcia dla dzieci w Krakowie:

https://babygo.pl/atrakcje-krakow/najwspanialsze-zajecia-dla-dzieci-w-krakowie

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl