Wybierz miasto:

Miasto:

Co robić z dzieckiem w Krakowie, kiedy pogoda nie dopisuje?

2022-02-28

My zazwyczaj w takie dni odwiedzamy krakowskie muzea. Warto pamiętać, że wiele muzeów w Krakowie w poszczególne dni w tygodniu zaprasza odwiedzających do wejścia całkowicie za darmo. Nie będę ukrywać, że nam zdarza korzystać się z tej opcji, jest to świetny sposób, aby spędzić czas z dzieckiem w wartościowy sposób, a do tego nie nadwyrężyć budżetu domowego :)

 

 

Całkiem niedawno miałyśmy okazję odwiedzić Muzeum Podgórza, które jest jednym z oddziałów Muzeum Krakowa.  Otwarte zostało w 2018 roku i jest to zasługą lokalnych instytucji kultury oraz mieszkańców, którzy brali aktywny udział w tworzeniu ekspozycji – przekazywali pamiątki i relacjonowali wydarzenia historyczne, których byli świadkami. My spędziłyśmy tam bardzo wartościowy czas i była to dla nas cenna lekcja historii o jednej z krakowskich dzielnic- Podgórza.

 

 

 

A poniżej znajdziecie kilka ciekawostek i wskazówek odnośnie Muzeum Podgórza:

 

  • Muzeum Podgórza znajduje się na ulicy Limanowskiego 51. W czwartek możemy wejść całkowicie za darmo na wystawę główną. Od piątku do niedzieli czynne jest w godzinach 10:00 – 17:00.

 

  • Cena biletu normalnego to 14 złotych, bilet ulgowy – 10 zł. Dzieci do 7 roku życia mają wstęp za darmo. Muzeum Podgórza honoruje Kartę dużej Rodziny oraz Kartę Krakowską.

 

  • Muzeum jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum, tuż przed wejściem znajduje się przystanek tramwajowy, a nieopodal przystanek autobusowy. Samochód można zostawić na jednej z sąsiadujących ulic, objętych strefa parkowania ( 6 złotych za godzinę postoju, w niedzielę parking darmowy).

 

 

 

  • W Muzeum Podgórza możecie zobaczyć wystawę stała, zatytułowaną „Miasto pod Kopcem Kraka”, dzięki której możecie dowiedzieć się o chronologicznych dziejach Podgórza i terenu, na którym powstało miasto.

 

  • Podgórze – dzisiejsza część Krakowa – to dawne samodzielne miasto. Prawa miejskie uzyskało w 1784, a w 1915 roku połączyło się z Krakowem.

 

  • Muzeum Podgórza znajduje się w zabytkowym budynku, w którym ówcześnie działał zajazd Pod św. Benedyktem.

 

  • Na dzieci czekają interaktywne zabawy, zagadki i ciekawostki związane z historią i tradycjami miejsca. Niestety w związku z pandemią część atrakcji wyłączona jest z użytkowania. Mojemu dziecku najbardziej spodobało się oglądanie legend krakowskich w podziemiach muzeum.

 

 

 

Autorką tekstu i zdjęć jest Pani Ania, której profil na Instagramie możecie znaleźć tutaj:

Podróże mamy i córki | Kraków (@an_ti_nuda) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl