Wybierz miasto:

Miasto:

Co robić z dzieckiem w październiku w Krakowie?

2022-10-19

 

Co robić z dzieckiem w Krakowie w październiku? Podpowiadamy dzięki kolejnej mamie, która zwiedziła kilka ciekawych miejsc, jakie możesz odwiedzić i Ty ze swoimi dziećmi. 

 

 

Kolejne atrakcje przygotowała dla nas mama- Pani Marlena Wilusz-Koza, która prowadzi ciekawy Blog, na który serdecznie Was zapraszamy:

 

All The Senses by MM

 

 

1. Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie

 

 

Muzeum znajduje się w budynku Starego Spichlerza z XVIII wieku. Oprócz spichlerza pełnił również na przestrzeni wieków funkcje: fabryki powozów, magazynu, mleczarni, sklepu oraz siedziby Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej. Po roku 1945 budynek ten został przejęty przez Muzeum Narodowe w Krakowie. W 2013 roku skończył się remont generalny i znajdował się tutaj Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, który też mieliśmy okazję zwiedzić.

W tym roku zostało tutaj utworzone muzeum jednego z najwszechstronniejszych polskich twórców (dramatopisarza, poety, malarza, grafika, reformatora teatru oraz projektanta wnętrz) – Stanisława Wyspiańskiego. W skład kolekcji wchodzą dzieła mistrza, jak między innymi: obrazy, rysunki oraz ryciny. Zbiory zostały zaprezentowane na trzech kondygnacjach Starego Spichlerza: parterze, piętrze oraz w przyziemiu.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

 

Dojazd

Muzeum Stanisława Wyspiańskiego znajduje się przy Pl. Sikorskiego 6 w Krakowie.

 

Godziny otwarcia

 

Muzeum jest czynne we wtorki w godz. 10.00-17.30 oraz od piątku do niedzieli w godz.: 10.00-17.30. Przerwa techniczna: 13.00-13.30.

 

Cennik

Ceny biletów: normalny – 28 zł, ulgowy – 17 zł, rodzinny – 56 zł, młodzież szkolna – 1 zł. Dzieci do 7. roku życia wchodzą bezpłatnie.

 

 

 

 

2. Leśne Laboratorium Zabaw w Krakowie

 

 

Leśne Laboratorium Zabaw – brzmi ciekawie, nieprawdaż? Znajdziecie je niemalże w centrum Krakowa :]

Leśne Laboratorium Zabaw znajduje się na Polanie Redemptorystów na krakowskim Podgórzu. Wejście jest dość ukryte – znajduje się od ul. Redemptorystów, niemalże naprzeciwko kościoła MB Nieustającej Pomocy. Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej to Smolki przy Kalwaryjskiej.

 

Miejsce to jest przykładem jak niewiele potrzeba dzieciom do świetnej zabawy :] Mojego syna nie można było stąd wyciągnąć, także bardzo polecamy tę miejscówkę :] Jest tu kuchnia, piaskownica, szałas, harfa z liczydłem (?) i sporo pieńków. Wszystko w pięknych okolicznościach jesiennej przyrody . 

 

 

3. Pałac Krzysztofory w Krakowie

 

 

Ostatnio byliśmy w Pałacu Krzysztofory w grudniu obejrzeć 79. Pokonkursową Wystawę Szopek Krakowskich. Jest ona wciąż otwarta, więc polecam. Fotorelację znajdziecie na moim blogu dokładnie TUTAJ. Teraz wróciliśmy do tego miejsca na wystawę stałą, która jest zatytułowana: „Kraków od początku, bez końca”.

 

Wystawa stała znajduje się na dwóch piętrach: -1 oraz +1. Opowiada ona o Krakowie, w którym współczesność łączy się z historią i legendą. Wystawa jest naprawdę spora i nie sposób wymienić wszystkiego, co się tam znajduje – zresztą na zdjęciach sporo Wam pokazuję, ale wiadomo, że na żywo to zupełnie inne wrażenia J Znajduje się tutaj także sporo obiektów, które można dotknąć, a nawet powąchać. Można się również przebrać w krakowiaczka bądź małą krakowiankę – więc dzieciom też się spodoba. Myślę, że najfajniejszą częścią wystawy jest ogromna szopka, do której można wejść! Genialny pomysł!

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

 

Dojazd

Pałac Krzysztofory znajduje się na Rynku Głównym 35.

 

Godziny otwarcia

Muzeum jest otwarte od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-18.00.

 

Cennik

Ceny biletów na wystawę stałą: normalny – 28 zł, ulgowy – 24 zł, rodzinny – 56 zł.

 

 

4. Pałac Radziwiłłów w Krakowie Balicach

 

 

Pomysł na krótki spacer w Krakowie? Pałac Radziwiłłów  oraz przylegający do niego park o powierzchni 5 ha.

Pierwszą budowlą w tym miejscu był dwór, który został zbudowany przez rycerski ród Toporczyków z Morawicy. Po wielu różnych właścicielach w 1887 roku pałac kupił Dominik Radziwiłł, który dokonał jego przebudowy. Co ciekawe, w 1912 roku gościł tutaj arcyksiążę Karol Franciszek Józef i arcyksiężna Zyta. Następnie pałac ten odziedziczył Hieronim Mikołaj Radziwiłł.

 

Od 1945 roku Pałac Radziwiłłów w podkrakowskich Balicach należy do Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pałac pełni obecnie funkcję hotelu oraz sali bankietowo-konferencyjnej. Z ciekawostek – w 2005 roku, z okazji 60-lecia wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau zorganizowane zostało tutaj spotkanie wielu prezydentów i premierów.

 

Do środka pałacu można wejść po wcześniejszym umówieniu się. Pamiętajcie, że miejsce jest to czynne od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-17.00. W niedzielę teren jest zamknięty! Pałac ten bardzo nam się podobał z zewnątrz, ale nie ma co ukrywać, że budynek jest dość zniszczony i wymaga generalnego remontu. 

 

Jeśli skusicie się tutaj wybrać to niedaleko znajduje się świetny punkt widokowy na lądujące samoloty na lotnisku w Balicach. Post na ten temat jest TUTAJ.

 

 

5. Spacer Bulwarem Wołyńskim w Krakowie

 

 

Bulwar Wołyński to część Bulwarów Wiślanych, który znajduje się na prawym brzegu Wisły, a dokładniej jest to fragment od Mostu Grunwaldzkiego do ujścia rzeki Wilgi. Ja bardzo lubię tę część bulwarów nad Wisłą <3 Dlaczego? Bo można tu złapać mnóstwo fajnych kadrów :)

Co się zatem znajduje przy Bulwarze Wołyńskim?

  1. Cracow Eye, czyli krakowskie koło widokowe – my już mieliśmy okazję się nim przejechać, a więcej zdjęć z samej góry znajdziecieW TYM POŚCIE.
  2. Balon widokowy– to również jedna z najpopularniejszych atrakcji w Krakowie. Często z mojego balkonu widzę balon w górze, ale jeszcze nie miałam śmiałości, żeby skorzystać z tego lotu…
  3. Wesołe miasteczko– największa atrakcja dla najmłodszych. Teraz jeszcze w styczniu wszystko jest w motywie świątecznym.
  4. Hala Forum– jedno z najbardziej modnych miejsc gastronomicznych w Krakowie.
  5. Resturacja Pino River– jest to restauracja na wodzie. Jeszcze tutaj nie byłam, ale myślę, że wiosną i latem ta miejscówka będzie na pewno mocno oblegana :)
  6. New Port Hotel– hotel na wodzie. Wow! Zacytuję mojego syna: "Szkoda, że nie mieszkamy w Warszawie, bo wtedy moglibyśmy przyjechać do Krakowa i wynająć pokoj w takim hotelu" :D 
  7. Mural Lajkonika i Smoka Wawelskiego– jest świetny i jeszcze na Instagramie go nie widziałam ;)

Natomiast dalej, jak miniecie mural i przejdziecie przez Most Retmański to dojdziecie do Plant im. Floriana Nowackiego, gdzie znajduje się nowy „rybi plac zabaw”. Ale o tym miejscu napiszę jeszcze kiedyś indziej!

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl