Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Co warto wiedzieć o ekologicznych środkach czystości?

2021-02-11

Ekologiczne środki czystości cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż charakteryzują się one dużą skutecznością oraz przede wszystkim bezpieczeństwem stosowania. Przy ich wyborze należy jednak wziąć pod uwagę rozmaite kryteria. Niektóre środki są bowiem określane mianem "ekologicznych", choć tak naprawdę niewiele różnią się od tych tradycyjnych, dostępnych w większości supermarketów. 

 

 

Dlaczego warto sięgnąć po ekologiczne środki czystości?

 

 

Większość z nas pragnie mieć porządek w swoim domu lub mieszkaniu. Aby móc go utrzymać, konieczne jest regularne sprzątanie swojego lokum. Trudno zaś wyobrazić sobie sprzątanie bez odpowiednich środków i akcesoriów. Większość ludzi przywykła do używania tradycyjnych, bogatych w silne detergenty środków myjących. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż tego typu preparaty mogą charakteryzować się negatywnym wpływem na nasze zdrowie fizyczne. Nierzadko powodują one podrażnienia dłoni, zwłaszcza jeżeli pracujemy bez rękawiczek. Wówczas skóra może stać się zaczerwieniona, piekąca oraz intensywnie swędząca. Na tym jednak nie koniec wad tradycyjnych środków czystości. Problematyczne mogą być również płyny do mycia naczyń, zwłaszcza jeżeli dokładnie nie płuczemy wodą umytych talerzy, kubków czy sztućców. Tymczasem eko środki czystości posiadają składy pozbawione drażniących naszą skórę czy układ oddechowy substancji. Są więc dużo bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. Co więcej, nie sposób odmówić im funkcjonalności. Substancje pochodzenia naturalnego, które nierzadko znajdują się w ekologicznych środkach czystości wykazują bowiem bardzo skuteczne działanie. Ponadto, naturalne środki do sprzątania pozbawione są zazwyczaj negatywnego wpływu na środowisko. Stanowią więc idealne rozwiązanie dla każdej osoby, której los naszej planety nie jest obojętny. 

 

 

Gdzie poszukiwać naturalnych środków i czym kierować się przy ich wyborze?

 

 

Naturalnych środków czystości nie znajdziemy zazwyczaj w większości popularnych supermarketów. Niektóre z nich mogą pojawiać się w drogeriach, ale nadal nie znajdziemy tam bogatej ich oferty. Jeżeli zależy nam na zakupie naturalnych środków czystości, warto byłoby odwiedzić sklep z ekologicznymi produktami. Mowa tu zarówno o sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Na przykład szczegółowa oferta na stronie sklepu Ekomaluch.pl  Nie należy jednak wkładać do swojego koszyka produktów kierując się jedynie ich nazwą. Nie zawsze środek określany mianem "ekologicznego" będzie taki w rzeczywistości. Zawsze należałoby więc przeanalizować składy poszczególnych produktów. Najlepiej byłoby, aby większość składników zawartych w ekologicznych preparatach była pochodzenia naturalnego. Jakich więc konkretnie substancji należy poszukiwać? Przede wszystkim kwasu cytrynowego, octu czy sody oczyszczonej. W środkach ekologicznych nierzadko znajdują się także mydła czy orzechy piorące. Ekologiczne środki powinny być zaś pozbawione syntetycznych barwników oraz substancji zapachowych. W ich składzie nie powinny znajdować się również fosforany czy rozpuszczalniki organiczne. 

 

 

 

Po jakie rodzaje ekologicznych środków czystości warto sięgnąć?

 

 

W sklepach z ekologicznymi produktami znajdziemy bardzo wiele naturalnych środków czystości. Warto dokładnie przejrzeć oferty i zastanowić się nad tym, które produkty mogą okazać się nam szczególnie przydatne. Jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę z tego typu produktami, warto zakupić kilka różnych. Z całą pewnością przydadzą nam się ekologiczne preparaty do sprzątania kuchni. Przede wszystkim mowa tu o płynach do mycia naczyń. Bogaty wybór tego typu środków sprawia, że można zdecydować się na produkt o atrakcyjnym zapachu. W sklepach nierzadko znajdują się płyny o zapachu owoców czy ziół. Doskonale byłoby także zakupić ekologiczne środki do czyszczenia łazienki, co potrzeba można sprawdzić tutaj https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Srodki-czystosci_Do-sprzatania-1417.html Przydatny będzie preparat do mycia urządzeń sanitarnych oraz podłóg. W większości łazienek znajduje się także lustro. Warto zakupić więc produkt, który pozwoli nam je umyć. Wreszcie, w domu nie powinno zabraknąć naturalnych środków piorących. Z powodzeniem można zainwestować w płyny do płukania czy ekologiczne proszki do prania. Przydatne okażą się także środki do mycia okien i szyb. W ofertach wielu sklepów znajdują się również produkty przeznaczone do czyszczenia grilla oraz innych, ulegających ciężkim zabrudzeniom powierzchni. Trzeba przyznać, że ekologiczne środki czystości są zazwyczaj droższe od tych popularnych, dostępnych w większości supermarketów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż za wysoką jakość należy odpowiednio zapłacić. Warto przeglądać oferty sklepów z ekologicznymi produktami, bo nierzadko są w nich organizowane promocje,chociażby taki promocje oferuje sklep Ekomaluch. Wówczas możliwy będzie zakup naturalnych środków czystości w atrakcyjnych cenach. Ponadto, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup całego zestawu środków czystości, zwłaszcza jeżeli robimy zamówienie w sklepie internetowym. Wówczas koszty związane z przesyłką poniesiemy jednorazowo. Nierzadko sklepy oferują darmowe przesyłki, jeżeli zrobimy zakupy za wysoką kwotę. 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.