Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Czy istnieje idealny prezent dla dziecka?

2019-11-29

Czy istnieje idealny prezent dla dziecka? Tak! Zdecydowanie istnieje i jest on taki sam dla każdego dziecka i co najważniejsze każde dziecko jest tym zachwycone. Co jest idealnym prezentem dla dziecka?


Czas dla niego! Takie proste i takie trudne zarazem. Pomyślcie, co dziecko będzie pamiętało ze swojego dzieciństwa zabawki czy zabawy z rodzicami?


Na szczęście mieszkamy w Krakowie, gdzie rozrywek nie brakuje. Macie dodatkowo Portal BabyGo, który podpowie Wam idealne miejsca do rodzinnych aktywności. Portal BabyGo każde miejsce, które poleca wcześniej sprawdza, odwiedza i weryfikuje dla Was rodziców.
Dodatkowym argumentem jest najnowsza karta Rodzinnych Aktywności, czyli odwiedzasz dane miejsce i otrzymujesz pieczątkę, a po uzbieraniu 8- odbierasz wspaniałe nagrody. Nagrodami są darmowe bilety do najlepszych miejsc w Krakowie i okolicach. Nagrodą są również ogromne zniżki na karnety do wielu miejsc rodzinnych w Krakowie i okolicach.


Gdzie polecamy Wam spędzić czas z Waszymi dziećmi?

 

1. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie dla dzieci od 5 lat do 15 lat

 

 

Kto jeszcze nie był w Muzeum Etnograficznym niech żałuje. W Muzeum Etnograficznym odbywają się niezwykle kreatywne warsztaty min.  rodzinne warsztaty "Domowe muzykowanie" lub " Jak to działa", gdzie dawne sposoby radzenia sobie ze światem są inspiracją do stawiania czoła współczesnym wyzwaniom i problemom.  Każde warsztaty wspierają wieloaspektowy rozwój dziecka, pobudzają jego zmysły i integrują płynące z nich doznania. Stanowią także okazję, by w atmosferze twórczej zabawy wzmacniać relacje z rodzicami i rówieśnikami.

Każde spotkanie w Muzeum Etnograficznym  to inny temat, wokół którego odbywa się inspirująca podróż do świata dziecka, czyli cudowne warsztaty- Oko na Świat i comiesięczny Etnokalendarz. 

 

Plac Wolnica 1, 31-066 Kraków, http://etnomuzeum.eu/

 

 

2. Żywe Muzeum Obwarzanka dla dzieci od 3 do 15 lat

 

 

Żywe Muzeum Obwarzanka to prawdziwa perełka Krakowa. Nie jest to klasyczne muzeum z eksponatami w gablotach. W niewielkim lokalu tuż obok Starego Kleparza – najstarszego placu targowego Krakowa –można wypić kawę, zjeść kanapkę na bazie obwarzanka i poznać jego historię. Ściany zdobią archiwalne zdjęcia sprzedawców obwarzanków z lat 60. i 70. Żywe Muzeum Obważanka jest jedynym miejscem w Krakowie, gdzie dzieci i rodzice mogą wziąć udział w pokazie produkcji obwarzanka. Podczas pokazów można dowiedzieć się niemal wszystkiego o tajnikach robienia tego tradycyjnego, krakowskiego przysmaku, skosztować go i samodzielnie przygotować na pamiątkę. Każde dziecko w Żywym Muzeum Obwarzanka przeżyje wspaniałą przygodę. 

 

Paderewskiego 4 Kraków, http://www.muzeumobwarzanka.com/

 

Na Karcie Rodzinnych Aktywności w zależności od wieku dziecka wybieracie jedną z 2 firm, którą odwiedzacie i otrzymujecie pieczątkę ( albo ME albo ŻMO)

 

 

3. Kino Kijów

 

 

 

Kino Kijów to kino z tradycją, w którego ofercie znajduje się pięć profesjonalnie wyposażonych sal, które dopasowane są swoim wystrojem do indywidualnych potrzeb widza bez względu na to czy jest nim małe dziecko czy też rodzic. W Kinie Kijów na najmłodszych widzów czeka specjalnie przygotowana oferta: kino przedszkolaka- projekcje filmowe dopasowane do wieku przedszkolaków. Dla każdego uczestnika przewidziane są drobne upominki oraz Czytanie przy ekranie- seanse filmowe dla najmłodszych widzów wraz z opiekunami poprzedzone czytaniem bajki, spotkaniem z animatorem, konkursami z nagrodami oraz niespodziankami dla wszystkich widzów.

 

al. Krasińskiego 34, 30-101 Kraków, http://www.kijow.pl

 

 

4. Krakowski Klub Karate Tradycyjnego

 

 

W Krakowskim Klubie Karate Tradycyjnego prowadzone są zajęcia Karate Tradycyjnego Shotokan dla wszystkich grup wiekowych- dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystkim (a szczególnie tatom i mamom), którzy kiedyś trenowali sporty walki i chcą wrócić na matę możemy dać szansę! Krakowski Klub Karate Tradycyjnego to wyjątkowe miejsce, którego założycielem jest wielokrotny Mistrz świata, Europy i Polski, czołowy zawodnik kadry narodowej- Rafał Wajda. Karate tradycyjne to dziedzina sportu, dzięki której Wasze dzieci nauczą się dyscypliny, etykiety, pomagania słabszym oraz szacunku dla starszych. Regularne treningi zapewniają sprawność fizyczną, koordynację, pewność siebie, panowanie nad emocjami. W Krakowskim Klubie Karate Tradycyjnego  trenerami są utytułowani karatecy i oddani młodzieży instruktorzy, których praca daje wymierne efekty. Karate tradycyjne to nieznające ograniczeń przekraczanie granic swoich możliwości. Osiąganie kolejnych stopni w hierarchii sportowej jest ważne, ale o wiele bardziej cieszy nieustanny rozwój ciała i ducha.

 

ul.Racławicka 26, 30-075 Kraków, http://www.karatekrakow.pl 

 

 

5. Ampa Park- park rozrywki dla dzieci od 1 do 12 lat

 

 

To sala zabaw o powierzchni ponad 500m2, w której znajdują się liczne atrakcje takie jak: zjeżdżalnie o zróżnicowanym poziomie trudności, wieża wspinaczkowa, zjazd na tyrolce, mini boisko sportowe, tor saneczkowy, huśtawki oraz liczne tory przeszkód ulokowane na czteropiętrowej konstrukcji zabawowej, a dla najmłodszych dzieci stworzono bezpieczną strefę Maluszka, wyposażoną między innymi w: basen z kulkami, zjeżdżalnie, samochodziki, mini konstrukcję zabawową oraz liczne zabawki. Dodatkowo dostępny jest kącik sensoryczny, w którym dzieci mogą znaleźć stół z piaskiem kinetycznym, zabawki manipulacyjne, układanki edukacyjne, oraz różnorodne klocki. Obiekt jest monitorowany oraz posiada pełną kontrolę dostępu dla maksymalnego bezpieczeństwa dzieci. 

 

 

Centralna 41A 31-586 Kraków, https://ampapark.pl/

 

Na Karcie Rodzinnych Aktywności w zależności od wieku dziecka wybieracie jedną z 2 firm, którą odwiedzacie i otrzymujecie pieczątkę ( albo Ampa albo Karate)

 

 

6. Mania Pływania- szkoła pływania dla dzieci od 1 do 15 lat

 

Miejsce Przyjazne Dzieciom i Rodzicom- Mania Pływania

 

 

Zajęcia w Manii Pływania są świetną zabawą i przygodą, a wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu kadry instruktorskiej, przyjaznej atmosferze oraz indywidualnemu podejściu do każdego z uczestników. Instruktorzy w Manii Pływania są byłymi lub czynnymi pływakami, sportowcami oraz ratownikami WOPR. To zawodowcy, pasjonaci pływania związani z wodą od dziecka. W Manii Pływania uczą oswojenia z wodą, nauki pływania oraz doskonalenia technik pływackich w każdym przedziale wiekowym. W ofercie znajdziecie - pierwsze zajęcia za darmo, zniżkę dla rodzeństwa czy możliwość odrobienia każdej nieobecności. W Manii Pływania uczą w kameralnych grupach (do 8 osób) i prowadzą lekcje indywidualne. 

 

 

4 różne lokalizacje w Krakowie, http://www.mania-plywania.pl/

 

 

7. Socatots- zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 1 do 5 lat

 

 

SOCATOTS to rodzinne zajęcia ruchowe. W zajęciach SOCATOTS biorą czynny udział rodzice lub opiekunowie. Stają się osobistymi trenerami, towarzyszą dziecku w ćwiczeniach i w zabawie, a jednocześnie budują silne więzi rodzinne. SOCATOTS jest najlepszym sposobem, by dziecko pokochało aktywność fizyczną. Dzieci przez całe zajęcia uczą się rożnych zadań, pokonują przeszkody i świetnie się przy tym bawią. Rodzice razem z dziećmi skaczą, biegają, grają w piłkę. Poprzez świetną zabawę maluchy wyrabiają zdolności motoryczne, gibkość, poprawiają koordynację. Zajęcia Socatots rozwijają u dzieci- samodyscyplinę, wytrwałość, koncentrację, pamięć i ogólne zdolności poznawcze. Dla dzieci to także wielopłaszczyznowe ćwiczenie umysłu za sprawą nauki rozpoznawania kolorów, zapoznania z literami, cyframi oraz częściami ciała.  Dzieci uczą się trudnej sztuki podejmowania samodzielnych decyzji, a dzięki uczestnictwu rodziców budują poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego. 

 

5 różnych lokalizacji zajęć w Krakowie, https://socatots.pl/zajecia-sportowe-dla-dzieci/

 

 

 

8. Brazylijskie Szkółki Piłkarskie dla dzieci od 5 do 13 lat

 

 

 

 

Zajęcia poza zdrowym rozwojem psychofizycznym oraz poprawą kondycji i koordynacji ruchowej, rozwijają w zawodnikach umiejętność współpracy w grupie, wspierając tym samym proces uspołecznienia dziecka. Regularne treningi uczą dzieci samodyscypliny, podejmowania wyzwań oraz odpowiedzialności za siebie i za drużynę. Zajęcia BSS wychowują dzieci w przekonaniu, że trzeba zachowywać się uczciwie, że każdy, kto przystępuje do zawodów, ma na starcie takie same szanse.  Brazylijskie Szkółki Piłkarskie rozwijają do perfekcji umiejętności techniczne, pielęgnują talent zawodnika. Zajęcia zaszczepiają w dzieciach miłość do sportu i aktywności fizycznej, dzięki czemu w przyszłości mogą pochwalić się wspaniałą kondycją oraz sylwetką.

 

4 różne lokalizacje w Krakowie, https://brazylijskieszkolki.pl/

 

Na Karcie Rodzinnych Aktywności w zależności od wieku dziecka wybieracie jedną z 2 firm, którą odwiedzacie i otrzymujecie pieczątkę ( albo Socatots albo BSP)

 

 

 9. Teatr Szczęście dla dzieci od 3 do 15 lat

 

 

Teatr Szczęście posiada bogatą ofertę przedstawień dla dzieci i to już od 3 roku życia. To teatr, który bawi, rozbudza kreatywność, pasję poznawczą u dzieci. Teatr organizuje liczne spektakle rodzinne, jedyne takie w Polsce: Ale Cyrki, Klaun w balonie. W Teatrze Szczęście są spektakle dla dzieci, które dostosowane do najmłodszych, jak i większych dzieci. Teatr Szczęście proponuje świetną rozrywkę dla dzieci i dla dorosłych, dbając przy tym o wartości edukacyjne i wychowawcze. Podczas spektaklów dzieci poznają tajemnice pantomimy, iluzji, muzyki i żonglerki. Teatr Szczęście organizuje warsztaty o charakterze teatralnym, które kształtują i pielęgnują indywidualność, a zarazem umiejętność wspólnej pracy. Do Teatru Szczęście zapraszani są aktorzy krakowskich Teatrów i artyści Piwnicy pod Baranami we własnych interpretacjach utworów Marka Grechuty. Teatr Szczęście współorganizuje takie wydarzenia jak koncerty, jubileusze, szkolenia czy urodziny. Teatr Szczęście organizuje przedstawienia oparte na wierszach J. Tuwima („Pan Maluśkiewicz”, „Murzynek Bambo”, „Pan Hilary”, „Lokomotywa”, „Motyle”) oraz Jana Brzechwy (”Zoo”). W Teatrze Szczęście dzieci wspólnie z artystą mogą wykonywać magiczne sztuczki na przedstawieniu Czarodziejskiej lekcji. 

 

Karmelicka 3, Kraków, http://www.teatrszczescie.pl/

 

 

10. Krakowska Jaskinia Solna dla dzieci od 1 do 15 lat

 

Krakowska Jaskinia Solna zapewni niesamowite zajęcia z muzykoterapii dla dzieci w połączeniu z seansem inhalacyjnym przy tężni solankowej. Zajęcia muzykoterapii dla dzieci prowadzone są w magicznych wnętrzach jaskini solnej z tężniami solankowymi. 

Zabawa misami, gongiem oraz innymi niespotykanymi na co dzień instrumentami, idealnie nadaje się, jako forma zajęć nie tylko relaksacyjnych, ale i edukacyjnych dla dzieci. Instrumenty te, swym niezwykłym brzmieniem wprowadzają do zabawy elementy radości, śmiechu i tajemniczości. 

Podczas zajęć, dzieci bawią się, grają wspólnie oraz uczą się, jak wykorzystać te niezwykłe instrumenty w celach fizjoterapeutycznych oraz relaksacyjnych. Terapia dźwiękiem nie tylko, podwyższa umiejętność koncentracji, ale także wzmacnia pewność siebie, wzbudza kreatywność, rozwija wyobraźnię, relaksuje i rozluźnia, uczy działania w grupie, integracji oraz dyscypliny. 

 

Długa 48/21, 31-147 Kraków, http://www.krakowskajaskiniasolna.pl/

 

 

11. GOKidz- park rozrywki dla dzieci od 3 do 15 lat

 

 

GoKidz  to najbardziej innowacyjny kryty park rozrywki dla dzieciaków w Krakowie

 

- GoKidz  to 2000 m2 gdzie Adepci od pierwszego roku życia odkrywają i ćwiczą swoje moce na wystrzałowych atrakcjach

 

- GoKidz rozwija takie umiejętności, jak szybkość, wspinanie się, gibkość

 

GoKidz organizuje liczne warsztaty dla dzieci- warsztaty wielkanocne czy archeologiczne

 

- GOkidz prowadzi niesamowite zajęcia – Akademię GOkidz, gdzie dzieci eksperymentują, bawią się i jednocześnie uczą

 

- W GoKidz można zorganizować dla dziecka urodziny

 

- GOkidz prowadzi zajęcia plastyczne, muzyczne oraz taneczne

 

 

 

Rzemieślnicza 20G, 30-001 Kraków, https://gokidz.pl/

 

 

 12. GOjump dla dzieci od 1 do 15 lat

 

 

 

- GOjump to największy park trampolin i atrakcji w Polsce

- w GOjump znajdziesz także GOair czyli Powietrzne Miasto -pierwszy w Krakowie dmuchany park rozrywki, gdzie Twoje dziecko bedzie mogło skorzystać z az 20 dmuchanych atrakcji w jednym miejscu.

-W GOjump znajdziesz mnóstwo zajęć sportowych dla dzieci młodzieży i dorosłych, a  wśród nich są:

akrobatyka

cheerleading

zajęcia ogólnorozwojowe

gimnastyka

fanjump

parkour

tricking

kalistenika

boardmasters

stretching

freerunning

Jest z czego wybierać. Wszystkie zajęcia są dopasowane do wieku dziecka. Każde zajęcia realizowane są na dwóch poziomach zaawansowania- dla grup początkujących oraz dla grup zaawansowanych. W GOjump możesz zorganizować swojemu dziecku wymarzone urodziny a przede wszystkim inne niż wszystkie. W GOjump nie znajdziecie klaunów ani kucyków. Tutaj liczy się zabawa, aktywność fizyczna i super zajawka z Trenerami- trampoliny, turniej zbijaka, konkurs wsadów, skoki do basenu z gąbkami i wiele innych, a rodzice w tym czasie spędzają czas w JUMPBARZE przy pysznej kawie i ciastku, patrząc na swoje szalejące uśmiechnięte pociechy.

 

 

Sikorki 23, 31-589 Kraków, https://krakow.gojump.pl

 

30-363 Kraków ul. Rzemieślnicza 20G, https://krakow2.gojump.pl

 

 

Na Karcie Rodzinnych Aktywności w zależności od wieku dziecka wybieracie jedną z 2 firm, którą odwiedzacie i otrzymujecie pieczątkę ( albo GOkidz albo GOJump Sikorki)

 

 

ZAPRASZAMY DO RODZINNYCH AKTYWNOŚCI

 

 

Nudzicie się w domu w okresie jesienno-zimowym? Z nami to się zmieni!

Przystąpcie do Akcji Rodzinnych Aktywności!

 

 

https://babygo.pl/rodzinne-aktywnosci

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.