Wybierz miasto:

Miasto:

DINOWORLD W KRAKOWIE

2023-08-10

 

Kolejny wpis z cyklu Co robić z dzieckiem w Krakowie :) Tworzymy tą wiedzę z Wami- mamami, które , jak Wy szukacie ciekawych miejsc z dziećmi w naszym mieście.   Kolejne atrakcje przygotowała dla nas mama- Pani Marta Jantas - mama 3 dzieci, która na co dzień mieszka w okolicach Krakowa i uwielbia odkrywać Kraków i jego zakamarki. Dziś pokaże Wam odremontowany Park Bednarskiego na Podgórzu z pięknym placem zabaw.  Pani Marta prowadzi ciekawe konto na Instagramie, na które serdecznie Was zapraszamy:   Marta Jantas (@marta_jantas) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

 

 

Będąc w Krakowie wybraliśmy się do parku dinozaurów mieszczącego się na południu Krakowa w niedalekiej odległości od Centrum handlowego BONARKA przy ulicy Przyjaźni Polsko – Węgierskiej.

 

Czytając opinie w Internecie nie spodziewałam się cudów, bo ludzie pisali, że mały teren i  mało eksponatów, ale zostałam miło zaskoczona. Eksponaty dinozaurów są pokaźne, prawie każdy wydaje dźwięki i rusza się. Przy każdym gatunku jest tabliczka i informacje jak się nazywa, kiedy żył i inne ciekawostki na temat danego gatunku.

 

 

Na terenie parku jest kopuła w której są eksponaty małych dinozaurów, tych które dopiero się wykluwają z jajek i taka zagroda z maluchami.

 

Oprócz samego parku dinozaurów czyli eksponatów, na samym dole przy końcu zwiedzania znajduję się plac zabaw – dinozaur zjeżdżalnia, dinozaur do wspinania, jajko zjeżdżalnia, dinozaur na którym możesz jeździć.

 

 

Atrakcje są przewidziane dla dzieci w różnym wieku. Są dwie trampoliny, huśtawki typu gniazdo w kilku miejscach jak również pociąg dinozaur i karuzela dla najmłodszych – nie jest to dodatkowo płatne tylko w cenie biletu. Z parku można korzystać cały dzień – ważne aby nie zdejmować opaski. Można wyjść i wrócić jeszcze raz w tym samym dniu.

 

 

Ceny biletów:

Bilet dla dorosłych (od 12 lat) – 45 zł

Bilet dla dzieci (od 3 do 12lat) – 35 zł

Bilet dla emerytów – 35 zł

Bilet rodzinny 2+1 – 105 zł

Bilet rodzinny 2+2 – 140 zł

 

Wstęp bezpłatny

Dzieci do lat 3

Dorosła osoba z niepełnosprawnościami

Dziecko z niepełnosprawnościami wraz z opiekunem

Co trzecie i kolejne dziecko w rodzin wielodzietnych

 

 

 

Praktyczne informacje:

Polecam wybrać się popołudniu albo nawet wieczorem gdyż w upalny dzień może tam być ciężko wytrzymać. My wybraliśmy się o 18 i spokojnie 2 godziny na zwiedzanie i zabawę  to było wystarczające.

Na terenie parku są toalety typu toi toi

Na teren Dinoparku nie można wchodzić z psem

 

Jak dla nas cena adekwatna do tego co można zobaczyć.

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl