Wybierz miasto:

Miasto:

Fajna wycieczka w okolicach Krakowa

2023-05-25

Kolejny wpis z cyklu Co robić z dzieckiem niedaleko Krakowa :) Tworzymy tą wiedzę z Wami- mamami, które , jak Wy szukacie ciekawych miejsc z dziećmi w naszym mieście.

 

 

Kolejne atrakcje przygotowała dla nas mama- Pani Gabriela Budek- mama, pasjonatka zwiedzania. Dziś pokaże Wam idealne miejsce na spokojny weekend niedaleko Krakowa. Pani Gabriela prowadzi ciekawe konto na Instagramie, na które serdecznie Was zapraszamy:

 

Gabriela Budek (@gabriela.budek) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

 

 

 

Jak miło, ciekawie i bez tłumów spędzić popołudnie? Jest wiele sposobów ja dzisiaj zabiorę Was do Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

Miejsce to odwiedziliśmy w jedną ze słonecznych niedzieli i tak jak pisałam wyżej nawet w weekend nie spotkaliśmy dużo osób, zresztą sam skansen zwiedzamy na zewnątrz podziwiając jedną z najciekawszych i najliczniejszych ekspozycji tego typu w Polsce. Podziwiać możemy wycofane już z ruchu parowozy, lokomotywy elektryczne i spalinowe, wagony, pługi i innego rodzaju tabor specjalny. Jest to nie lada gratka dla miłośników kolei, a dzięki możliwości wejścia do większości pojazdów dla każdego ciekawego świata dziecka jak i dla jego rodziców chcących przypomnieć sobie swoje młodzieńcze wycieczki. W wagonach usiądziemy a w lokomotywach możemy poczuć się jak prawdziwi kolejarze przekręcając niektóre pokrętełka.

 

 

Do swoich najciekawszych eksponatów skansen zalicza Parowóz tendrzak z 1878r z niemieckiej wytwórni Schwartzkopff, Parowóz pospieszny z 1938r. z rodzimej chrzanowskiej FABLOKU i wiele wiele innych. W mieszczącym się na terenie skansenu budynku administracyjnym znajduję się ciekawa wystawa umożliwiająca zapoznanie się z historią powstania kolei w okolicach Chabówki.

Jeśli tak jak nas zaczaruje Was kolejowy powrót do dawnych czasów w okresie wakacyjnym skansen organizuje przejazd zabytkowym pociągiem retro na trasie do Kasiny Wielkiej w poszczególne weekendy. To malownicza i unikalna przygoda, dzięki której nasze oczy ujrzą niepowtarzalne widoki z pociągu.

 

 

W samym skansenie znajduję się kilka wiat w których można usiąść, odpocząć jednak napoje oraz prowiant zachęcam wziąć z domu, ponieważ na miejscu możecie kupić jedynie magnesy oraz widokówki ze skansenu. Ceny biletów różnią się w zależności od pory roku, tak samo jak godziny otwarcia. Zachęcam wcześniej sprawdzić te informację na stronie skansenu.

Jeśli tak jak nam będzie Wam mało wrażeń, a Wasze dzieciaki będą miały na więcej zachęcam do odwiedzenia pobliskiej Rabki- Zdrój. No tu na brak atrakcji zdecydowanie nie można narzekać, niewątpliwie największą z nich jest Rabkoland, ale samo miasteczko oferuje już ciekawe atrakcje dla najmłodszych -wszak Rabka to miasto dzieci. W miejskim parku Zdrojowym z pewnością można spędzić cały dzień bowiem znajduję się tutaj m.in. tężni i pijalnia wód, aleja Jordanowska, 2 place zabaw w tym na jednym z nich jest oblegany w lecie wodny plac zbaw, znajdziemy tu również siłownie zewnętrzną, plenerową, dmuchańce i naprawdę wiele wiele innych atrakcji. Nie musicie się również martwić o strefę gastronomiczną bowiem w parku znajdziecie wszystko od lodów, gofrów po dania obiadowe. Wzdłuż parku należy szukać miejsca do parkowania- 24h, 7 dni w tygodniu płatne, nie zapominajcie o tym. I mamy nadzieję, że miło spędzicie czas w polecanych przez nas miejscach.

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl