Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Fenek pomaga dzieciom poznawać emocje

2021-08-03

My Rodzice niejednokrotnie musimy stawić czoła trudnym zadaniom związanym z wychowaniem dzieci i pomagać im w poznawaniu świata, w jak najlepszy dla danego wieku sposób. Jedną z takich rzeczy są emocje, z którymi maluchy muszą nauczyć się radzić, a my musimy im w tym pomóc. Fantastycznym sposobem na poznanie emocji jest seria książeczek Przygody Fenka z cyklu Emocje. Są to edukacyjne bajki, dzięki którym Twoja pociecha z łatwością zrozumie emocje i nauczy się z nimi radzić.

 

 

W tym artykule przedstawimy Wam książeczki mówiące o strachu, zazdrości, złości oraz wdzięczności.

 

Strach

 

 

Strach jest jedną z tych emocji, która towarzyszy nam przez całe życie i niestety nie da się jej uniknąć. Strach towarzyszy również Fenkowi i jego przyjaciołom. Ale jak nauczyć malucha, aby nie odczuwało strachu? Co zrobić, aby ta emocja nie zdominowała naszego życia? 

 

Dzięki książeczce Przygody Fenka- Strach Twoje dziecko pozna sposoby jak sobie z nim poradzić, przekona się, że strach jest czymś zupełnie normalnym i nie powoduje, że stajemy się tchórzami. Dodatkowo dowie się, że wszyscy mają swoje lęki: zarówno dzieci, jak i dorośli oraz pozna ich rodzaje. 

 

Książeczkę znajdziecie tutaj >klik<

 

 

Zazdrość

 

 

Kiedy w naszej rodzinie pojawia się kolejne dziecko budzi to wiele emocji. Jest radość, miłość, lęk.  Zapewne każdemu rodzicowi przechodzi przez myśl, czy to starsze dziecko nie będzie zazdrosne, kiedy maluch skupi na sobie uwagę rodziców? Jak wówczas postępować, aby zagwarantować dziecku poczucie bezpieczeństwa w nowej sytuacji? Co robić, aby czuło się dowartościowane i spełnione? Wspólne czytanie kolejnej części Przygód Fenka- Zazdrość pomoże zarówno dziecku, jak i rodzicom zrozumieć niełatwe emocje i pozwoli inaczej spojrzeć na nową sytuację, tak aby nikt nie czuł się źle.

 

Dzięki tej książeczce dziecko dowie się, co to jest zazdrość oraz  pozna sytuacje, w jakich może się ona pojawić. Przekona się, że zazdrość jest naturalną emocją, odczuwaną przez wiele osób oraz sposoby jak sobie z nią poradzić.

 

 

Książeczkę znajdziecie tutaj >klik<

 

 

Złość

 

 

Złość to chyba jedna z tych emocji, z którą najciężej się zmierzyć. Niejednokrotnie my rodzice znaleźliśmy się w sytuacji, w której nasze dziecko było rozłoszczone, a my nie do końca wiedzieliśmy, jak pomóc mu poradzić sobie ze złością. W książeczce Przygody Fenka - Złość dzieci dowiedzą się czy można się złościć? Czy da się schować złość do szuflady? Czy tatuś Fenka jest zły? 

 

Pomoże im to zrozumieć, że złoszczenie się to coś zupełnie naturalnego i nie jest niczym złym. Poznają dobre sposoby radzenia sobie ze złością oraz dowiedzą się jakie sposoby radzenia ze złością są niewłaściwe.

 

Książeczkę znajdziecie tutaj >klik<

 

 

Wdzięczność

 

 

 

Wdzięczność to kolejna emocja, z którą warto zapoznać dziecko. Wdzięczność uczy tego, że przyjemnie jest dzielić się z innym dobrem, które sami mamy. Uczmy więc dzieci wdzięczności. Dziecko odruchowo czuje chęć odwdzięczenia się, np. przynosi własnoręcznie wykonany rysunek. Pamiętajmy, aby oprócz słowa „dziękuję”, okazać uśmiechem czy przytuleniem naszą wdzięczność. To wielka inwestycja w dobrą relację, zarówno z opiekunami, jak w przyszłości – z innymi ludźmi.

 

W Przygodach Fenka- Wdzięczność, Babcia Fenka z przyjemnością wyjaśni wszystko, co związane jest z ta emocją, nie tylko swojemu wnukowi, ale też wszystkim małym czytelnikom! Dzięki temu uświadomią sobie oni, że jest wiele rzeczy z których może się cieszyć i za które powinno się dziękować. Książeczka pomoże również zrozumieć maluchom, że narzekanie to niewłaściwa postawa oraz, że są na świecie osoby, którym brakuje podstawowych rzeczy i którym możemy pomóc.

 

Książeczkę znajdziecie tutaj >klik<

 

 

 

Warto również dodać, że poza dostosowaną do wieku dzieci treścią i pięknymi, kolorowymi ilustracjami, książeczki zawierają również wiele dodatkowych materiałów:

  • pomysły na ciekawe spędzenie czasu z dzieckiem po przeczytaniu książeczki,
  • wypowiedzi ekspertów: lekarzy, pedagogów, psychologów, strażaków i wielu innych,
  • bezpłatne materiały uzupełniające

 

Przygody Fenka to idealny sposób na przyjemne, ale i efektywne spędzenie czasu z maluchem.

 

 

UWAGA!!! 

NA hasło: babygo otrzymacie 50% rabatu na wybrane książki i płyty CD w dniach 4-7.08.2021r.

 

 

Przygody Fenka

PRZYGODY FENKA

 

WWW: http://www.fenek.pl/

E-mail: nasz@fenek.pl

Telefon: 605 217 000

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl