Wybierz miasto:

Miasto:

Fenek pomaga dzieciom poznawać emocje cz. II

2021-08-17

Emocje w życiu dziecka są bardzo ważne, dlatego my rodzice powinniśmy pomóc im prawidłowo je rozpoznawać oraz nauczyć maluchy jak sobie z nimi radzić. Niejednokrotnie zastanawiamy się również, jaki sposób na poznawanie uczuć będzie najlepszy, ponieważ nam samym nie zawsze jest łatwo rozmawiać o emocjach. Tutaj naprzeciw wychodzi seria książeczek Przygody Fenka z cyklu Emocje. Są to edukacyjne bajki, dzięki którym Twoja pociecha z łatwością zrozumie emocje i nauczy się z nimi radzić. 

 

 

W tym artykule przedstawimy Wam książeczki mówiące o wzruszeniu, wyrzutach sumienia, tęsknocie oraz ufności.

 

 

Wzruszenie

 

 

Wzruszenie to jedna z tych emocji, która może być nie do końca zrozumiała dla dziecka i przez to sprzecznie odebrana.  Małe dziecko może nie zrozumieć, dlaczego mama płacze, kiedy to ona nauczyło się jeździć na rowerku, bo przecież to nie jest nic strasznego, albo coś co mogło spowodować u mamy ból.  Maluchy muszą nauczyć się, że z radości można płakać, co nie jest niczym złym.

 

 

Dzięki książeczce Przygody Fenka- Wzruszenie Twoje dziecko pozna emocję jaką jest wzruszenie. Dowie się, że łzy nie zawsze oznaczają smutek oraz zaznajomi się z sytuacjami wywołującymi łzy radości.  Zrozumie, że nie trzeba ich tłumić i że nawet dorośli czasem płaczą.

 

Książeczkę znajdziecie tutaj >klik<

 

 

Wyrzuty sumienia

 

 

Czym są wyrzuty sumienia? Co to za uczucie, które towarzyszy dziecku, kiedy okłamie rodziców lub swojego przyjaciela?

 

Książka Przygody Fenka- Wyrzuty sumienia to doskonały sposób, aby przypomnieć dziecku, że kłamstwo nie jest dobrym rozwiązaniem problemów. Podczas czytania przekona się, że kłamstwem sprawiamy przykrość nie tylko osobie okłamanej, ale i samemu sobie.  Dowie się, co to są wyrzuty sumienia oraz pozna sposoby na naprawienie swojego kłamstwa.

 

 

Książeczkę znajdziecie tutaj >klik<

 

 

Tęsknota

 

 

Małe dzieci bardzo często tęskną za kimś lub za czymś. Za rodzicami, kiedy są w pracy, za przyjacielem, czy ulubioną zabawką. Tęskni także Fenek, którego tata poszedł do pracy. Jest mu bardzo przykro i strasznie tęskni… Może wspólnie z dzieckiem wymyślicie, jak go pocieszyć?

 

Z książką Przygody Fenka- Tęsknota dziecko pozna kolejną emocję- tęsknotę. Zobaczy, w jakich sytuacjach odczuwają ją inne osoby oraz

pozna sposoby na radzenie sobie z tęsknotą. Maluch  przekona się, że dzięki tęsknocie możemy bardziej docenić bliskie nam osoby.

 

 

Książeczkę znajdziecie tutaj >klik<

 

 

Ufność

 

 

Czym jest ufność? Tą emocje dziecko może poznać czytając kolejną książeczkę z serii Przygód Fenka. 

Przedszkolaki otrzymują niecodzienne zadanie. Aby je wykonać, trzeba wykazać się odwagą, odpowiedzialnością i zaufaniem. Czy Fenek sobie poradzi? Przekonajcie się o tym sami!

 

Przygody Fenka- Ufność to sposób na poznanie kolejnej emocji. Dziecko dowie się, że zaufanie to bardzo ważna sprawa i że łatwo je stracić. Pomyśli o wszystkich bliskich osobach, które chcą dla niego dobrze i którym można zaufać oraz zrozumie coś bardzo ważnego- że nie wszystkim można ufać i zawsze należy zachować ostrożność.

 

Książeczkę znajdziecie tutaj >klik<

 

 

 

Warto również dodać, że poza dostosowaną do wieku dzieci treścią i pięknymi, kolorowymi ilustracjami, książeczki zawierają również wiele dodatkowych materiałów:

  • wybrane wyrazy zaznaczone kolorem czerwonym (współgrające z nimi arkusze znaleźć można w Materiałach do pobrania),
  • pomysły na ciekawe spędzenie czasu z dzieckiem po przeczytaniu książeczki,
  • wypowiedzi ekspertów: lekarzy, pedagogów, psychologów, strażaków i wielu innych.

 

 

Przygody Fenka to pomoc wychowawcza, będąca idealnym sposobem na przyjemne, ale i efektywne spędzenie czasu z maluchem.

 

 

Przygody Fenka

PRZYGODY FENKA

 

WWW: http://www.fenek.pl/

E-mail: nasz@fenek.pl

Telefon: 605 217 000

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl