Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Jurassic Word: Upadłe Królestwo- hit czy kit?

2018-07-11

8 czerwca odbyła się premiera „Jurassic World: Upadłe królestwo”, kontynuacja znanej wszystkim fanom legendarnej produkcji Stevena Spielberga „Jurassic Park” przeczytajcie naszą recenzje i sami zdecydujcie czy warto udać się do kina.

 

 

Recenzja mamy:

 

Film generalnie wyzwala skrajne emocje-strach, obrzydzenie, wzruszenie, dylematy moralne, a nawet gniew. Jest odpowiedzią na to, że zabawa w Boga zawsze ma katastrofalne skutki. W filmie możemy spotkać zarówno bohaterów czystych jak łza, niewinnych i dobrych, jak i złych do szpiku kości. Podczas filmu zastawiałam się, jak ja bym się zachowała. Byłam wegetarianką przez wiele lat również z powodów etycznych, ale czy to samo tyczy się zwierząt, które mogą mnie pożreć w zaledwie 1 sekundę? Wahałam się przez cały film.

Wiele scen przyprawiało o ciarki, mroziło krew w żyłach, jednak najbardziej ekstremalne emocje wzbudziły we mnie ludzka zachłanność i bezwzględność pokazana w filmie do granic możliwości.

Jestem pod ogromnym wrażeniem całej konstrukcji filmu, efektów specjalnych i autentyczności obrazu, jak i dźwięków wydawanych przez dinozaury. To wszystko sprawiało wrażenie, iż dinozaury faktycznie są wśród nas i są dla nas realnym zagrożeniem. Zdecydowanie wolę oglądać dinozaury w kinie lub w Zatorland.

Wnioski ogólne wyciągnięte z filmu- muszę się nauczyć szybko biegać, czyli popracować nad kondycją:) Ta umiejętność przydaje się w każdym zewnętrznym zagrożeniu, na które człowiek może być narażony.

 

Recenzja taty:

 

Nie jestem fanem dinozaurów, ale pamiętam zachwyt w jaki wprawił mnie Jurassic Park w 1993r.  Nie mogłem się doczekać następnych części i niestety zderzyłem się z prawem serii w kinie. Z seansów w 1997 i 2001 wyszedłem „wymemłany” i mocno rozczarowany. Zaproszenie do obejrzenia czwartej i piątej w kolejności części przyjąłem bardzo sceptycznie. Moi drodzy … prawo serii już nie obowiązuje! Jurassic World oraz Jurassic World: Upadłe Królestwo razem stanowią idealne połączenie jak ciastko i kawa. Za żadne skarby nie wolno oglądać Upadłego Królestwa bez części pierwszej z jednego prostwego powodu … jest co całkowicie nowa, oddzielna i pełnoprawna seria tak dobrze nam znanej historii, z którą obydwie części się bardzo przyjemnie i gładko łączą.

Filmy są świeże i co najważniejsze przerażające, zwłaszcza w wersji 3D (my byliśmy w Cinema City Krakow Plaza). Obfitują w piękne animacje dinozaurów, wartką i dynamiczną fabułę, sceny trzymające za serce i za gardło  ale i w nowe twarze aktorów. Po ich oglądnięciu w głowie pojawiło mi się pytanie „Kto tak naprawdę jest najgroźniejszym stworzeniem? Ludzie czy dinozaury?”. Pytanie wydaje się banalne i oczywiste, ale by je zrozumieć trzeba obejrzeć w szczególności Upadłe królestwo. Pozwolę sobie nie zdradzać fabuły, bo zepsułbym Wam zabawę. Mam nadzieję, że odpowiedzi doczekam się w niedługim czasie, w trzeciej części serii - tu ukłony w stronę reżysera  J.A. Bayona scenarzystów Dereka  Connollya oraz Colina Trevorrowa. Do zobaczenia na srebrnym ekranie!

 

 

Film będzie można obejrzeć we wszystkich 35 kinach Cinema City w 20 miastach w wersji 2D i 3D, w wersji IMAX® w formacie 3D w kinach: Sadyba (Warszawa), Punkt 44 (Katowice), Galeria Plaza (Kraków), Poznań Plaza, Manufaktura (Łódź), Wroclavia (Wrocław), w salach ŠKODA 4DX® w kinach: Arkadia (Warszawa), Manufaktura (Łódź), Bonarka (Kraków), Felicity (Lublin), Bydgoszcz i Wroclavia (Wrocław), oraz w salach z nagłośnieniem Dolby Atmos® w kinach: Białołęka (Warszawa) i Wroclavia (Wrocław).

Cinema City oferuje także unikalną, roczną kartę Cinema City Unlimited, dzięki której tylko za 46 zł lub 55 zł miesięcznie, każdy kto ceni wysokiej jakości filmową rozrywkę, może oglądać bez ograniczeń tyle filmów, ile chce.

 

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl