Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Gdzie na wycieczkę z dzieckiem?

2020-09-21

Gdzie wybrać się na wycieczkę z dziećmi niedaleko Krakowa? Mamy na to rozwiązanie: krótki wypad do lasu oraz maksymalnie 20 minut od Krakowa. Na naszym Blogu będziemy przedstawiać Wam fajne miejsca na rodzinne spacery. 

 

W ostatni weekend wybraliśmy się na krótką wycieczkę tuż przy granicy z Krakowem- do Witkowic, a dokładnie do parku leśnego w Witkowicach. Jest to świetna alternatywa dla rodziców, którzy chcą uciec od zgiełku miasta i chcą się zrelaksować w weekendowe popołudnie.

 

 

 

Dojedziecie tutaj zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską- należy wysiąść na przystanku Witkowice Nowe. Z centrum dojedziecie tutaj w około 15 minut. Przed wejściem do parku znajduje się bezpłatny, mały parking samochodowy na kilka aut. Bardzo łatwo tutaj trafić, a miejsce nie jest nagminnie odwiedzane, więc nie spotkacie tutaj tłumów. 

 

 

Las Witkowicki- miejsce przyjazne dla dzieci i dla rodziców

 

 

 

Las Witkowicki ciągnie się wzdłuż potoku Bibiczanka, z kilkoma ścieżkami edukacyjnymi. Z wózkiem miejscami może być trochę ciężko, ale dla małych tuptających turystów ścieżki są rewelacyjną zabawą. Z wózkiem natomiast bez problemu dojedziecie w ciągu kilku minut do głównej atrakcji parku- drewnianego placu zabaw z miejscami na piknik. Zachwycił nas ten małpi gaj, drewniane konstrukcje, zjeżdżalnia oraz huśtawka. Każde dziecko znajdzie coś tutaj dla siebie. Zachęcamy do zakręcenia jednak w lewo (przed wejściem na plac zabaw) w górę na szlak, by pospacerować po lesie. Nie są to długie ani strome podejścia, więc są idealnie dostosowane nawet do nóżek trzylatków. 

 

 

To fantastyczne miejsce na wiosenny czy letni piknik albo jesienny spacer. Na trasie znajduje się kilka tablic informacyjnych i edukacyjnych. Przez specjalne okienka można podejrzeć gatunki flory i fauny zamieszkujące las, a po drodze dzieci mogą podziwiać żaby, żuki i inne małe stworzenia.

Polecamy Las Witkowicki, bo to bardzo fajne miejsce na rodzinne wypady, gdzie miło spędzimy czas. 

 

 

Park Leśny Witkowice w Krakowie

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl