Wybierz miasto:

Miasto:

Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci?

2021-10-28

Już wkrótce święto zmarłych. Czas wspomnień naszych bliskich, którzy odeszli. Dzieci zadają wtedy dużo pytań. Jest to czas, gdzie możemy porozmawiać z naszymi dziećmi o śmierci, odchodzeniu, żałobie. Bardzo często jednak nie wiemy jak. Pomaga w tym idealnie cudowna książka Wydawnictwa Studio Koloru „Plasterki na tęsknotę”

 

 

Bardzo wzruszyła mnie ta książka, której każda strona utkana jest z bardzo głębokich emocji, które dotyczą nas wszystkich- ze smutku, tęsknoty, żałoby. Dla dzieci temat śmierci jest bardzo trudny i należy o nim niezwykle delikatnie rozmawiać . Otwarciem do rozmowy o śmierci kogoś bliskiego może być zdecydowanie pozycja „Plasterki na tęsknotę”, która w niezwykły, magiczny sposób opowiada o tych ciężkich emocjach. Książka pozwala dziecku oswoić się z bolesnymi tematami. Dla nas rodziców może być wstępem do szczerej rozmowy i odpowiedzi na niełatwe pytania. 

 

 

Ja z córeczką po lekturze książki pierwszy raz poruszałam tak poważne kwestie, jak przemijanie, utrata i śmierć i cieszę się, że to zrobiłam. Wkrótce wybierzemy się na groby bliskich nam zmarłych i ważne, by przygotować córkę do tej wizyty. Zapytała mnie również pierwszy raz- „Mamusiu, ty też umrzesz?”. Musiałam powiedzieć jej prawdę, że tak kiedyś umrę, ale zamierzam jeszcze bardzo długo żyć. Myślę, że okłamywanie dzieci w tak ważnych sprawach nie jest dobrym pomysłem. Wiadomo, że często chcemy chronić dzieci przed bólem, strachem i cierpieniem, ale takie emocje są częścią życia i im będziemy bardziej szczerzy i otwarci, tym dzieci szybciej poradzą sobie na przykład z żałobą bliskiej osoby. 

 

 

Głównym bohaterem „Plasterków na tęsknotę” jest szczurek, który dostaje od swojej serdeczniej przyjaciółki list, w którym zawiadamia go, że czuje się coraz gorzej i prosi, by spotkali się po raz ostatni. Nasz szczurek mimo ogromnej tęsknoty przez swoje zdrowie i okropną pogodę nie może udać się do swojej ukochanej przyjaciółki. Jak tylko się przejaśnia wyrusza w podróż. Jest to wyprawa pełna nostalgii, cieszenia się z tego, co jest tu i teraz. Niestety na końcu nie udaje mu się spotkać z Wiewiórką, do której jechał, a tylko zastaje od niej pożegnalny list. 

 

Jak sami widzicie jest to niezwykła książka, która jako jedyna na rynku skłania do dyskusji na  tak ważne tematy. 

 

 

 

Jeśli nie wiecie jak przeprowadzić rozmowę o śmierci, a dzieci zadają Wam pytania o sens życia, o kwestię przemijania to jest to idealna książka, która Wam w tym pomoże. Zdecydowanie to jedna z tych pozycji, które bardzo mocno zapadają w pamięć i pozostają z nami na długo. 

 

Tą pełną ciepła książkę napisała Pani Ewa Zawisza-Wilk- terapeutka i logopedka, a niezwykłe ilustracje wyczarowane zostały przez Pawła Wąsowicza.

 

 Gorąco polecamy!

 

Plasterki na tęsknotę Wydawnictwo Studio Koloru

 

 

 

 

 

 

WYDAWNICTWO STUDIO KOLORU

 

ul. Tymienieckiego 22/24, 90-349 Łódź   http://www.studiokoloru.eu   biuro@studiokoloru.eu   501 502 136

   

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl