Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Jaki kojec dla dziecka? Opinie ekspertów!

2020-05-15

Kiedy dziecko zaczyna samodzielnie się przemieszczać, opieka nad nim może stanowić dla rodziców nie lada wyzwanie. W końcu nie da się mieć brzdąca na oku przez cały czas i nie zawsze będziemy w stanie ochronić go przed niebezpieczeństwami. Z drugiej strony, chcemy mieć czasami także chwilę dla siebie. Właśnie dlatego, rodzice często decydują się na kojec dla dziecka. Na rynku odnajdziemy spory wybór tego typu konstrukcji. Spójrzmy zatem, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie.

 

Jaki kojec dla dziecka wybrać?

 

 

W sklepach z akcesoriami dla dziecka najczęściej odnajdziemy kojce drewniane oraz te wykonane z siatki. Jeśli chodzi o kojce drewniane, na ogół są one większe. Mamy także możliwość rozbudowania ich o kolejne moduły. Ich zasadniczą wadą jest to, że wykonane są z twardych materiałów. Warto wtedy dokupić do kojca ochraniacz, który zabezpieczy dziecko przed zranieniem się podczas zabawy.

Znacznie chętniej rodzice wybierają kojce wykonane z miękkiej, elastycznej siatki, która nie stwarza zagrożenia, ale i nie przeszkadza dziecku podczas zabawy. Bardzo często kojce z siatki posiadają dodatkowe zabezpieczenia na twardych elementach, jak rogi czy usztywnienia, więc nie musimy się martwić, że dziecko rozbije sobie głowę.

 

Wybierając kojec z siatki, zwróćmy uwagę, aby na dużych płaszczyznach nie znajdowały się grafiki przysłaniające widok na pokój. Bardzo ważne jest, aby dziecko przebywając w swojej przestrzeni, mogło swobodnie oglądać otoczenie a także, by zachowało kontakt wzrokowy z rodzicem.

Istotne jest także, aby wewnątrz kojca znajdowały się elementy interaktywne, jak grzechotki, piszczki czy lusterka, a nawet kieszonki na zabawki. Dziecko chętnie wchodzi z nimi w interakcję, a przez to rozwija swoją percepcję i świadomość otaczającego go świata.

Dla starszych dzieci (od 1,5 roku) ciekawą zabawą może być układanie klocków blocków, które znajdziesz w ofercie sklepu Maludas.pl na stronie https://maludas.pl/c/127/klocki-blocki.html.

 

 

Kojec dla dziecka – Opinie rodziców

 

 

Zdaniem rodziców, kojec nie może być zbyt mały. Dziecko będzie rosło, a przecież potrzebuje miejsca do zabawy. Dopasowując model do przestrzeni, jaką dysponujemy w domu, powinniśmy wygospodarować przestrzeń przynajmniej 130cm x 80cm.

Istotna jest także waga kojca. Jeżeli będzie zbyt lekki, dziecko nie będzie czuło się w nim bezpiecznie, a sama konstrukcja może się przesuwać po podłodze. Z kolei kojec zbyt ciężki będzie nam trudno przenieść w inne miejsce, a rozmontowywanie go za każdym razem jest niepraktyczne i osłabia łączenia.

 

 

Siatkowany kojec dla dziecka - Ranking wybranych modeli

 

 

Bardzo dużym uznaniem wśród rodziców cieszą się modele kojców wykonanych z siatki np. Fun Jungle oraz Fun Multicolor - oba modele oferują nowoczesny design i wysoką jakość materiałów. Kojce składa się szybko i łatwo, a ich wnętrze jest łatwe do czyszczenia. Po bokach odnajdziemy przezroczystą siatkę, która pozwala maluchowi bez przeszkód obserwować świat wokół siebie. Spód pokrywa miękki materac, więc nie musimy się obawiać, że nasza pociecha nabawi się urazu podczas nauki samodzielnego chodzenia.

 

 

Czy kojec jest niezbędny?

 

 

Kojec w domu to w dużej mierze kwestia wyboru. Oczywiście bywa on niezwykle przydatny, musimy jednak mieć świadomość, że nie zmieści się w małym mieszkaniu w bloku. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, lepszym wyborem będzie po prostu łóżko.

Niestety wadą łóżeczka dla dziecka jest to, że często stoi ono w miejscu zacisznym. Ma kojarzyć się dziecku ze spaniem i do tego służyć. Jeżeli pokażemy dziecku, że jest to także miejsce zabawy, nasza pociecha może mieć potem problemy z zaśnięciem. Jeżeli łóżeczko stoi w odległym kącie mieszkania, niepokój dziecka potęgowany będzie przez utrudnione obserwowanie rodzica.

 

Kojec jest doskonałym miejscem do zabawy, które dodatkowo zapewnia dziecku bezpieczeństwo. Jeżeli tylko dostępna przestrzeń nam na to pozwala, warto go nabyć. Dzięki temu będziemy mieli z dzieckiem stały kontakt bez obaw o to, że poruszając się po mieszkaniu, zrobi sobie krzywdę.

 

Skorzystaj z oferty na kojce turystyczne (i nie tylko) dla dzieci, aby nie martwić się o bezpieczeństwo swojego malucha zarówno w domu, jak i podczas wyjazdów! Pełna oferta dostępna pod adresem https://maludas.pl/c/101/lozeczka-kolyski-i-kojce-turystyczne.html. Skorzystaj także z kuponów rabatowych do sklepów dziecięcych, odzieżowych oraz wielu innych, które oferuje marka Terdeals.com.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl