Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Joga dla dzieci w Krakowie

2021-10-19

Joga dla dzieci to fantastyczne zajęcia dla dzieci, które odbywają się w sali zabaw co wtorek o 17:30 w Helili Krainie Wyobraźni. Za dużymi, drewnianymi drzwiami dzieci przenoszą się do niezwykłej krainy, w której przeżywają wspaniałe przygody.

 

Obserwując dzieci biorące udział w zajęciach byłam zaskoczona, jak szybko potrafiły się skupić, zaangażować i całkowicie odprężyć. 

 

Jak wyglądają takie zajęcia możecie zobaczyć na naszym krótkim filmie tutaj. 

 

 

 

Prowadząca zajęcia, Pani Ania - doświadczona instruktorka jogi  i mindfulness, tak prowadzi kurs, by dzieci od początku do końca były maksymalnie zaangażowane w to, co robią. 

 

Każda lekcja wygląda inaczej, ma inny temat przewodni i posiada inny zestaw ćwiczeń. Zajęcia niewątpliwie przenoszą dzieci do innego, magicznego świata, w którym mogą całkowicie się zagłębić i nim rozkoszować. 

 

 

Po co dzieciom zajęcia jogi?

 

Joga dodaje pewności siebie! Pokonywanie lęków na macie zwiększa radzenie sobie z codziennymi zmaganiami, czy to w przedszkolu, szkole czy później w życiu codziennym. Zrobienie trudnej dla dzieci asany jest sukcesem, który zwiększa wiarę we własne siły, podnosi na duchu i zwiększa samoakceptację.

 

Joga dla dzieci to nie tylko nauka asan, ale holistyczne podejście do aktywności psychicznej i fizycznej dzieci. Na lekcjach dzieciaki uczą się jak czerpać radość z wyciszenia i relaksu i jak okiełznać swoje emocje. Dzieci uczą się koncentracji, uważności, a więc tych umiejętności, jakie są potrzebne w dzisiejszym, zabieganym świecie. 

 

Zajęcia to mix elementów zabawy i gry, tak by rozwijać kreatywność dzieci, uczyć pracy w grupie (bez rywalizacji) i sprawić by nie było czasu na nudę. Każda lekcja posiada ćwiczenia oddechowe, rozgrzewkę, rozciąganie oraz medytację. 

 

Bardzo podobało mi się na zajęciach- ich różnorodność, angażowanie zmysłów- dotyku, węchu, smaku, elementy bajkoterapii. 

 

 

 

Fantastycznie, że i rodzice mogą skorzystać z zajęć wraz ze swoimi dziećmi.  W każdy ostatni wtorek miesiąca w sali zabaw Helili odbywają się zajęcia jogi rodzinnej (Yoga Family) prowadzonych dla rodziców lub ich opiekunów razem z dziećmi już od 3 roku życia .

 

Są to zajęcia dla maluchów, które potrzebują większego kontaktu z bliskimi i nie są gotowe na samodzielne zajęcia ze względu na wiek lub szczególne potrzeby. To zajęcia kierowane dla dzieci, które wymagają również dłuższej adaptacji w grupie, potrzebują obecności bliskiej im osoby, nie chcą zostać na sali z rówieśnikami. 

 

Zajęcia z jogi rodzinnej organizowane są również dla starszych dzieci, które chcą spędzić aktywnie czas z rodzicami w sposób wartościowy, budując wzajemną więź. W starszych grupach mamy wprowadzenie do jogi partnerskiej, gdzie wykonujemy asany w parach. 

 

 

Zapraszamy do zapisów:

 

 

http://www.helili.pl   kontakt@helili.pl   508 336 960

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl