Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Kraków od początku, bez końca

2022-09-26

Kochani rodzice kolejny wpis z cyklu Co robić z dzieckiem w Krakowie w danym rejonie Krakowa :) Tworzymy tą wiedzę z Wami- mamami, które , jak Wy szukacie ciekawych miejsc z dziećmi w naszym mieście.

 

 

Kolejną atrakcję w centrum Krakowa przygotowała dla nas mama- Pani Marta Pazio-Cebula.

 

 

Masz ochotę wybrać się z dzieckiem do muzeum a nie wiesz od  którego zacząć?

 

Kraków ma blisko 50 placówek muzealnych,  co każdego rodzica może przyprawić o zawrót głowy. Z nowym rokiem zacznij od krakowskiej perełki!  Otwarta w styczniu 2022 i co tu kryć, fantastyczna wystawa „Kraków od początku, bez końca” czeka na Ciebie  w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym 35.

 

 

 

Wystawa jest wielowątkowa i porusza przeróżne tematy, które łączy jeden wspólny mianownik – Kraków. Znajdziesz tu i najstarsze dzieje miasta, smoka Wawelskiego, Pana Twardowskiego i bohaterów wielu, innych krakowskich legend.  Przewijają się wielkie nazwiska literatury, sztuki, malarstwa, muzyki , teatru, polityki.

 

Ta wystawa po prostu zachwyca. Jest rozmach, kolor! Zwiedzający zostaje umiejętnie wciągnięty do zabawy i  poprowadzony przez różnorodne, wielowątkowe sale. Dodatkowym atutem są stanowiska, hojnie rozmieszczone po muzeum, zachęcające, by dotknąć eksponat, przymierzyć strój rycerza czy elementy stroju krakowskiego.

 

 

 

Ponadto znajdziesz przygotowane miejsca do rysowania, projektowania miasta, odkrywania zapachów przypraw krakowskiej kuchni i masz też okazję spotkać się twarzą w twarz z samym Lajkonikiem! Słowem wyjdziesz z muzeum zachwycony!

 

Wisienką na torcie jest niepowtarzalna, nigdzie na calutkim świecie, możliwość wejścia do kolorowej, mieniącej się złotem szopki krakowskiej. Takie rzeczy tylko w Krakowie:)

 

Podsumowując, przygotujcie się na dłuższy pobyt, bo ekspozycja zajmuje dwie kondygnacje. Na Was i wasze dzieci czeka wiele atrakcji a sama wystawa jest umiejętnie dostosowana jest do zwiedzania z najmłodszymi pasjonatami kultury. Nie mam miejsca na nudę. My z pewnością jeszcze tu wrócimy, bo ilość eksponatów, tematów nie pozwala zapoznać się z nimi podczas jednej wizyty.

 

 

Garść niezbędnych informacji:

 

Wystawa „Kraków od początku bez końca” Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35,

Wystawa czynna od wtorku do niedzieli, 10.00 – 18.00,

Bilet normalny 28 zł, bilet ulgowy 24 ł, bilet rodzinny 56 zł,

Obszerne toalety, szatnia, kawiarnia, sklep muzealny,

Wstęp wolny we wtorek.

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl