Wybierz miasto:

Miasto:

Krakowskie atrakcje dla dzieci –dla przyjezdnych

2018-07-04

W Krakowie na dzieci czeka mnóstwo atrakcji.  Od restauracji typowo rodzinnych po parki, place zabaw czy miejsca przyjazne dzieciom. Kiedy wybieramy się do innego miasta z dziećmi i szukamy dla nich atrakcji, ważne, by były one sprawdzone. Wtedy nasz pobyt jest czystą przyjemnością. Zespół BabyGo przygotował dla wszystkich przyjezdnych zestawienie takich miejsc w różnych rejonach Krakowa. Przygotowaliśmy dla Was po kilka atrakcji dla dzieci z każdej kategorii.

 

 

 

Miejsca przyjazne Dzieciom w Krakowie, czyli tygodniowe oraz weekendowe atrakcje dla dzieci - kilka propozycji

 

 

 

Mocak - Muzeum Sztuki Współczesnej na Zabłociu

krak%C3%B3w-atrakcje%20dla%20dzieci.jpgmock%20krak%C3%B3w.jpg

MOCAK od początku swojej działalności prowadzi projekt Muzeum Dzieci, którego celem jest rozwijanie u najmłodszych zdolności do aktywnego uczestnictwa w świecie sztuki. Wierzymy, że taką postawę można wypracować, ucząc kontaktu z pracami, rozwijając w młodych odbiorcach potrzebę tworzenia oraz świadomość różnych technik artystycznych. Dostosowane do różnych grup wiekowych warsztaty, oprowadzania i lekcje muzealne prowadzone są przez Dział Edukacji Muzeum w przyjaznej atmosferze i wśród eksponowanych dzieł sztuki współczesnej. Bezpośrednia styczność z twórczością wizualną oraz angażujący charakter działań pomagają uchwycić sens prac prezentowanych w MOCAK-u.

 

Mocak

ul. Lipowa 4, 30-702 Kraków

https://mocak.pl/  

(12) 263 40 00

 

 

 

Muzeum Przyrodnicze w Centrum

Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN zaprasza na wystawy stałe i czasowe, które łączą w sobie świat nieożywiony z żywą fauną i florą. 

Można tu zobaczyć duże kręgowce żyjące w epoce lodowej z unikatowym, zachowanym w całości nosorożcem włochatym, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego oraz czaszki mamutów; wystawę akwarystyczną (18 akwariów) przedstawiającą różnorodne ekosystemy wodne m.in. z Afryki i Ameryki Południowej z charakterystycznymi dla nich gatunkami ryb. Bardzo ciekawa jest też ekspozycja z żywymi małpkami, gekonami, legwanami i wężami (30 terrariów). Uzupełnieniem części egzotycznej muzeum, jest wystawa z fragmentem lasu tropikalnego, na której zaprezentowano wiele roślin tropikalnych. Wśród nich są również te, które znalazły zastosowanie w przemyśle i życiu codziennym - puchowiec, drzewo kalebasowe, banany, kawa, wanilia, pomelo czy bawełna.

 

Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN  

ul. Św. Sebastiana 9, 31-049 Kraków  

http://www.isez.pan.krakow.pl/  

(12) 422 89 37

 

 

 

Cricoteka na Podgórzu

Regularnie w Cricotece odbywają się warsztaty dla dzieci oraz warsztaty rodzinne. Cricoteka gwarantuje nietypowe podejście do zajęć dla dzieci, czyli jak wykorzystać twórczą pracę i aktywną zabawę w temacie na przykład przestrzeni, zabawy perspektywą, a nawet ciągu Fibonnaciego. Są to zarówno zajęcia dla dwu- i trzylatków, jak i dla 6 i 12 latków. 

 

Cricoteka

ul. Nadwiślańska 2-4, 30-527 Kraków

http://www.cricoteka.pl

12 442 7 77

Bilety: http://bilety.cricoteka.pl/

 

 

 

Leopark w Bonarce

dla-maluch%C3%B3w-Krak%C3%B3w.jpg

Leopark - Centrum Zabaw dla Dzieci w Galerii Bonarka gwarantuje wszystkim dzieciom w wielu od 0 do 12 lat wspaniałą zabawę i stanowi doskonałą alternatywę dla gier komputerowych.

Misja Leoparku to promowanie zdrowego rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci poprzez aktywną zabawę. Dzieci uwielbiają zjazdy z wysokich zjeżdżalni, skoki na ogromnych trampolinach, wyścigi na motocyklach i wspinanie po labiryncie pełnym przeszkód. Dodatkowo dla najmłodszych została przygotowana specjalna, bezpieczna strefa malucha, wyposażona w zjeżdżalnię, basen z piłkami oraz miękkie zabawki.

 

Leopark w BONARKA

http://www.leopark.pl/

503 369 187

 

 

 

Xtreme Park w Wieliczce

Położony w cichym i malowniczym miejscu w centrum Wieliczki park linowy zapewnia niepowtarzalny relaks na łonie natury. Przyjazne dla dzieci i rodziców miejsce pozwala w bezpieczny sposób sprawdzić nie tylko swoją kondycję fizyczną ale również umiejętność koncentracji, panowania nad emocjami i pokonania własnych słabości. Najważniejszą cechą Xtreme Park jest bezpieczna zabawa dlatego uczestników wspinania wspiera profesjonalna kadra instruktorów. Mobilizują i służą dobrą radą na temat sprawnego pokonywania tras.

 

Xtreme Park

ul. Jedynaka 15, 32-020 Wieliczka

http://xtremepark.pl/

600 309 509

 

 

 

LaLoba na Kurdwanowie

Zapraszamy do LaLoba Centrum Kobiet, do wyjątkowej przestrzeni stworzonej z myślą o kobietach. W komfortowej atmosferze możesz zadbać o zdrowie, kondycję, piękne ciało,urodę i odprężenie. W naszym Centrum oferujemy doskonałe zajęcia Pilates oraz Gimnastykę dla kobiet w ciąży, po okresie ciąży zapraszamy na zajęcia dla mam z maluszkami. Oferujemy również cykliczne spotkania dla Mam z maluszkami „Czas Mamy”, na których dowiedzieć się można m.in.: o prawidłowym rozwoju maluszka, o tym jak trenować mięśnie dna miednicy oraz zmniejszyć rozstęp mięśnia prostego brzucha po porodzie. Jeżeli natomiast zależy Ci na ciągłym pogłębianiu wiedzy na temat Twojego dziecka oraz na tym, aby stymulować jego rozwój, mamy dla Ciebie zajęcia: Sensorki, Przytulanki oraz Wygibasy. Dzieci od 1,5 roku życia przygotowujemy do samodzielności i bezstresowego pójścia do przedszkola w ramach zajęć Hopsasankowe Przedszkole. Dla troszkę starszych, do 4 roku życia, polecamy Tańce Hulańce.

 

LaLoba

Alfreda Dauna 113 oraz Beskidzka 30c,  

http://laloba.pl/  

666 290 333, (12) 425 627

 

 

 

Bawialnia w Centrum

Bawialnia M. to pierwsza bawialnia edukacyjna w Krakowie oferująca zabawki edukacyjne Marii Montessori oraz szeroką gamę innych zabawek sensorycznych, logicznych, zręcznościowych, naukowych i plastycznych. Miejsce to stwarza idealne warunki do kształtowania zmysłów, rozwijania umiejętności życia codziennego, pogłębiania wiedzy o otaczającym świecie oraz usprawnia zdolności matematycznych i językowych. Zapraszamy do Bawialni M. również w trakcie wakacji. W tym czasie poza salą wolnej zabawy organizujemy także warsztaty i zajęcia dla dzieci i rodziców.

 

Bawialnia

ul. Kościelna 3, Kraków (w pobliżu Radia Kraków)

http://bawialniam.pl/  

502 699 002

 

 

 

Rodzinek na Ruczaju 

Rodzinek to miejsce, gdzie regularnie odbywają się liczne zajęcia oraz warsztaty dla rodziców.   

 

Rodzinek

ul. Kapelanka 15 

http://www.rodzinek.pl/

690 554 730

 

 

 

Gdzie zjeść? 3 propozycje -Restauracje Rodzinne

 

 

 

Zabłocie 13 na Zabłociu

Restauracja Zabłocie 13 to klimatyczne miejsce dedykowane szczególnie dla rodzin z dziećmi. W naszym menu znajdują się przede wszystkim dania kuchni polskiej , ale znajdą Państwo również inne ciekawe propozycje  jak na przykład: „Burger Zabłocki”. Proponujemy również specjalne menu dla dzieci. Sam lokal  położony jest przy bulwarach wiślanych zatem po doznaniach kulinarnych można udać się na krótki spacer wzdłuż Wisły. Oferujemy Państwu 2 niezależne klimatyczne sale , w których organizowane są również uroczystości rodzinne takie jak chrzciny , urodziny,  śluby , a także specjalny pokój zabaw  dla naszych najmłodszych gości. Zabłocie 13 to również wielka przestrzeń na zewnątrz lokalu, gdzie również obsługujemy naszych gości, a także proponujemy Państwu różne atrakcje jak boisko do siatkówki czy grę w badmingtona.

 

Zabłocie 13, 30-701 Kraków http://zablocie13.pl/ 509 215 038

 

 

 

Wesołe Gary w Hucie

„Wesołe Gary” to wyjątkowa familijna restauracja, w której spotkacie mieszankę kuchni tradycyjnej i śródziemnomorskiej. Stworzona z myślą o rodzinnych obiadach. Pyszne dania i wyjątkowa pizza podawana prosto z neapolitańskiego pieca opalanego drewnem zadowolą każde podniebienie.

 

WESOŁE GARY RODZINNA RESTAURACJA

ul. Urbanowicza 10A, Kraków

https://wesolegary.pl/

794 798 122

 

 

 

Pieprz i Wanilia na Kurdwanowie

W restauracji dzieci będą zadowolone z kącika zabaw, a dorośli z nieformalnej, przyjemnej atmosfery. W menu przede wszystkim widać Włochy (pizza, domowe makarony, risotto), trochę Fracji (pate z drobiowych wątróbek) oraz naszą rodzimą kuchnię (rosół, schabowy). Nawet miłośnicy owoców morza w czwartki i piątki znajdą tu świeże mule.

 

Pieprz i Wanilia

Gołaśka 1B, 30-001 Kraków http://www.pieprzwanilia.com.pl/

 

 

 

Parki z placami zabaw. 3 propozycje atrakcyjnych parków z placami zabaw

 

 

 

Park Krakowski z nowoczesnym placem zabaw w Centrum

Park nigdy nie wyglądał tak pięknie, jak teraz. Mieszkańcy mogą korzystać z nowych pojazdów dla rowerów i wózków, a  na placu zabaw można pograć w bule, poślizgać się na zjeżdżalni czy poturlać z pagórków. Najbardziej nam przypadła do gustu strefa wodnych zabaw, gdzie każde dziecko do woli może przelewać, polewać i taplać się w wodzie.  Plac zabaw poza tym posiada linowe przejście, ścianę wspinaczkową i liczne nowoczesne huśtawki orz karuzele. A to nie koniec atrakcji- w parku znajduje się czytelnia i biblioteczka do wymiany książek, stoły piknikowe, stoły do gry w szachy.

 

 

 

Park Lotników z cudownym placem zabaw

Dostosowany zarówno do starszych jak i młodszych dzieci (np. łagodne zjeżdżalnie). Podłoże wyłożone jest miękkimi matami, więc chroni przed urazami. Zaletą jest duża różnorodność atrakcji: kilka zjeżdżalni, tunele, mostki na łańcuchach, karuzele, huśtawki, drabinki i łańcuchy do wspinania oraz ogromna ogrodzona piaskownica.

 

 

 

Park Jordana z dużym placem zabaw

plac_zabaw_dla_dzieci_krakow_park_jordana.jpgplac-zabaw-w-parku-jordana-kolo-bajlandii.1_f.jpg

Plac zabaw w parku im. dra Henryka Jordana położony jest w pięknym parku sąsiadującym z krakowskimi Błoniami. Znajdują się tu właściwie dwa place zabaw - jeden od strony ulicy Reymonta, drugi od strony Błoń. Niedawno odremontowane, stanowią miejsce relaksu dla rodziców i miejsce do wyhasania się dla najmłodszych.

Dla bezpieczeństwa duża część podłoża wyłożona jest miękką wykładziną, choć na dużym obszarze mamy po prostu piasek. Oprócz huśtawek jest tu też sporo urządzeń i miejsc do aktywnego spędzenia czasu - można się wspinać na ściance wspinaczkowej, grać w koszykówkę, tenisa, jest tu także mały skatepark i mini miasteczko ruchu drogowego, gdzie mali rowerzyści mogą poznać znaki drogowe oraz w sezonie letnim sztuczny staw z wodą, w którym za niewielką opłatą można popływać na rowerach wodnych lub poszaleć w kulach do zorbingu.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl