Wybierz miasto:

Miasto:

Krótka wycieczka z dziećmi niedaleko Krakowa?

2023-05-05

Kolejny wpis z cyklu Co robić z dzieckiem niedaleko Krakowa :) Tworzymy tą wiedzę z Wami- mamami, które , jak Wy szukacie ciekawych miejsc z dziećmi w naszym mieście.

 

 

Kolejne atrakcje przygotowała dla nas mama- Pani Gabriela Budek- mama, pasjonatka zwiedzania. Dziś pokaże Wam idealne miejsce na spokojny weekend niedaleko Krakowa. Pani Gabriela prowadzi ciekawe konto na Instagramie, na które serdecznie Was zapraszamy:

 

Gabriela Budek (@gabriela.budek) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

 

 

 

Krótka wycieczka z dziećmi niedaleko Krakowa?

 

Dzisiaj zapraszam Was do Dobczyc miasta położonego w dolinie rzeki Raby ok 30 km na południe od  Krakowa.

 

 

Charakterystyczną i zarazem najbardziej turystyczną atrakcją w tym regionie jest  wzgórze starego miasta z XIV wiecznym zamkiem oraz jezioro dobczyckie znajdujące się u jego podnóża. 

 

Naszą wycieczkę rozpoczynamy parkując samochód wzdłuż centrum miasta. Kierujemy się ulicą Kazimierza Wielkiego stromo do góry (drogą asfaltową, nadającą się dla wózków) w stronę obronnych murów miasta. Do dziś zachowane relikty to jedynie fragmenty murów obronnych, bramy wjazdowej i  baszty na którą możemy wyjść podziwiać panoramę Dobczyc i jeziora dobczyckiego. Obecny wygląd murów to efekt ich rewitalizacji z 2012r. Natomiast oddaną w maju tego roku kładką pieszo rowerową przejdziemy pod ruiny zamku. Ciekawie zaprojektowana kładka przyciąga wielu turystów o każdej porze roku, balkoniki widokowe umożliwiające widok na j. dobczyckie to świetne miejsce na niedzielną fotkę z całą rodzinką. 

 

Zamek oraz sąsiadujący z nimi skansen warto odwiedzić, nie zajmie nam to wiele czasu a będzie ciekawą lekcją historii.

Następnie udajemy się na wspomnianą już zaporę jeziora dobczyckiego. Podziwiając otaczający nas krajobraz oraz przy odrobinie szczęścia również kaczki i duże okazy ryb drogą w dół udajemy się na duży parking pod zaporą gdzie często odbywają się różnego rodzaju eventy.

Tu droga zaprowadzi nas pod zaporę gdzie możemy również przespacerować się wzdłuż Raby. Natomiast udając się wyjściem od strony Góry Jałowcowej zjemy pyszny obiad w hotelu Dobczyce.

 

 

 

Ja zaprowadzę Was w miejsce gdzie za pewne z dziećmi spędzicie najwięcej czasu.

Otóż udając się do wyjścia przy ul. Braci Kowalskich, przecinając na pasach drogę główna udajemy się na ul. Turystyczną na której Wasze dzieci będą mieć możliwość zabawy na naturalnym, drewniany placu zabaw. Jest tu oblegana przez dzieciaki fantastyczna tyrolka, ścieżka sensoryczna dla małych nóżek, tory przeszkód, pajęczyna z łańcuchami oraz pniaki do ćwiczeń równowagi. Wymieniając dalej możemy ćwiczyć skoki w dal, zjechać "na niższą " jeszcze bardziej naturalna i leśną część placu zabaw gdzie czekają na nas szałasy i labirynty. Jeśli te atrakcje znudzą się Waszym dzieciom, uspokajam w parku miejskim jest wiele ścieżek nadających się do jazdy na rolkach, hulajnogach czy rowerkach i kolejny plac zabaw tym razem ze statkiem pirackim, jako największą atrakcją, do tego mamy tu plac zabaw dla najmłodszych z malutką zjeżdżalnia, huśtawkami, bocianim gniazdem oraz pajęczyna dla starszych dzieci. Nie będą się tu nudzić całe rodziny bowiem znajduje się tu również mini golf wyposażony w kijki, piłeczki i figlarnie prowadzone drogi do dołka. Przy tym placu zabaw mieści się również niewielki budynek gospodarczy w którym skorzystamy z toalety a na podłodze podczas niepogody zagramy w twistera czy chińczyka. Wymienione atrakcje są darmowe. Płatny natomiast mamy kort tenisowy, dmuchańce oraz gokarty, które wypożyczyć możemy przy małej gastronomi znajdującej się na terenie parku. Myślę, że po takim spacerze będziecie zadowoleni a Wasze dzieci wybawiona i szczęśliwe. 

 

Z ciekawostek na górze Zamkowej możecie zdobyć szczyt zaliczany do Korony Beskidu Myślenickiego Góra Zamkowa 308m n.p.m

Przed spacerem naszymi śladami sprawdźcie godziny otwarcia zamku, skansenu oraz korony zapory, ponieważ te w zależności od pory roku zmieniają się.

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl