Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Kurs o dwulatku oczami rodzica

2021-03-27

Jestem mamą dwulatka i przyznam, że bywają dni, iż mimo moich usilnych starań i ogromu empatii, nie potrafię zrozumieć niektórych zachowań mojego dziecka. Aby to zmienić, wzięłam udział w Kursie o dwulatku

 

Kurs prowadzi Pani V. Narojczyk zajmująca się terapią dzieci w obliczu wyzwań rozwojowych. Z wykształcenia jest psychologiem oraz pedagogiem terapeutą.

 

Muszę przyznać, że forma kursu w formie krótkich filmów bardzo mi się spodobała. Cały kurs podzielony został na 4 części. Każda z nich to film z prezentacją trwającą ok. 20 min, z mnóstwem ważnych informacji opisujących zachowania dzieci od 18 do 24 miesiąca życia.

 

 

Podczas kursu mogłam dowiedzieć się kiedy mogę spodziewać się krytycznych momentów rozwoju, a kiedy nastaje moment równowagi. Dobrze wiem, że każde dziecko rozwija się w innym tempie, ale dobrze jest mieć świadomość, że niektóre buntownicze zachowania mojego synka związane są z etapami jego rozwoju i umieć pomóc mu przejść przez ten trudniejszy czas.

 

Z filmików zaczerpnęłam również wiedzy na temat tego, jak bawi się dwuletnie dziecko, czy jak odnosi się w stosunku do rówieśników.

Pani psycholog podała także bardzo fajne przykłady na wspólne zabawy z dzieckiem, które wspomogą jego rozwój oraz zachęcą do współpracy.

 

Jako mama mogłam zrozumieć powody złości u mojego synka oraz jak na nie reagować. Czas ok drugich urodzin, to czas wielu zmian w życiu dziecka, co dla Nas Rodziców jest normalne, natomiast dla dziecka niekoniecznie. Dlatego dzieci nie zawsze wiedzą, jak sobie poradzić z tymi zmianami, a my rodzice musimy wiedzieć, jak im pomóc. 

 

Moim zdaniem najważniejszą częścią kursu była ta, mówiąca o sygnałach ostrzegawczych dotyczących sfer życia dziecka, tj. rozwoju społecznym, czynnościach samoobsługowych, komunikacji oraz rozwoju poznawczy. Dodatkowo zawierała informację do jakiego specjalisty udać się w przypadku, kiedy zaniepokoi Nas któryś z elementów rozwoju wcześniej wymienionych umiejętności.

 

 

W ramach kursu otrzymałam Karty umiejętności”, które w łatwy sposób pomogą Mi ocenić rozwój synka. Obejmują one kompleksowo obszar rozwoju:

  • społecznego i samoobsługi

  • zabawy i umiejętności manipulacyjnych 

  • umiejętności poznawczych.

Wymienione w każdej karcie umiejętności odnoszą się do dzieci w wieku od 12 do 36 miesiąca i są kamieniami milowymi rozwoju.

 

Wszystkim Rodzicom dwulatków szczerze polecam ten kurs, ponieważ pomoże on Wam, tak jak i mi, zrozumieć zmiany jakie zachodzą w rozwoju dziecka. Usłyszycie na nim praktyczne informacje, które pomogą sprawić, aby ten czas był lżejszy zarówno dla dziecka jak i dla Was. A co najważniejsze, kurs dostępny jest przez 6 miesięcy, więc w trudnych momentach będziecie mogli do niego wracać.

 

! Uwaga! Specjalnie dla Was mamy kupon rabatowy obniżający cenę kursu o 15 zł. Hasło: babygo

Kupon ważny jest do końca kwietnia.

 

Więcej informacji o kursie znajdziecie na stronie:

https://orozwoju.pl/produkt/kurs-dwulatek/

 

 

Całkiem Fajnie o Rozwoju 

CAŁKIEM FAJNIE O ROZWOJU

WWW: http://orozwoju.pl/

E-mail: v.narojczyk@gmail.com

Telefon: 504 181 751

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.