Wybierz miasto:

Miasto:

Mały mistrz Zen

2021-05-27

Twoje dziecko ma nadmiar energii i ciężko Ci je uspokoić? Czy może jest ciągle ospałe bez energii? A może twoje dziecko ma kłopot z zasypianiem? Czy są tu rodzice dzieci, którym nauka sprawia duże problemy i nie potrafią się skupić?

 

 

Jeśli odpowiedziałaś sobie na jedno z tych pytań twierdząco to zainteresuje Cię ta recenzja.

 

 

 

Bardzo żałuję, że moi rodzice nie mieli dostępu do tak mądrych książek, jakie teraz są na rynku. Jedną z nich jest książka „Oddychaj jak miś” o relaksie, odprężeniu, czyli w skrócie o tym, jak osiągać spokój. Medytacji sama nauczyłam się dość późno, bo miałam już 25 lat i sporo czasu zajęło mi osiągnięcie totalnego odprężenia. Tym bardziej jestem zachwycona, że moja niespełna 6 letnia córeczka już może zacząć ją praktykować.

 

Pierwszy raz z medytacją zetknęła się rok temu, przy okazji czytania i ćwiczeń, o których pisaliśmy tutaj. Drugi raz, kiedy zaczęła jej się fascynacja bajką Biedronka i Czarny Kot, gdzie mistrz Fu często medytuje. Od tego czasu Basia siada czasem z zamkniętymi oczami i jak sama mówi- wycisza się. Dopełnieniem tej pięknej podróży jest książka z ćwiczeniami dla dzieci-  Oddychaj jak miś.

 

 

Jest to pozycja zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z uważnością. Książka posiada aż 30 różnych ćwiczeń, które są nie tylko różnorodne, ale i idealnie dostosowane do dzieci. Choć ćwiczenia są wyjątkowo krótkie my robiliśmy jedno ćwiczenie dziennie o różnych porach. Przed pójściem spać, przed zabawą, po zabawie, po bajce i rezultat zawsze mnie zachwycał. Córeczka za każdym razem była cała w relaksie wyobrażając sobie dowolne rzeczy i była maksymalnie skoncentrowana.

 

Ćwiczenia są wesołe, pełne błyskotliwych pomysłów i mega proste.

 

 

Już po tygodniu ćwiczeń zauważyłam, że córeczka się uspokoiła, lepiej spała, a w strefującej sytuacji zamknęła oczy i po prostu oddychała. Cieszę się, że będzie potrafiła usuwać ze swojego ciała napięcie i stres. Przed nią przecież dopiero szkoła, nauka i mnóstwo sytuacji, z którymi będzie musiała się mierzyć.

 

 

Polecam tą pozycje dla każdego dziecka, bo dzięki niej będzie potrafiło:

 

 

- panować nad emocjami

 

- samo uspokajać się

 

- osiągać równowagę psycho-fizyczną

 

- koncentrować się na tym , co robi

 

- uruchamiać swoją wyobraźnię

 

- odprężać się

 

- skupiać się na wykonywanej czynności

 

- uspokoić się po gwałtownych emocjach

 

 

 

 

 

Książeczka ta skierowana jest dla dzieci w wieku 4-8 lat. Dodatkowo jest przepięknie ilustrowana, więc z całą pewnością przyciągnie uwagę maluchów. 

 

 

Możesz zakupić ją tutaj< klik>

 

 

 

VIMALA

 

WWW: http://vimala.pl/

E-mail: info@vimala.pl

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl