Wybierz miasto:

Miasto:

Materace piankowe - wygodne rozwiązanie, które poprawi jakość Twojego snu

2020-04-06

Sen przyspiesza procesy regeneracyjne ciała, a także zapobiega powstawaniu poważnych problemów zdrowotnych. Jak zadbać, by nasz wypoczynek był maksymalnie jakościowy? Wymień stary materac na rozwiązanie zbudowane z komfortowej pianki.

 

„Śpij dobrze, żyj dobrze” to motto, które przyświeca firmie Hilding - liderowi w branży materacy - już od ponad 80 lat. Filozofia marki bazuje na tym, jak ogromny wpływ na nasze życie ma zdrowy, jakościowy sen. Lata badań udowodniły, że deprywacja snu pociąga za sobą negatywne konsekwencje zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej - zaniedbania w kwestii snu są przyczyną depresji, ciągłego rozdrażnienia, zaburzeń koncentracji uwagi, a także chorób układu sercowo-naczyniowego, przewlekłych bólów i problemów z kręgosłupem.

 

 

Dlaczego wybór właściwego materaca ma takie znaczenie?

 

 

Materac, a więc podłoże na którym zasypiamy każdego dnia, odpowiada za poczucie komfortu, ale również może przesądzić o jakości nocnego wypoczynku. Źle dobrany materac (zbyt twardy, miękki, skrzypiący lub z wystającymi sprężynami, które wżynają się w plecy) może spowodować, że codziennie obudzisz się niewyspany i obolały, a w dalszej perspektywie nabędziesz wady postawy, skrzywienia kręgosłupa i zaburzenia układu krążenia.

W trosce o zdrowy kręgosłup ważny jest zatem wybór wysokojakościowego, wygodnego rozwiązania o sprawdzonych właściwościach leczniczych takiego jak materac piankowy

 

 

Jakie cechy charakteryzują materace piankowe?

 

 

W materacach piankowych nie znajdziemy staromodnych sprężyn. Ich wnętrze wypełnione jest innowacyjną pianką, wrażliwą na nacisk i temperaturę ciała. Materiał ten otula sylwetkę śpiącego, elastycznie dostosowując się do każdego ruchu i zmiany pozycji snu. Materace piankowe, spośród wszystkich dostępnych rozwiązań na rynku, najlepiej dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, dzięki czemu minimalizują napór na ciało i zapewniają swobodny przepływ krwi, a dalej - optymalne warunki do regeneracji ciała.

Nowoczesna pianka, odpowiednio skrojona i perforowana, jest surowcem bezpiecznym dla zdrowia, dlatego jest dedykowana dla alergików i astmatyków. Odpowiednia kompozycja materiału powoduje, że materac oddycha, tzn. odznacza się efektywną wentylacją - odprowadza nadmiar wilgoci i nie dopuszcza do rozwoju bakterii, pleśni czy innych drobnoustrojów.

Materiał piankowy cechuje się ponadto niezwykłą plastycznością - łatwo go kroić i formować, co pozwala na produkcję materacy o gęstości dopasowanej do potrzeb każdego użytkownika - dziecka, dorosłego, osoby bardzo szczupłej i tej o wysokiej masie ciała. 

 

 

Co wyróżnia materac Mambo na tle innych rozwiązań piankowych?

 

 

Doskonałym przykładem porządnego materaca piankowego o średniej twardości jest materac Mambo dostępny w ofercie Hilding (np. w sklepie online sennamaterace.pl). Model ten wykonano z trzech rodzajów pianek:

  • Velvet Touch - autorskiego rozwiązania Hilding, które nadaje sztywność, a jednocześnie sprawia wrażenie aksamitnej miękkości, 
  • sprężystej pianki wysokoelastycznej odpornej na odkształcenia,
  • pianki termoelastycznej, która reaguje na ciepłotę ciała, zapewniając optymalną podporę dla kręgosłupa.

Połączenie pianek pozwoliło na stworzenie materaca o różnym stopniu twardości po obu stronach rozwiązania. Dzięki temu materac Mambo może być używany na jednej bądź drugiej stronie w zależności od osobistych preferencji. Dwustronność materaca sprzyja wolniejszemu zużywaniu się i zmniejsza ryzyko uszkodzenia sprzętu. Profilowane i fachowo cięte pianki zapewniają optymalną przewiewność, a w połączeniu ze zdejmowanym pokrowcem sprawiają, że materac jest łatwy do utrzymania w czystości.

Co ważne, na model Mambo obowiązuje 15-letnia gwarancja, która daje ci pewność, że materac jest wykonany z solidnych materiałów i z dużym prawdopodobieństwem posłuży ci na lata.

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl