Wybierz miasto:

Miasto:

Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona

2022-08-20

Już w najbliższą sobotę w Rabkolandzie po raz dziewiętnasty odbędą się Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. Pierwsza edycja miała miejsce w 2003 roku i przyciągnęła wówczas prawie 500 zawodowych przeżuwaczy. Ówczesny zwycięzca stworzył balon o średnicy 20 cm, jednak rekord ten został pobity w roku 2021, a wydmuchany balon był już o 6,1 cm większy!

 

Na laureatów mistrzostw czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Rabkoland: nagrody pieniężne, dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Zapisy przyjmowane będą w dniu wydarzenia w godz. 10-12:30, natomiast same zawody rozpoczną się o 13 i potrwają do 15:00

 

 

 

 

Dmuchanie balonów z gumy do żucia to rozrywka, która niewątpliwie łączy pokolenia. Już w najbliższą sobotę, 20 sierpnia, zarówno młodsi, jak i starsi goście Parku Rozrywki Rabkoland będą mogli zmierzyć się w tej niecodziennej dyscyplinie. Rywalizacja będzie poważna, gdyż nad przebiegiem XIX Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia będzie czuwać Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych.

To wyjątkowe wydarzenie ma w Parku Rozrywki Rozrywki Rabkoland już wieloletnią tradycję - pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku i przyciągnęła wówczas prawie 500 zawodowych przeżuwaczy. Ówczesny zwycięzca wydmuchał balon o średnicy 20 cm, jednak rekordowy wynik ubiegłorocznej edycji był już o 6,1 cm wyższy! Jak widać, techniki dmuchania balonów są stale doskonalone i pozwalają na coraz lepsze osiągnięcia.

 

 

Najbardziej zaprawieni w tej dyscyplinie wskazują, że optymalny czas żucia gumy wynosi około 10 minut, a przeżuwanie najlepiej zacząć tuż przed startem. Zawodnicy mają całkowitą dowolność w stosowaniu techniki żucia i dmuchania balona. Każdy pomiar dokonywany jest przez wykwalifikowanych sędziów, którzy używają specjalnych balonomierzy do mierzenia wyników.

Podczas rywalizacji zdecydowanie warto “wydmuchać” z siebie wszystko, gdyż na laureatów mistrzostw czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Rabkoland. Zwycięzcy, którzy znajdą się na podium, otrzymają nagrody pieniężne, dyplomy i puchary. Osobom, które zajmą miejsca od 4. do 10., zostaną z kolei wręczone nagrody rzeczowe. Aby wziąć udział w zawodach, należy w dniu Mistrzostw posiadać ważny bilet wstępu do Rabkolandu, a następnie dokonać bezpłatnego zapisu w biurze zawodów znajdującym się przy scenie głównej. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 13:00-15:00, natomiast zapisy prowadzone będą między 10:00 a 12:30.

W ramach rozluźnienia po zaciętej walce warto odwiedzić Warsztat Krucabomby, gdzie odbywają się interaktywne spektakle z udziałem małych gości Rabkolandu, którzy stają na scenie obok prawdziwych aktorów! Na terenie parku, jak codziennie w sezonie, będą miały miejsce również animacje oraz zajęcia taneczne.

 

Ci, którzy jednak nie zdążą odwiedzić Rabkolandu w wakacje mogą zrobić to we wrześniu, gdyż park kończy sezon dopiero z początkiem października. Jest to więc również idealne miejsce na integracyjne wycieczki na początek roku szkolnego!

 

 

O Parku Rozrywki Rabkoland

 

Rabkoland to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce, znajdujący się w miejscowości Rabka-Zdrój. Park rozpoczął działalność pod nazwą Lunapark Alibaba w 1989 roku. Od 2001 roku funkcjonuje już jako Rabkoland. W latach 2019-2020 miejsce przeszło gruntowną rewitalizację. Na terenie parku można znaleźć atrakcje dla dzieci od 1 do 12 lat, choć w ofercie Rabkolandu bardzo dobrze odnajdują się także dorośli. Urządzenia rozrywkowe są podzielone na 6 stref tematycznych: Farmę Ciotki Maryni, Machinarium, Dolinę Trzmiela, Góralsko Dżunglę, Wioskę Wikingów i Cyrk Luna. Wśród atrakcji Rabkolandu można wymienić: najmniejszy rollercoaster tylko dla dzieci, Latający Autobus, Wesołą Farmę, Wieżę Duch-Duch czy Kuźnię Wikingów, a także nowości 2022: Klub Gąsienicy, Pofytrane Drzewa czy Skałożercę. Na terenie parku znajduje się ponadto Muzeum Orderu Uśmiechu. Więcej informacji na temat parku można znaleźć na stronie www.rabkoland.pl.

     

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl