Wybierz miasto:

Miasto:

Co można bezpłatnie robić w najbliższy weekend?6 propozycji

2017-08-08

Zespół BabyGo, jak co tydzień przygotował dla Was kilka nowych propozycji na spędzenie czasu w Krakowie. Ten wpis będzie dotyczył bezpłatnych wydarzeń, w których możecie wziąć udział.

1. Już od piątku będzie można wziąć udział w Festiwalu Pierogów na krakowskim Małym Rynku:)

 

Jeśli wierzyć staropolskiemu przysłowiu „chata bogata nie węgłami, ale pierogami” to trzeba przyznać, ze Kraków to jedno z najbogatszych miast na świecie. Od 11 do 15 sierpnia, już po raz piętnasty, spotkamy się na Festiwalu Pierogów. Na Małym Rynku - oprócz kilkudniowego ucztowania i konkursów kulinarnych - czeka również program artystyczno-muzyczny. W tym roku będzie można spróbować pierogów z 15 różnych punktów gastronomicznych, które zawalczą o dwie nagrody: przyznawaną przez jurorów statuetkę św. Jacka z pierogami oraz nagrodę publiczności - statuetkę Kazimierza Wielkiego. Na najlepszego pieroga będzie mógł zagłosować każdy, kto 13 sierpnia odwiedzi Mały Rynek, skosztuje oferowanych produktów i wypełni kupon konkursowy. Głosowanie potrwa do godziny 18. Laureatów poznamy dzień później - czy zwyciężą pierogi wytrawne czy może na słodko, dowiemy się w samo południe. Ostatni dzień Festiwalu (wtorek, 15 sierpnia) rozpocznie się mszą św. w intencji gastronomików i kupców krakowskich (Bazylika Mariacka, godz. 11:15), uroczystym korowodem dookoła Rynku Głównego oraz tradycyjnym korowodem ziół (Mały Rynek, godz. 12:30).

W ramach wydarzenia „Cudowna moc bukietów” towarzyszącemu Festiwalowi Pierogów, na scenie odbędą się pokazy florystyczne, występy artystyczne, a także konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny. Przez pięć festiwalowych dni nie zabraknie także koncertów krakowskich zespołów prezentujących różne muzyczne stylistyki. 11 sierpnia, od godz. 16.00 na scenie wystąpią Lazy Swingers Band grający skocznego swinga, a o godz. 18.00 Tumbling Walls, - z autorskim materiałem w stylu electro-rock.

Dzień później (12 sierpnia) o godz. 16.00 rozkołyszą nas bałkańskie rytmy zespołu Balkanscream, zaś o godz. 18.00 wystąpi dobrze znana wszystkim Kapela Hanki Wójciak z energetycznym repertuarem folkowym. 13 sierpnia bawimy się na ludowo - o godz. 16.00 wystąpi zespół Kopienioki z Igołomii, a o godz. 18.00 Tadirindum poprowadzi ludową potańcówkę podczas której będzie można nauczyć się m.in. krzyżaka i chodzonego. W poniedziałek (14 sierpnia) o godz. 16.00 klezmerską muzykę przybliży zespół Legend of Kazimierz, a dwie godziny później (od godz. 18.00) etniczny projekt muzyczny zaprezentuje Suzanna. A w wielkim finale (15 sierpnia o godz. 18.00) wszystkich smakoszy rozbuja Kraków Street Band.

Organizatorami Festiwalu są: Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka.

 

2. Teatr Łaźnia Nowa organizuje w najbliższą niedzielę nad Zalewem Nowohuckim spektakl dla dzieci

 

Wszystko rozpoczyna się o godzinie 12:00.

SPEKTAKL „Dziadek”, czyli Spektakl Walnego Teatru to spektakl oparty na autentycznych notatkach dziadka Adama Walnego - autora spektaklu, w których radość z prostych czynności życiowych jak zbieranie jabłek, sadzenie truskawek przeplata się z trudnymi doświadczeniami życia, takimi jak choroba i śmierć bliskich. Spektakl jest retrospekcją, zaczyna się w dniu pogrzebu tytułowego Dziadka a kończy w dniu narodzin jego wnuka. Przyjaźń i wzajemne podpatrywanie siebie Dziadka i Wnuka (lalki i lalkarza) są osią dramaturgiczną całego spektaklu. Dziadek wprowadza Wnuczka w życie i uczy wartości. W przedstawieniu do opowiedzenia historii życia, są używane różne techniki lalkarskie (kukły, marionetki, pacyny) oraz przedmioty trickowe, które na oczach widza zmieniają swą funkcję.Lalki i realizacja sceniczna - Adam Walny Gitara - Jacek Zięba Spektakl dla dzieci od 9 roku życia.

 

Na wszystkie imprezy wstęp wolny, na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

 

Natomiast o 20:30 odbędzie się(też nad Zalewem Nowohuckim) Wieczór Impro KRK: Teatralny program Bulwar[t]u zamkniemy sztuką improwizacji. Grupa Impro KRK opanowała ją do perfekcji. Teatr improwizowany opiera się na spontaniczności, tworzeniu scenariusza na oczach widzów. Inspiracją przedstawień są często sugestie zaczerpnięte od widzów, a scenariusz jako taki nie istnieje. Dzięki temu widz staję się świadkiem niepowtarzalnego wydarzenia. Teatr improwizowany leży u podstawy warsztatu wielu aktorów, będących w światowej czołówce - jest to sztuka wymagająca pełnego skupienia, zaangażowania i zmysłu obserwacji. Grupa składa się w większości z zawodowych aktorów, na co dzień współpracujących z teatrami repertuarowymi. Część zespołu spotkacie też w sezonie na deskach Łaźni Nowej. Członkami grupy są: Jacek Englisz, Aleksander Fiałek, Karina Grabowska, Mateusz Janicki, Michał Kitliński, Krzysztof Piątkowski, Wiktor Loga - Skarczewski, Maciej Półtorak, Maciej Sajur, Zuzanna Skolias, Wanda Skorny, Maria Spiss, Olga Szostak, Marta Waldera. Podczas pokazów grupa występuje w różnych składach osobowych.

 

3. W sobotę tym razem w parku Bednarskiego odbędzie się Psiakowe śniadanie

 

Już 12 sierpnia spotykamy się na kolejnej edycji wydarzenia „Psiakowe Śniadanie w Parku Bednarskiego”, by w ramach wspaniałej inicjatywy jaką jest Piknik Krakowski stworzyć strefę dla wszystkich miłośników zwierząt :) „Psiakowe Śniadanie” ma na celu promowanie i popularyzację odpowiedzialnych adopcji, pomoc porzuconym czworonogom, edukację w zakresie pierwszego kontaktu z psem, podstaw psich zachowań, ale również i obowiązków jakie wiążą się z posiadaniem psa pod swoim dachem. Podczas tego wydarzenia odbędzie się spacer z bezdomnymi psiakami z DAR SERCA Fundacja Dla Zwierząt w Skale, Wasze pociechy będą mogły skorzystać z warsztatów edukacyjnych „zŁap wiedzę z Kamimy Psiaki”, sfotografować się w ramce #HOWHAU ze swoim pupilem, a dla starszych przygotowaliśmy warsztaty rękodzieła, prowadzone przez Monikę z Ostolka. Ale to nie wszystko! Dodatkowo poznacie aktywności, które można praktykować ze swoim pupilem. W tym dniu będzie z nami psia trenerka - Monika Kowalska z Uniwerek ObiFru - specjalistka w zakresie obedience, budowania relacji i porozumienia między właścicielem, a jego zwierzakiem, a także problemów behawioralnych. Nie możecie tego przegapić :) ! Więcej szczegółów znajdziecie w agendzie poniżej:

 

10:00 - 11:30 Spacer z bezdomnymi psiakami z DAR SERCA Fundacja Dla Zwierząt, połączony z akcją adopcyjną Psiaki czekające na swojego wymarzonego właściciela będą miały żółte bandamki z oznaczeniem „SZUKAM DOMU”. Ze względu na panujące upały, dbając o komfort i zdrowie psiaków, czworonożni przyjaciele będą z nami do godz.12:30. Wszystkie osoby, które myślą o adopcji albo chcą poznać psiaki bliżej, zapraszamy od godz. 10:00 :) • 10:30 - 11:30 Warsztaty z Ostolka „Samodzielne ozdabianie chust dla psa” Lubisz stroić swojego psa? Chcesz by wyglądał wyjątkowo? Lubisz pomagać? Ten warsztat jest dla Ciebie! Stwórz razem z nami wyjątkową chustę dla swojego psa i wspomoż bezdomne zwierzaki. Czekamy na Ciebie! Ozdabianie chusty dla psa będzie wykonywane na gładkiej tkaninie, przy wykorzystaniu szablonu i stempli do zdobienia. Dodatkowo będzie możliwość napisania imienia swojego psiaka na tabliczce z wodoodpornego papieru.

 

11:45 - 12:45 Wykład psiego trenera Moniki Kowalskiej z Uniwerek ObiFru „O adopcji, życiu i sportach kynologicznych”, połączony z obedience - pokazem sportowego posłuszeństwa psiaka Adoptowałem psa i co dalej? Czy psu z adopcji wystarczy nowy dom i nasza miłość? Monika opowie o tym od czego zacząć i na czym skupić się podczas pierwszych wspólnych dni, a do czego przejść w dalszej kolejności. Trenerka przedstawi kilka scenariuszy po adopcji - przebojowego szczeniaka, lękowego psa po przejściach i doświadczonego seniora - ponieważ na każdego z tych czworonogów warto mieć plan pracy i wspólnego życia z odpowiednio dobraną aktywnością. W dalszej części odpowie na pytanie „Czy pies z adopcji i sporty kynologiczne to dobry pomysł, a właściwie o tym dlaczego to zawsze najlepsza możliwa droga?” Uczestnicy Pikniku dowiedzą się jakie aktywności mają do wyboru, która z nich będzie odpowiednia dla nich i ich pupili, a także dlaczego obedience skradło serce Moniki z Uniwerka ObiFru. Ta część spotkania będzie połączona z pokazem psiego posłuszeństwa. Po pokazie psia trenerka chętnie odpowie na nurtujące obserwatorów pytania.

 

13:00 - 14:00 Warsztaty z Ostolka „Samodzielne wykonanie szarpaka dla psa” Każdy pies lubi zabawy ze swoim właścicielem. Na tym warsztacie będziecie mieli okazję stworzyć własnymi rękami wspaniałą i wytrzymałą zabawkę - szarpak dla swojego pupila! To naprawdę proste, a zdobywając tą wiedzę będziecie mogli tworzyć podobne w domu...np. oglądając ulubiony serial. Wystarczą kawałki polaru i Wasza pomysłowość, by mieć oryginalny szarpak dla swojego zwierzaka. Każdy z uczestników warsztatów zrobi go od początku do końca sam, a zarówno forma jak i długość oraz wielkość szarpaka będzie przez niego nadana.

 

14:15 - 15:00 Wykład psiego trenera Moniki Kowalskiej z Uniwerek ObiFru „Dogfitness - coś dla psiego ciała i umysłu”, połączony z pokazem FitPaws Czym jest dogfitness, nazywany również FitPaws? Psia trenerka opowie o tym z jakimi psami warto spróbować, jak się za to zabrać i jakie korzyści możemy z takiego treningu czerpać. Ale także na co uważać i zwrócić szczególną uwagę. Krótki wykład będzie połączony z pokazem przy wykorzystaniu sprzętu do ćwiczeń. Będzie także możliwość spróbowania tej aktywności ze swoim zwierzakiem, a wszyscy słuchacze mogą liczyć na kupony rabatowe na indywidualne zajęcia dogfitness ze swoim psem na Uniwerku ObiFru.

 

15:15 - 16:00 Warsztaty edukacyjne zŁap wiedzę z Karmimy Psiaki „Psi lajfstajl, czyli o żywieniu, potrzebach i obowiązkach związanych z posiadaniem własnego psiaka” oraz „Wy nie wiecie, a ja wiem jak rozmawiać trzeba z psem - o komunikacji z czworonogiem” (dla dzieci w wieku 6-9 lat) W razie gdyby grupa dzieci zebrała się wcześniej, możliwe jest ustalenie na miejscu dodatkowych warsztatów w trybie skróconym, o dogodnej dla uczestników godzinie. • Fotografowanie właścicieli i ich czworonożnych przyjaciół w specjalnie przygotowanej ramce #HOWHAU • Zbiórka karmy dla podopiecznych DAR SERCA Fundacja Dla Zwierząt • Sprzedaż fundacyjnych gadżetów, z których zysk zostanie przekazany na pomoc bezdomnym zwierzętom ze schronisk, będących pod stałą opieką akcji Karmimy Psiaki. Zapraszamy wszystkich - małych i dużych! Do zobaczenia :)

 

4. W sobotę również możecie bezpłatnie skorzystać z Parkobusu i wybrać się na Bagry:)
Kto się wybierze z nami i tajemniczym gościem w podróż ParkoBusem w najbliższą sobotę ?? Startujemy punktualnie o 10.00 z pętli Krowodrza Górka i jedziemy na Bagry.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl