Wybierz miasto:

Miasto:

Przyrodnicza Perła Krakowa

2018-11-01

 

 

Chcielibyśmy Wam pokazać jedno z najciekawszych miejsc w Krakowie, a mianowicie Muzeum Przyrodnicze na św. Sebastiana 9 w centrum miasta. Jeśli jeszcze tu nie byliście to koniecznie musicie to nadrobić! Obiecujemy świetną zabawę i garść nowych informacji. Musimy Wam przyznać, iż zwiedzając Muzeum Przyrodnicze znajdziecie się w zupełnie nowym świecie pełnym zwierząt, roślin, minerałów. Zobaczycie, jak różnorodny jest nasz świat i jak rozwijał i zmieniał się przez setki tysięcy lat.

 

 

 

 

Nie sposób chyba opisać wszystkich atrakcji muzeum. Posiada ono bowiem w jednym miejscu kilka niesamowitych wystaw, gdzie każda opowiada o czymś innym. Wymienimy tylko kilka z nich. Od progu wita nas wystawa Fauna Polski, gdzie zobaczymy wiele zwierząt, które możemy spotkać na terenie Polski oraz największą sowę - puchacza, największego polskiego drapieżnika - niedźwiedzia brunatnego. Na kolejnej wystawie minerałów i skamieniałości, gdzie zobaczysz złoto głupców, różne odmiany soli oraz odciśnięte w kamieniu kształty zwierząt i roślin mające nieraz setki milionów lat. Ciekawa jest również wystawa- świat gadów, gdzie zobaczysz m. in. anakondę zieloną, pytona siatkowego i dowiesz się jak zbudowana jest skóra gadów, jak wygląda wylinka węża, skorupa żółwia lamparciego czy jajko żółwia. Duże wrażenie robi też wystawa Wody, gdzie poszczególne akwaria przedstawiają różnorodne ekosystemy z typowymi dla nich okazami ryb np. jeziora Tanganika, Malawi, deltę Amazonki z niezwykłym duchem amazońskim i żarłocznymi piraniami Natterera.

 

 

 

Muzeum Przyrodnicze posiada wiele niezwykłych okazów- zachowanego w całości nosorożca włochatego, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego czy czaszki mamutów oraz odlew gipsowy przedstawiający nosorożca w jakiej został odnaleziony ! Ale to jeszcze nie wszystko. W Muzeum można zobaczyć ekspozycję z żywymi małpkami, gekonami, legwanami i wężami. Uzupełnieniem części egzotycznej muzeum, jest wystawa z fragmentem lasu tropikalnego, na której zaprezentowano wiele roślin tropikalnych. Kolekcje zbiorów należących do Muzeum Przyrodniczego liczą ponad 2 miliony, bardzo często unikalnych, okazów bezkręgowców i kręgowców zarówno kopalnych jak i współczesnych.

 

 

Muzeum organizuje w listopadzie spotkania z przyrodą. Dnia 13.11.2018 r. o godz. 10:00 odbędzie się seminarium nt. Gatunki inwazyjne na Antarktydzie – strategie przetrwania. Z kolei 20.11.2018 r. o godz. 10:00 rozmowy na temat. Wpływu czynników biotycznych i abiotycznych na cechy historii życiowych ważek. Natomiast 27.11.2018 r. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie na temat. Kondycja i płeć rodzica, a opuszczanie lęgów w odpowiedzi na stres u rybitwy białowąsej - eksperyment terenowy.

 

Na sam koniec musicie wiedzieć, że Muzeum organizuje także warsztaty przyrodnicze dla dzieci i młodzieży, zwiedzanie z przewodnikiem oraz imprezy urodzinowe.

 

 

Zapraszamy Was gorąco do Muzeum Przyrodniczego w Krakowie!

 

Ceny biletów

- bilety normalne 20 zł/os. 
- bilet ulgowy 16 zł/os. 
Przysługuje dzieciom od lat 3, młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia, nauczycielom, emerytom, osobom niepełnosprawnym z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osobie sprawującej nad nią opiekę za okazaniem stosownych dokumentów.

- bilet rodzinny 65 zł/os. 
Bilet rodzinny przysługuje dla dwojga rodziców\opiekunów i maksimum 3 dzieci do 18 roku życia.

Godziny otwarcia Muzeum

 

Poniedziałek i Niedziela - Muzeum nieczynne
Wt. - Pt.: 9.00 - 15.00
Sob.: 12.00 - 18.00

 

Muzeum Przyrodnicze

ul. Św. Sebastiana 9, 31-049 Kraków

http://www.isez.pan.krakow.pl/muzeum.html

12 422 89 37

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl