Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

MUZYKALNE PRZEDSZKOLAKI - piosenki dla dzieci w wersji jazzowej

2021-05-28

MUZYKALNE PRZEDSZKOLAKI , czyli powrót do krainy dzieciństwa.

 

 

    Dzisiaj mamy dla Was niezwykle ciekawą propozycję muzyczną. Co powiecie na piękne jazzowe aranżacje znanych piosenek z dzieciństwa?

 

 

 

     Pamiętacie "Zuzię" i "Kolorowe kredki"? Śpiewaliście na pewno nie raz jako dzieci "Stary niedźwiedź mo cno śpi" i "Wlazł kotek na płotek." Pamiętacie ile emocji budziła piosenka o niedźwiedziu? Tak samo Wasze dzieci ucieszą się, mogąc posłuchać znane Wam doskonale z czasów przedszkolnych kawałki;)

 

   Twórcy pokusili się o interpretację jazzową popularnych dziecięcych szlagierów, odświeżając znane wszystkim brzmienia, uwzględniając przy tym naturalne brzmienie instrumentów i czystą linię melodyczną. Nie znajdziecie tu bogatych ozdobników i trudnych do wyśpiewania fraz. Piosenki mają prostą, łatwo zapadającą w ucho melodię, dzięki czemu nasi milusińscy z łatwością przyswoją sobie ich wykonanie. I oto właśnie chodzi. Piosenki mają czyste, klarowne brzmienie, a dołączone do płyty podkłady muzyczne pozwalają na samodzielne ich wykonanie,  zarówno w domu, jak i w przedszkolu.

 

 

 

To cudowne uczucie, kiedy widzisz jak dziecko doskonale bawi się, słuchając tych samych utworów, co Ty w dzieciństwie i sprawi mu to ogrom radości. A dla Nas rodziców jest to trochę jak taki powrót do naszych lat młodzieńczych, bez trosk i zmartwień, gdzie wszystko było łatwiejsze. Ta płyta to cząstka własnego dzieciństwa zapisanego w kilku utworach. Wprost wspaniale, że jeden album może dać tyle przyjemności.

 

 

 

Dla nas płyta była też świetną okazją do nauki piosenek, które szybko zapadały w pamięć. Sprawdziły się idealnie w czasie jazdy samochodem, podczas zabawy klockami. Najfajniejsze było to, że gdy tylko puszczaliśmy płytę dzieciaki wskakiwały na parkiet i tańczyły i śpiewały. Polecamy dla każdego przedszkolaka, ale też dla mniejszych dzieci, które już od najmłodszych lat będą miały szansę uczyć się melodii 

 

 

Zastosowanie płyty jest szerokie.

 

Płyta świetnie sprawdza się w trasie, możecie wspólnie z dzieckiem śpiewać piosenki i bawić się w najlepsze;) Jest doskonała podczas deszczowych dni, polecamy ją także przedszkolom w poszerzaniu edukacji muzycznej dzieci.

 

 

 

 

     Dzięki Muzykalnym Przedszkolakom przypomniałam sobie najbardziej znane i pamiętane piosenki z własnego dzieciństwa: "Zabierz pieska na spacerek", czy: "Jedzie pociąg z daleka".  Piosenka: "Słoneczko późno dzisiaj wstało" obudziła w mojej głowie wspomnienie pierwszych półkolonii, na których ją śpiewaliśmy wierząc, że dzięki niej przegonimy chmury z nieba;)

 

 

 

 

  Świetnym uzupełnieniem płyty są dołączone teksty piosenek z ilustracjami i projektem graficznym Piotra Besztera.

Dzieci mają możliwość nauczenia się tekstu na pamięć, a my możemy przypomnieć sobie ulubione piosenki;) 

 

 

 

 

 

"Muzykalne Przedszkolaki" pojechały z nami w góry i towarzyszyły nam podczas górskich wędrówek;)

 

 

 

 

 

Wykonawcy:

 

Agnieszka Wilczyńska - śpiew,

Andrzej Jagodziński aranżacje - fortepian,

Adam Cegielski - kontrabas, 

Czesław Bartkowski - perkusja,

Robert Murakowski - trąbka,

Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy

 

 

Producenci:

 

Barbara Jagodzińska-Fabisiak,

Andrzej Jagodziński

 

 

Reżyseria nagrania, montaż, miks i mastering:

 

Piotr Semczuk

 

 

Projekt graficzny:

 

Piotr Beszter

 

 

Nagrano w Studio realizacji Myśli Twórczych, Warszawa, grudzień 2020.

Kontakt: Impresarjat.bjh@gmail.com

 

 

https://www.facebook.com/muzykalneprzedszkolaki

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.