Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Nie wyjeżdżasz na wakacje? Możesz wynagrodzić to dziecku tymi zabawkami

2020-08-04

Dla dzieci wakacje to szczególny czas. Nie zawsze potrzebują one jednak dalekich wyjazdów – wystarczy, że będziesz spędzać je z nimi. Nie obędzie się bez edukacyjnych zabawek! Które wybrać, by sprawić maluchowi przyjemność?

 

 

Świat zaskakuje dzieci na każdym kroku – każdy dzień, jest dla nich, wyjątkowym odkryciem. Tak naprawdę wspaniale spędzony na zabawach dzień z rodzicem będzie dla malucha równie sporą atrakcją, co wyjazd na wakacje. Dlatego, jeśli z jakiegoś powodu w tym roku nie planujesz urlopu, możesz wynagrodzić to maluchowi dość łatwo!

 

Jak uszczęśliwić malucha bez wakacji?

 

Wymyślanie kolejnych rozrywek wymaga sporej kreatywności. Istnieją jednak zabawki, którymi żadne dziecko łatwo się nie znudzi. Oczywiście, wielu rodziców zwraca uwagę nie tylko na rozrywkowy aspekt nowych prezentów, ale również ich walory edukacyjne. Niełatwo jest znaleźć zabawki, które spełniają oba te kryteria. Nie jest jednak prawdą, że takowe nie istnieją. 

 

 

Domek dla lalek - korzyści

 

Do tych, które od wieków stanowią dla dzieci nieprzerwane źródło rozrywki i pomagają im się rozwijać, należą domki dla lalek. Pomagają im one między innymi w rozwijaniu w sobie poczucia porządku i estetyki, ale też rozwoju umiejętności interpersonalnych. Maluch może bawić się w ten sposób samodzielnie, ale również w grupie. Wtedy z kolei kształtuje zdolności współpracy z innymi, w tym negocjacji. Wiele korzyści w jednym, prawda? Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawić swojemu dziecku wspaniały domek, który zapewni mu rozrywkę na całe lato – zwłaszcza w bardziej pochmurne dni. Szukasz różnorodnych modeli? Sprawdź oferty sklepów z bezpiecznymi zabawkami dla dzieci, na przykład Dollo: https://dollo.pl/zabawki_dla_dzieci/domki_dla_lalek_drewniane.html

 

  • Drewniany domek dla lalek – na każdą pogodę

 

Nowoczesny domek dla lalek zazwyczaj łatwo możesz przenosić z miejsca na miejsce – dzięki temu maluch może bawić się z nim, korzystając ze świeżego powietrza. Największą zaletą takiej zabawki jest możliwość jej ciągłego rozbudowywania. Zamiast kupować kolejne prezenty – nierzadko niekoniecznie trafione – bliscy i znajomi mogą wybrać dla malucha kolejne elementy do jego kolekcji – jak lalki czy elementy wyposażenia. Zazwyczaj w dobrych sklepach możesz kupić domki dla lalek z mebelkami, których zestaw można stale poszerzać. Wybór nie ogranicza się do jednego modelu – zazwyczaj możesz wybierać spośród szerokiego przekroju kolorów, takich jak biały, niebieski czy różowy. Duży domek dla lalek na pewno zachwyci każdego malucha.

 

 

 

  • Kuchnia dla dziecka – idealna zabawka edukacyjna

 

Inną zabawką, która sprawi, że dziecko zapomni o całym świecie, jest kuchnia dla malucha. To idealne rozwiązanie dla najmłodszych, które pomoże im oswoić się z kuchnią i pomaganiem w codziennych obowiązkach. Kolorowe elementy mają atrakcyjną formę, a jednocześnie kształty, które w żaden sposób nie zagrażają dziecku. Szukasz zabawki dobrej jakości, wykonanej ze stuprocentowo bezpiecznych dla dziecka materiałów? Drewniany zestaw będzie idealny. Części wykonane z drewna są przyjazne dla środowiska, a przy tym nie zagrażają jego zdrowiu. Z powodzeniem zastąpią te wykonane z plastiku.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.