Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Notes Wdzięczności

2021-11-26

Czy dziś przytrafiło mi się coś dobrego? Czy pomimo, że mój cały dzień był na nie, bo w przedszkolu nie było mojego ulubionego kolegi, a po południu, tak padało, że nie udało mi się wyjść na plac zabaw, można znaleźć coś pozytywnego? Oczywiście, że tak. W każdej sytuacji powinniśmy umieć doszukać się pozytywów, jednak mimo wszystko początkowo może to nie być zbyt łatwe.

 

 

Mój synek, uczy się pozytywnego nastawienia i wyszukiwania dobrych sytuacji danego dnia z Notesem Wdzięczności od Sunflower.

 

     

 

Jest to przejrzysty, kolorowy notatnik zrobiony tak, aby zachęcić dziecko do robienia samodzielnych zapisków lub w przypadku troszkę mniejszych dzieci, tak jak nasz synek, z pomocą rodzica.

W Notesie Wdzięczności znaleźliśmy miejsce na narysowanie uczucia jakie danego dnia towarzyszy naszemu dziecku oraz sporo miejsca na zapisywanie pozytywnych sytuacji, które spotkały nasze dziecko w poszczególne dni. Poza tym w notesie widnieją sentencje oraz wyzwania, a karty notatnika zdobi zabawny ludzik, co jest dużym plusem w przypadku produktów skierowanych dla dzieci.

 

 

 

Notes staramy się uzupełniać codziennie, tuż po wieczornej kąpieli, przed zaśnięciem, kiedy możemy spokojnie zrobić "podsumowanie dnia". To dzięki systematyczności synek po zaledwie kilku dniach, sam przypominał nam o robieniu notatek, co bardzo nas ucieszyło.  A co najistotniejsze, po niedługim czasie mogliśmy już zauważyć, że nauczył się sam doszukiwać pozytywów w danym dniu. Już nie musielibyśmy wspólnie analizować co w danej sytuacji było dobre, a co nie :) Stał się jeszcze bardziej zadowolonym i uśmiechniętym chłopcem, nauczył się doceniać proste gesty, takie jak obejmowanie, śmiech, uścisk, czy dźwięk śpiewu ptaków, a to bardzo ważne, aby w przyszłości był pozytywnie nastawionym do świata dorosłym, więc uważam, że notatnik spełnił swoja rolę.

 

     

Notesy Wdzięczności znajdziecie tutaj: https://www.mysunflower.pl/product-page/notes-wdziecznosci    

MYSUNFLOWER.PL

WWW: http://mysunflower.pl/

E-mail: info@mysunflower.pl

Telefon: 785 114 483

   

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.