Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Ostatni wrześniowy weekend- atrakcje dla dzieci i rodziców:)

2017-09-25

Zespół BabyGo zaprasza wszystkich na porcje pomysłów na ostatni weekend września. Będą to propozycje dla dzieci i dla rodziców.

 

1. Małopolska Noc Naukowców w Muzeum Inżynierii Miejskiej : 29 września

Hasło: ,, Jak naukowcy zmienili świat. Telefon i komunikacja” Program:

 • Wynalazek Bella? warsztaty Podczas zajęć dowiemy się kto przyczynił się do wynalezienia mikrofonu i głośników oraz telefonu. Wykonując wspólnie doświadczenia poznamy budowę i zasadę działania analogowego aparatu telefonii stacjonarnej. Wykorzystując zdobytą wiedzę skonstruujemy i przetestujemy działanie prostego aparatu telefonicznego. Początek warsztatów o 18.10, 21.10

Czas trwania 45 min. Warsztaty są dedykowane dla zorganizowanych grup szkolnych w wieku od 10 lat Prosimy o wcześniejszą rezerwację, której można dokonać pod numerem telefonu: 12 428 66 44.

 • Naukowcy i telefony, jak zmienił się świat? - wykład

Początek wykładu: 19.15 Czas trwania 45 min. Wykład jest dedykowany dla osób od 10 lat

 • „Jak można komunikować się?” - warsztaty

W czasie warsztatów poznamy różne sposoby komunikowania się. Spróbujemy przekazać wiadomość do drugiej osoby, za pomocą tam-tamów, alfabetu Morse’a , alfabetu semaforowego, zestawu kubków i sznurka oraz anten satelitarnych. Początek warsztatów: 20.10 Czas trwania 45 min. Warsztaty są dedykowane dla osób od 10 lat Prosimy o wcześniejszą rezerwację, której można dokonać pod numerem telefonu: 12 428 66 44.

 • Wystawy:

Wokół koła Więcej Światła Drukarstwo Krakowskie XV-XX w. Początek zwiedzania: 18.00 Koniec zwiedzania: 22.00

 

2. Noc Naukowców w Ogrodzie Doświadczeń: 29 września

Podczas Nocy Naukowców do dyspozycji Zwiedzających będzie przestrzeń Ogrodu Doświadczeń o powierzchni 6 hektarów, na której rozmieszczone jest 65 stanowisk edukacyjnych. O godzinie 18:00, 19:00, 20:00, 21:00 zapraszamy na tematyczne zwiedzanie z przewodnikiem, którego hasłem przewodnim będzie: „Doświadczenia, które zmieniły świat”. Na przykładzie urządzeń w Ogrodzie przewodnik opowie o eksperymentach, które miały ogromne znaczenie w rozwoju fizyki i nauk pokrewnych, na przykład doświadczenia Galileusza, od którego rozpoczęło się badanie praw przyrody poprzez systematyczne eksperymentowanie. Dodatkowo uczestnicy Nocy Naukowców będą mogli wziąć udział w warsztatach, szczególnie atrakcyjnych w po zmroku. Zapoznają się również z zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, takimi jak kamera na podczerwień, noktowizory czy lasery, które powstały m. in. dzięki zaprezentowanym wcześniej eksperymentom. W programie: Tematyczne zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń pt. „Doświadczenia, które zmieniły świat”: Prawo Archimedesa na podstawie Nurka Kartezjusza Spadek po równi pochyłej przy Równi Galileusza Rozszczepienie światła przez Izaaka Newtona w pryzmacie Pomiar promienia Ziemi z użyciem systemu GPS jako współczesne nawiązanie do eksperymentu Eratostenesa Warsztaty: Pomiar prędkości dźwięku w powietrzu, Płonące pierwiastki i ich barwy, Płonące fale stojące - fale akustyczne wizualizowane za pomocą płomieni, Poszukiwania w ultrafiolecie, Świat w podczerwieni, W ciemności z noktowizorem.

http://www.ogroddoswiadczen.pl/aktualnosci/noc-naukowcow-w-muzeum

OGRÓD DOŚWIADCZEŃ IM. STANISŁAWA LEMA- ODDZIAŁ MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

Początek zwiedzania: 18.00
Koniec zwiedzania: 22.00

 

3. Małopolska Noc Naukowców na UJ: 29 września

Czy nauka jest tylko dla naukowców? Oczywiście, że nie! To może być pasja, własny rozwój, poznawanie świata i wiedza, która bywa bardzo przydatna na co dzień. 29 września 2017 roku (piątek) zapraszamy na Noc Naukowców do sal i laboratoriów Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tym wydarzeniu na FB znajdziecie najświeższe informacje, powiadomienia, zaproszenia i inne szczegóły. Warto je śledzić na bieżąco! Patrzcie także: www.nauka.uj.edu.pl/mnn Czy będą świetne pokazy, warsztaty i wykłady? Na pewno! Gwarantujemy! Przejrzyjcie program i wybierzcie coś, co interesuje Was, Wasze dzieci, znajomych i bliskich. Nie zapomnijcie powiadomić krewnych i przyjaciół, że takie fajne wydarzenie odbywa się w Krakowie :)). Wydarzenia w innych miejscach Krakowa: Małopolska Noc Naukowców Wydarzenia Małopolskiej Nocy Naukowców na UJ (i innych uczelniach) odbędą się 29 września (piątek) w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych. Na większość imprez obowiązuje rejestracja, która rozpoczyna się 20 września (środa) o godzinie 9.00. Nie przegapcie tej daty, bo liczba miejsc jest ograniczona.

 

4. Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w Klubie Wena: 29 września

Strefa Rodzica: Przyjazna i bezpieczna przestrzeń , jaką jest „Strefa Rodzica” w Klubie Kultury Wena - Filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Strefa ma charakter aktywnej i otwartej współpracy - jest miejscem wymiany informacji i doświadczeń. Oprócz konsultacji specjalistycznych odbywają się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych. Spotkania ze specjalistami odbywają się w naszym Klubie w poniedziałki i piątki o godz. 10.00 i mają charakter otwarty, koszt udziału to jedynie 1 zł! W ramach Strefy Rodzica spotykamy się w poniedziałki i piątki w o godz. 10:00, Klub Kultury Wena, ul. KS. Meiera 11, Kraków.

 

5. Przestrzeń dla rodziny - warsztat komunikacji empatycznej dla rodziców: 30 września

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNY WARSZTAT DLA RODZICÓW OPARTY NA POROZUMIENIU BEZ PRZEMOCY (NVC) ZAPEWNIAMY OPIEKĘ NAD DZIEĆMI W WIEKU 2-10 LAT PROPONUJEMY 2 NIEZALEŻNE TERMINY DO WYBORU:

1 GRUPA: 30 WRZEŚNIA (SOBOTA) 9.30-17.30
2 GRUPA: 1 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA) 9.30-17.30

Mamo, Tato! Zapraszamy Was na bezpłatny warsztat inspirowany Porozumieniem bez Przemocy (NVC). Jeśli chcecie pomyśleć nad tym, w jaki sposób pragniecie wychowywać Wasze dzieci. Jeśli zastanawiacie się nad zasadnością i skutecznością kar i nagród. Jeśli chcecie porozmawiać na temat granic i ich wartości. Jeśli jesteście zainteresowani pogłębianiem i ulepszaniem swojej relacji z dziećmi. Jeśli zależy Wam na dobrej komunikacji z Waszymi dziećmi. Ten warsztat jest dla Was. Przewidzieliśmy opiekę nad dziećmi (2-10 lat), jeśli nie macie ich z kim zostawić. W trakcie Waszego warsztatu postaramy się zapewnić im jak najlepszą kreatywną zabawę.

Jeśli jesteście zainteresowani to zapraszamy do zapisów za pomocą formularza https://goo.gl/forms/YerbE6Hk0LOdo0i63

Ilość miejsc ograniczona! Organizujemy warsztaty dzięki wsparciu z Programu FIO Małopolska Lokalnie, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego. Współorganizatorem warsztatów jest Fundacja Przestrzeń.

 

5.Piknik Szkocki na Pikniku Krakowskim: 30 września

Jesienią miłośników kultury szkockiej czeka nie lada gratka - do Krakowa zawita tartan. I to nie byle jaki, lecz wzór zaprojektowany specjalnie dla naszego miasta. Niepowtarzalny układ pasów stworzony przez szkockich specjalistów został oparty na proporcjach krakowskiego Rynku, kolorystyka odpowiada barwom flag Polski i Szkocji, a materiał, po zaakceptowaniu wzoru przez Wielkiego Herolda Szkocji, utkano w tradycyjnej tkalni. Film z powstawania tartanu będzie można obejrzeć podczas Festiwalu Szkockiej Kraty. Jeśli chcecie wprawić się w odpowiednio szkocki nastrój, w sobotę 30 września wybierzcie się na Planty, by podczas Pikniku Szkockiego posłuchać dawnych legend, obejrzeć pokaz tańców szkockich i przekonać się, jak smakują prawdziwe bannocks. Wieczorem na Małym Rynku kolejne atrakcje: zabawy poetyckie, warsztaty tańca i występ szkockich dudziarzy. Oficjalne przekazanie kuponu krakowskiego tartanu nastąpi w niedzielę 1 października na Małym Rynku, a towarzyszyć mu będzie uroczysty pochód, zakończony kulturalną bitwą (Cracovia Danza vs Scotpipe) na Rynku Głównym.

PROGAM PIKNIKU SZKOCKIEGO 30 września 2017, Planty, od strony Muzeum Archeologicznego:

 • g. 10-16, Szkoła Językowa Hellen Doron poprowadzi zajęcia plastyczne pt. „Czy kangury są ze Szkocji?”
 • g. 12, koncert dudziarzy
 • g. 12.30, czytanie szkockich bajek
 • g. 13, czytanie szkockich bajek
 • g. 13.30, czytanie szkockich bajek
 • g. 14, koncert dudziarzy
 • g. 14.30, nauka tańca i taniec szkocki Comhlan - Zespół tańca irlandzkiego i szkockiego
 • g. 15.30, nauka tańca i taniec szkocki Comhlan - Zespół tańca irlandzkiego i szkockiego

Więcej informacji o Festiwal Szkockiej Kraty: http://krakow.pl/aktualnosci/213215,29,komunikat,zapraszamy_na_festiwal_szkockiej_kraty.html

Zapraszamy na ostatni w tym roku Piknik Krakowski! Dobre jedzenie, sport, rekreacja!

 

6. Darmowe Lekcje Pokazowe w ATR "Bystrzak": 30 września

Serdecznie zapraszamy na darmowe lekcje pokazowe w Akademii Twórczego Rozwoju "Bystrzak"!

W CELU REZERWACJI MIEJSCA PROSIMY O KONTAKT: biuro@krakow.bystrzak.org, tel. 605 933 404

Więcej informacji na stronie; https://babygo.pl/wydarzenia-dla-dzieci/darmowe-lekcje-pokazowe-atr-bystrzak/

GODZ. 10:00 - 4-5 LATKI TAJEMNICZA PLANETA
GODZ. 10:45 - 6 LATKI KRAINA PRZYGÓD
GODZ. 11:30 - 7-8 LATKI WEHIKUŁ CZASU
GODZ. 12:15 - 9-11 LATKI DRUŻYNA WYNALAZCÓW
GODZ. 13:00 - 12-13-LATKI ODKRYWCY WIEDZY
GODZ. 14:00 - ZAJĘCIA KULINARNE

 

7. Otwarcie wystawy „P jak paradoks. Opowieść o Fiacie 125P”: 30 września

W szarej rzeczywistości lat siedemdziesiątych niewiele było przedmiotów równie mocno pożądanych jak własny samochód. Zakup licencji na produkcję „dużego fiata” i odnowienie polsko-włoskiej współpracy pozwoliły na urzeczywistnienie tych marzeń. Gdy 28 listopada 1967 roku z linii produkcyjnej zjechały pierwsze modele, wszyscy chcieli jeździć wygodnym i modnym „kanciakiem”. Początkowo tylko służby i uprzywilejowani szczęśliwcy mogli zasiąść za kierownicą nowoczesnego Fiata 125p - był to wyznacznik wysokiego statusu społecznego. Z czasem, kiedy marzenie się materializowało, coraz więcej osób dostrzegało, że Fiat to nie tylko luksus i prestiż, ale też bolączki codziennego użytkowania, których geneza tkwi tak naprawdę w gospodarce realnego socjalizmu. Stał się więc Fiat idealną ilustracją paradoksów czasów PRL-u - kontrastu pomiędzy oficjalną propagandą a zgrzebną rzeczywistością. Podczas wystawy „P jak paradoks. Opowieść o Fiacie 125p” zabierzemy zwiedzających w podróż w czasie przez najlepsze lata Fiata 125p - przejdziemy drogę od marzeń o nim, przez kupno, aż po rozkosze i trudy użytkowania, przemierzając kolejne tematyczne strefy wystawy…

Przeczytajcie więcej: www.mim.krakow.pl

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 30 września do 31 grudnia 2017!

 

8. Wielkie Otwarcie sezonu Warsztatowego w Crema Dance: 30 września

Studio Tańca Śmietana Revolution Crema Dance zaprasza o 14:00 na Wielkie Otwarcie sezonu Warsztatowego ;)

W programie : 2 szalonych i niezwykle utalentowanych tancerzy ..;) Sylwia Śmietana - Sexy Dance - Bachata i ...Niespodzianka !!! :)

Kiedy? 30 września godz 14.00

Gdzie? Studio tańca Śmietana Revolution Crema Dance

Zapisy i informacje : Crema Dance !!! :) Czy może Cię zabraknąć - nie sądzę !!! :) a zaraz po warsztatach ... Gorączka sobotniej nocy - a to oznacza że to będzie niezapomniany dzień i wieczór ;)

 

9. Koncert na misach i gongu w Laloba: 30 września

Serdecznie zapraszam na relaksacyjny koncert na misach i gongu w centrum dla Kobiet Laloba. 01.10 godz. 19:30 (niedziela) Kraków ul. Alfreda Dauna 113 „Kąpiel w dźwiękach” to forma koncertu, którego zadaniem jest wyciszyć, zrelaksować i wprowadzić w stan głębokiej refleksji. W mojej harmonii dźwięków, każda misa jest zestrojona ze sobą tak, aby podczas tej niezwykłej relaksacji, uczestnicy mogli przenieść się w świat pełen dźwięków, melodii i wspaniałych harmonii. Z muzyką mam do czynienia od dziecka i dla mnie każdy występ jest jak prawdziwy koncert, w który wkładam całe swoje serce. Wszystko po to aby osoby, które w nim uczestniczą mogły poczuć całym umysłem i ciałem magię tych niezwykłych instrumentów”.

 

10. SEZON NA HUTĘ - Rodzinny Piknik: 1 październik

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w Nowej Hucie od 16 do 18:00. Więcej informacji na https://www.facebook.com/teatrludowy/

1 października przed budynkiem głównym teatru odbędzie się Piknik Rodzinny - Sezon na Hutę. W programie występy naszych aktorów, prezentacje lokalnych instytucji, biznesów oraz gastronomii. Serdecznie zapraszamy całe rodziny!

 

11. Kraków- miastem kobiet: 1 październik

"Zabierz kobietę do Rabki na bal, bo będzie drożej, szampana niech dla niej nie będzie ci żal, bo będzie drożej”. Niegdyś śpiewała Grażyna Świtała i Alicja Majewska. Mężczyzno zabierz swoją Panią na kobiecą wycieczkę po Krakowie, Singielko poznaj historię krakowskich kobiet na przestrzeni wieków. Mężczyźni rządzą światem, ale ich głowami zawsze potrząsały kobiece szyje. Poznajmy losy krakowskich kobiet: władczyń, królowych, księżych, a nawet carycy, które kierowały polityką. Artystki, mistyczki, feministki, poetki, satyryczki, aktorki, skandalistki, święte i niepokorne, realne i legendarne. Kobieca wycieczka po Krakowie już 1 października 2017 roku.

Zaczynamy przy Starej Synagodze, ul. Szeroka 24 o godzinie 14:30, czas trwania 3 godziny.

Opłata od osoby 10 zł. Będzie ciekawie, zapewniam.

Zapisujemy się w komentarzach wydarzenia, poprzez wiadomości via facebook.com/po.krakowie.

Trasa ma charakter autorski, rejestracja na nośnikach audio wyłącznie za zgodą przewodnika.

 

12. Nowa zjeżdżalnia - pontonowa MAMBA w Parku Wodnym

MAMBA to zjeżdżalnia pontonowa i zarazem najdłuższa rura wewnętrzna. Maksimum wrażeń podczas zjazdu zapewnią nam kolorowe multimedia.

Więcej informacji na http://www.parkwodny.pl

Z atrakcji można skorzystać od 10 r.ż. ; od 6 r.ż. możliwość zjazdu z pełnoletnim opiekunem w pontonie dwuosobowym.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl