Wybierz miasto:

Miasto:

Pediatra online – jak uzyskać pomoc medyczną dla dziecka w 15 minut?

2024-03-27

Pediatria to dziedzina medycyny, która zajmuje się nie tylko diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób wieku dziecięcego. Z lekarzem tej specjalizacji możesz porozmawiać również o żywieniu, pielęgnacji, suplementacji oraz wdrażaniu zdrowych nawyków. Twoja pociecha zmaga się z kryzysem zdrowotnym? A może potrzebujesz konsultacji w sprawie harmonogramu szczepień? Wiedz, że w obu tych przypadkach uzyskasz pomoc bez wychodzenia z domu – wystarczy, że skorzystasz z usług platformy telemedycznej i umówisz się na teleporadę z pediatrą online.

 

Spis treści: 

 

Pediatra online – jak uzyskać pomoc medyczną dla dziecka w 15 minut?

Pediatra online – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Kto może umówić się na telekonsultację z pediatrą on-line?

Jak przygotować dziecko na teleporadę medyczną?

Jak wygląda wizyta u pediatry online?

Pediatra on-line – jak umówić się na teleporadę?

 

Pediatra online – kiedy warto skorzystać z jego usług? 

 

Rozwój telemedycyny sprawił, że pacjenci coraz chętniej korzystają z całodobowej usługi, jaką jest teleporada ze specjalistą. Ta forma kontaktu z lekarzem nie tylko zaoszczędzi Twój cenny czas, ale także pozwoli uniknąć długich kolejek i czekania na wolny termin. Co więcej, umożliwia ona powrót do zdrowia bez narażania się na kontakt z innymi chorymi – jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych pacjentów. 

 

Sprawdź: Lekarz pediatra - czym się zajmuje? Kiedy należy się do niego udać?

 

Twoje dziecko źle się czuje? Na jego skórze pojawiły się niepokojące wykwity? A może całą noc nie spało z powodu kolki jelitowej? Niezależnie od dolegliwości, z którymi się borykacie, zadbaj o jak najszybszą poradę medyczną, która pozwoli na ustalenie przyczyny objawów małego pacjenta i na dostosowanie ścieżki leczenia. Pamiętaj, że w większości przypadków nie musisz od razu jechać do najbliższej przychodni – zamiast tego rozważ konsultację z pediatrą on-line.

 

Kto może umówić się na telekonsultację z pediatrą on-line?

 

Kryzys zdrowotny u Twojego maluszka to nie jedyny powód, dla którego warto umówić się na konsultację z pediatrą online. Jest to równie wygodna opcja dla osób przebywających na urlopie z dziećmi. Można z niej skorzystać gdziekolwiek jesteś, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, również w dni świąteczne. Lekarz dyżurujący chętnie przyjrzy się przypadkowi Twojego dziecka  i odpowie na najbardziej nurtujące Cię pytania dotyczące trwającej infekcji, jak również te dotyczące harmonogramu szczepień, profilaktyki chorób wieku dziecięcego, suplementacji sezonowej czy wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych. Zgłoś się do niego także wtedy, gdy potrzebujesz przedłużenia leczenia lub skierowania do konkretnego specjalisty, np. dermatologa dziecięcego, alergologa czy endokrynologa.

 

Jak przygotować dziecko na teleporadę medyczną? 

 

Teleporada z pediatrą online odbywa się za pomocą czatu SMS, telefonu lub wideorozmowy. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, lekarz może chcieć porozmawiać z małym pacjentem – oczywiście o ile umożliwia mu to stan zdrowia. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie go na taką ewentualność. W tym celu wybierz miejsce, które jest ciche i pozbawione zbędnych bodźców, np. zabawek, telewizora, komputera czy radia. Opowiedz mu o tym, jak przebiega konsultacja i uprzedź go, że mogą paść pytania o jego samopoczucie i objawy – pozwól mu swobodnie na nie odpowiadać i w razie potrzeby rozwijaj istotne kwestie.

 

Jak wygląda wizyta u pediatry online? 

 

Teleporada u pediatry online nie odbiega znacząco od doświadczeń, które znasz z gabinetu – lekarz nie jest w stanie wykonać badania fizykalnego, jednak może przeprowadzić bardzo dokładny wywiad. Na podstawie historii choroby, samopoczucia dziecka oraz dokumentacji medycznej wdroży on stosowne leczenie i wystawi e-receptę lub e-skierowanie na dodatkowe badania. Może on także poruszyć kwestie dotyczące suplementacji, przebytych infekcji czy codziennych nawyków. O czym jeszcze warto pamiętać? Na przykład o tym, aby mieć pod ręką książeczkę zdrowia dziecka.

 

Pediatra on-line – jak umówić się na teleporadę? 

 

Jak umówić się na Wizytę Express u pediatry on-lineWystarczy, że skorzystasz z opcji oferowanej przez platformę telemedyczną Med24. Po przejściu intuicyjnego procesu rejestracji, który zajmie Ci mniej niż 2 minuty, opłaceniu wizyty i wybraniu formy kontaktu z lekarzem (telefon, czat SMS, wideorozmowa) w ciągu zaledwie 15 minut odezwie się do Ciebie lekarz dyżurujący. Pamiętaj, że opcja ta jest dostępna dla Twojego dziecka przez całą dobę, 7 dni w tygodniu – również w weekendy i  dni świąteczne.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl