Wybierz miasto:

Miasto:

Pobudzamy zmysły naszych dzieci

2023-03-06

Dzieci to cudowni mali odkrywcy, niezwykle ciekawi otaczającego je świata, który poznają wszystkimi zmysłami.

Maluchy uwielbiają oglądać, a także poprzez dotyk poznawać fakturę różnych rzeczy, co jest niezwykle potrzebne do ich prawidłowego rozwoju. My jako rodzice możemy wspierać ten rozwój na różne sposoby.

   

 

Jednym z nich są panele sensoryczne - idealne narzędzie do stymulowania zmysłów dziecka.  

 

Panele sensoryczne składają się z różnych elementów min. takich jak guziki, kasze, kamienie, kolory, przyprawy. Mogą mieć również różną wielkość, począwszy od małych krążków, kończąc na dużych ścieżkach sensorycznych.  

 

Moim małym odkrywcom bardzo przypadły do gustu Trójkątne tace sensoryczne od Shapes z mini krążkami. W swojej kolekcji posiadamy Samogłoski, Cyferki, Kolory oraz Sensorki

 

     

 

Pomoce te idealne sprawdzają się u naszego przedszkolaka. Podczas dopasowywania odpowiednich krążków w otwartych tacy, synek stymuluje układ wzrokowy, dotykowy oraz uwagę i koncentrację.    

 

Najbardziej polubił Tacę z cyferkami, dzięki której przelicza i dopasowuje cyfry do ilości kropek, stymulując również zmysł dotyku. Krążki z kropkami przydają mu się również do zabawy w sklep, gdzie spełniają rolę pieniążków. 

 

Taca z literkami zawiera samogłoski i jest dla nas bardzo przydatna w nauce literek.  Dodatkowym atutem tej tacy są czarne literki na białym tle, które stymulują układ wzroku.

 

 

 

Trójkątna taca z kolorami dostarcza nie tylko doskonałej zabawy, ale również jest narzędziem do ćwiczenia spostrzegawczości. Podczas zabawy z kolorami synek utrwala także nazwy kolorów oraz uczymy się ich nazw w języku angielskim.  

 

Pomimo, iż tace przeznaczone są do stosowania przez dzieci powyżej 3 roku życia, nasza roczna córka, która uwielbia zabawki starszego brata, bardzo upodobała sobie tace z sensorkami. To właśnie na niej poznaje różne faktury, min. kukurydzę, kamienie, plastry miodu czy klocki, które zostały zatopione w tacy. Wizualnie wygląda to naprawdę wspaniale.   

 

 

Jak korzystamy z Tac sensorycznych?

       

 

Z uwagi na to, że nasz przedszkolak lubi wyzwania, często układany tace blisko siebie. Mieszamy wszystkie krążki, co sprawia, że układanie w otworki odpowiedniej tacy nie jest już tak łatwe, jak wtedy kiedy dziecko otrzymuje jedną tace z dedykowanymi jej krążkami. Zadaniem synka jest dopasowywanie krążków do odpowiednich miejsc na właściwych tacach. To jego ulubione zadanie :)

 

Ciekawym sposobem na zabawę jest również zakrywanie oczu opaską i zgadywanie, jaki krążek mamy w rączce.  

 

     

 

Walorem Trójkątnych Tac od Shapes jest możliwość ich obracania, dzięki czemu zmienia się sekwencja układania i dziecko na dłużej zostaje pochłonięte zabawą.  

 

Jednym z największych atutów paneli sensorycznych jest to, że są bardzo wszechstronne i mogą być wykorzystywane w różnych celach.  Dzieci mogą korzystać z paneli nie tylko w trakcie zabaw w gronie rodzinnym, ale również w przedszkolach czy jako pomoce w terapiach min. Integracji Sensorycznej.     

 

 

 

Poza walorem edukacyjnym, to co doceniam w panelach od Shapes jako mama, to zdecydowanie jakość wykonania, która jest perfekcyjna. Tace zostały wykonane rękodzielniczo (bez użycia lasera) z naturalnym wkładem.  Dzięki temu każda z posiadanych pomocy będzie inna, wyjątkowa. I to jest zdecydowania ta cecha, którą uwielbiam.   

 

 

 

Tace i krążki są starannie wyszlifowane, dlatego nie trzeba obawiać się drzazg. Oczywiście wszystko jest w pełni bezpieczne, co potwierdzają stosowne certyfikaty.  

 

 

Zatem, jeśli chcecie, aby Wasze dziecko poznawała świat wieloma zmysłami, zajrzyjcie do Shapes: >klik<

 

 

 

Shapeswlepka-BabyGo.jpg

SHAPES

WWW: https://shapes-sklep.pl/

E-mail: shapes.sklep@gmail.com

Telefon: 533 222 161

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl