Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Pokój malucha bez wirusa

2020-07-28

Nie podlega wątpliwościom, że młodsze dzieci i noworodki są bardziej narażone na zakażenie wirusem. W dobie pandemii i realnego zagrożenia życia rodzice szukają wszelkich rozwiązań, by uchronić zdrowie swoich pociech. Czy pokój maluszka bez wirusa ma rację bytu? Na szczęście- Tak! Okazuje się, że z ratunkiem przychodzą oczyszczacze powietrza.

 

Wirusy, bakterie, pyłki, pleśnie oraz smog… Chociaż do niedawna tylko część społeczeństwa zwracała uwagę na te utrapienia, świat spotkał się z rzeczywistością pandemii. Wywołało to w ludziach szereg obaw i chęć podjęcia konkretnych działań, by zabezpieczyć zdrowie swoje i swoich pociech. Każdy rodzic bezgranicznie kocha swoje dzieci, dba o nie z całych sił i uczyni wszystko, by je uchronić przed najmniejszą krzywdą, co do tego nie ma wątpliwości. Poszukując informacji o drobnoustrojach, nierzadko spotyka nas szum informacyjny, w którym łatwo jest się pogubić i pomylić. Specjaliści rekomendują ogólne stosowanie podstawowych środków zachowania ostrożności, które dziś mogą zmniejszyć ryzyko choroby, lecz nie są w stanie powstrzymać przenoszenie wirusa w powietrzu. Dlatego oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach jest uważane za najważniejszy aspekt zapobiegania chorobom wirusowym. Czy jest to w ogóle możliwe?

 

Tak, ponieważ przeprowadzony w Niemczech test wykazał, że oczyszczacz powietrza Zepter Therapy Air®iOn eliminuje nie tylko kurz i nieprzyjemne zapachy, ale przede wszystkim usuwa z powietrza mikrocząsteczki. Potężny system 5 filtrów (w tym wyjątkowo skuteczny HEPA 13) usuwa z powietrza zanieczyszczenia takie jak: kurz, pyłki, zarodniki pleśni i cząsteczki dymu, odchody roztoczy, a nawet gaz generowany przez kominki i samochody – najdrobniejsze nieczystości o rozmiarze powyżej 0,3 mikrometra, chroniąc nasze zdrowie i poprawiając komfort życia. Filtr antyalergiczny zawiera ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego – środka przeciwwirusowego i mieszaninę srebra, apatytu- środka przeciwbakteryjnego, które są szczególnie efektywne w zwalczaniu bakterii i mikroorganizmów. Wentylator w TherapyAir®iOn zapewnia dodatkową cyrkulację świeżego powietrza. Każdego rodzica z pewnością uraduje fakt, że jonizacja oczyszczonego powietrza i jony mają pozytywne działanie na organizm człowieka. Dosłownie. Hormony szczęścia w powietrzu lub witaminy z powietrza, czyli jony ujemne poprawiają samopoczucie, normalizują poziom serotoniny w mózgu, potencjalnie poprawiając nastawienie i nastrój, jakość snu i zdolności poznawcze. Dzięki oczyszczaczom powietrza wirusy, bakterie, pyłki, pleśnie oraz smog zostają wyeliminowane w urządzeniu i nigdy nie wracają do powietrza, którym oddychamy. Zapobiega to infekcjom, a także dalszemu rozprzestrzenianiu się chorób!

 

 

Oczyszczanie i jonizacja powietrza okazują się być metodą pierwszego wyboru w walce z wirusami. Rozpoczął się okres letni, dlatego warto pamiętać, że w ciągu dnia powietrze nagrzewa się od asfaltu, chodników, murowanych budynków i wielkich powierzchni dachów, przez co unosi się w górę razem z pyłkami. Gdy powietrze się ochłodzi w nocy, opadają one z powrotem i ich stężenie jest silniejsze. Ten problem dotyczy najbardziej mieszkańców miasta i sprzyja nocnym napadom astmy. Zbawienne działanie mają oczyszczacze powietrza. W takich urządzeniach najważniejszy jest system filtrów, w tym co najmniej filtr HEPA-13 oraz moduł do ujemnej jonizacji powietrza. Jest to potwierdzone według badań NASA (źródło: nasa.gov). Każdy rodzic, ku ochronie swojego dziecka, powinien dbać o powietrze, którym ono oddycha. Mimo, że obecnie SARS-CoV-2w jest zagrożeniem, które najbardziej spędza sen z powiek, oczyszczacz chroni organizm człowieka w związku ze wszystkimi zanieczyszczeniami powietrza, z jakimi mamy do czynienia na co dzień. Urządzenia takie jak Therapy Air®iOn będą dobrą inwestycją nie tylko na czas pandemii, ale przede wszystkim w obliczu smogu, sezonu alergicznego, toksycznych substancji, z którymi mamy do czynienia na co dzień.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.