Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Pomóż dziecku uwierzyć we własne możliwości

2021-10-20

Wiara we własne umiejętności i możliwości jest bardzo ważna. Wiedząc o tym, chcielibyśmy, aby nasz synek miał pozytywne podejście do życia i wierzył w siebie, dlatego używamy Kart Motywacyjnych, z którymi każdy dzień staje się piękniejszy. 

 

 

Jak to robimy? Każdego dnia wyjmujemy z delikatnego, ręcznie robionego woreczka, jedną z 7 kart z pozytywnym przesłaniem. Następnie umieszczamy ją w drewnianej podstawce, która również była w zestawie i stawiamy w widocznym miejscu, tak, aby widzieć, jakie hasło towarzyszy nam danego dnia. Karty są sztywne i bardzo kolorowe, dzięki czemu sam ich wygląd nastawia już nas pozytywnie.   

 

Codziennie wieczorem rozmawiamy o tym, co Nas spotkało pozytywnego danego dnia oraz jak znaleźć dobre strony danej sytuacji. Staramy się również rozmawiać z synkiem, jakie jego zdaniem uczucia towarzyszą osobą, z pozytywnym podejściem do życia, dzięki czemu, on sam zaczyna mówić o tym, że np. gdy uśmiechamy się, jest nam lepiej.  

Moim zdaniem, warto, aby w obecnych czasach, kiedy wszyscy za czymś pędzą, zatrzymać się na chwilę i zacząć doceniać to, co się ma, ucząc tego także dzieci już od najmłodszych lat, a dzięki tym Kartom jest to znacznie łatwiejsze.

 

Karty Motywacyjne stworzone zostały zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Tak, jak wspomniałam na początku zawierają pozytywne i budujące komunikaty oraz afirmacje, z których możemy korzystać wspólnie, razem z dzieckiem. 

 

 

Celem Sunflower, którzy są twórcami tychże Kart Motywacyjnych było wsparcie nas, rodziców w procesie kształtowania zdrowych nawyków i umiejętności u naszych dzieci, aby mogły prowadzić szczęśliwe, świadome i pełne uważności spełnione życie. Moim zdaniem jest to cel bardzo słuszny, gdyż warto kroczyć przez życie z podniesionym czołem. W końcu wiele w podejściu do życia naszych dzieci, będących małymi naśladowcami zależy właśnie od Nas Rodziców.

 

 

Karty motywacyjne znajdziecie tutaj: https://www.mysunflower.pl/karty-motywacyjne

 

 

 

Mysunflower.pl

SUNFLOWER.PL

WWW: http://mysunflower.pl/

E-mail: info@mysunflower.pl

Telefon: 785 114 483

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.