Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Porcja pomysłów na weekend dla dzieci i rodziców

2017-09-13

Jak co tydzień Zespół BabyGo przygotował dla Krakowian zestawienie najważniejszych wydarzeń, zajęć i warsztatów dla dzieci i dla rodziców. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i spędzicie ten weekend w cudownym nastroju. Szykuje się naprawdę ciekawy weekend w Krakowie. Zapraszamy.

 

1. Jarmark Produktów Regionalnych oraz Rękodzieła Artystycznego w M1: 15-17 września:

Jarmark Produktów Regionalnych oraz Rękodzieła Artystycznego powstał z myślą o szerokiej promocji krajowego produktu, w jarmarku biorą udział wystawcy z całej Polski. Na stoisku można zobaczyć miedzy innymi wspaniałe produkty firmy Nolie stworzonym przez mamy dla małych pociech i ich rodziców. Firma specjalizuje się w pościeli dla dzieci, a szczególnie w kocykach, które zaprojektowane i uszyte są z dwóch rodzajów tkanin. Z jednej strony z gęstego, miękkiego pluszu Minky, w który chętnie wtulają się niemowlaki a z drugiej strony z najwyższej jakości wesołej, kolorowej, bawełny we wszelakie wzory, kształty czy zwierzątka, dzięki czemu starsze dzieci mogą uczyć się je nazywać. Kocyki sprawdzają się nie tylko do otulania ale również jako mata do zabaw. Kolejny pomysł jaki wykiełkował to śliniak z dopinanym gryzakiem pełniący kilka funkcji. W ten weekend już od dziś możecie podziwiać te cudowne produkty na żywo, gdyż obecnie właścicielki prowadzą sprzedaż przez internet. Osobiście możecie kupić artykuły Nolie po atrakcyjnych cenach i skorzystać z wielu niespodzianek dla klientów. Warto zaglądnąć na stoisko szczególnie , ze zbliża się nowy rok szkolny, a w ofercie są rewelacyjne zestawy dla przedszkolaków.

Więcej na stronie: https://www.nolie.pl/

 

2. Wydarzenia dla dzieci w kinach KRKino.pl 15-21 września

Zapraszamy na przedpremierowe filmy dla dzieci i młodzieży :

TARAPATY | Tarapaty, reż. Marta Karwowska, Polska 2017, 90’ Film z angielskimi napisami | With English subtitles Przyjaźń to wcale nie jest taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania - nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Piątek | 12:30, 15:45, Kino: Agrafka

Sb |14:00, 17:45 Nd | 15:00, 16:45 Pon- czw | 12:00, 15:45 W poniedziałek - Święto dobrego kina, bilety 12 zł Kino Kika: Pt- sb | 10:00, 17:15 Nd |10:15, 14:15 Pon | 10:00, 17:15 Wt | 17:15 , Tani Wtorek - bilety 11 zł Śr - czw | 10:00, 17:15 CZYTAMY I OGLĄDAMY W AGRAFCE Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych dla młodych widzów połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. Bilety 10 zł 17 września /niedziela/ 11:00 Czytamy: Niedoparki na zawsze | Pavel Šrut Oglądamy: NIEDOPARKI | Lichožrouti, reż. Galina Miklinová, Czechy/Słowacja/Chorwacja 2016, 83’ Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania - również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary - taką mają zasadę. Ponadto, przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy - w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę! Partner cyklu: Księgarnia pod Globusem MAŁA KIKA Filmowe spotkania dla młodych Widzów. Widzimy się w każdą niedzielę o 12:00. Po projekcjach zaplanowaliśmy ciekawe warsztaty dla naszych milusińskich. Bilety 10 zł. 17 września /niedziela/ 12:00 KACPER I EMMA JADĄ W GÓRY | Karsten og Petra ut på tur, reż. Arne Lindtner Næss, Norwegia 2017, 83’ Po zakończonym roku szkolnym czas wybrać się na wakacje i zasłużony wypoczynek. Góry zdają się być do tego idealnym miejscem - to nie tylko świeże powietrze i cudowne widoki, ale również okazja na przeżycie rozlicznych przygód. Kacper i Emma to para dzieciaków, które najlepiej wiedzą jak sprawić sobie frajdę. Pakują swoje ulubione pluszaki i wyruszają przygodzie na spotkanie. Zdobywają górskie szczyty, biwakują, poznają dzikie zwierzęta, a to wszystko w atmosferze dobrej zabawy, harców i dużej dawki śmiechu. Po seansie na młodych widzów czekać będą warsztaty rozwijające wyobraźnię.

 

3. Zakręcona sobota w Muzeum Inżynierii Miejskim : 16 września

Rower w tym roku obchodzi 200 lat! Z tej okazji zapraszamy dużych i małych miłośników jednośladów na dzień pełen atrakcji z rowerem w roli głównej. Podczas naszego wrześniowego wydarzenia udowodnimy, że sezon rowerowy trwa w najlepsze a miłość do jednośladów niejedno ma imię. 16 września, w godzinach 9:00-20:00 W programie: 9.00-11.00 Mosty od spodu - przejazd rowerowy z przewodnikiem. Zapraszamy na przejazd rowerowy, podczas którego posłuchamy o tym, co mosty skrywają pod okładzinami, dowiemy się w jaki sposób inżynierowie dbają o bezpieczeństwo użytkowników, poznamy historie i technologie powstawania konstrukcji mostów, usłyszymy anegdoty z okresu budowy, czy z eksploatacji każdego z nich.

 • Start z Muzeum Inżynierii Miejskiej
 • Most Grunwaldzki
 • Most Marszałka Józefa Piłsudskiego
 • Kładka Ojca Bernatka
 • Most Powstańców Śląskich
 • Tama na Dąbiu
 • Most kolejowy
 • Most Kotlarski
 • Powrót do Muzeum Inżynierii Miejskiej

Ilość miejsc ograniczona, prosimy o rezerwację: 12 428 66 44. Wymagany własny rower. Dzieci pozostają pod opieką rodziców. Wiek uczestników, powyżej 10 roku życia. Początek i koniec przejazdu: dziedziniec Muzeum Inżynierii Miejskiej. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przejazdu. Więcej informacji o wydarzeniu przeczytasz tutaj.

 

4. Święto Dzielnicy I - Stare Miasto: 16 września

Święto Dzielnicy Pierwszej to współorganizowane przez krakowskie instytucje kultury i Radę Dzielnicy I - Stare Miasto wydarzenie, na które w tym roku składają się Święto ul. Krupniczej (16.09), Święto Ulicy Kanoniczej (17.09) oraz Święta Placu Wolnica (23.09). Podczas każdej z imprez będzie można zapoznać się z historią tych miejsc i instytucji, mieszczących się we wspomianych lokalizacjach, skorzystać z wielu propozycji muzycznych, tetaralnych, tanecznych oraz wielu atrakcji, przygotowanych przez organizatorów i partnerów Święta Dzielnicy I. Szczegółowy program poszczególnych wydarzeń, związanych ze Świętem Ulicy Krupniczej, Kanoniczej i Placu Wolnica na stronie swietodzielnicypierwszej.pl. Zapewniamy, że każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań, znajdzie w nim coś dla siebie!

Organizatorzy: Rada Dzielnicy I - Stare Miasto, Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana, Krakowskie Forum Kultury, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

 

5. Strefa Tanga- darmowa lekcja, pokaz tanga i milonga: 16 września

W ramach Święta Ulicy Krupniczej organizujemy Święto Tanga! Wspaniała okazja dla rodziców, by potańczyć. Uchylimy dla Was drzwi do świata, gdzie króluje troskliwe objęcie partnera, gdzie mężczyźni tańczą z kobietami, a dzieci mogą się temu przyglądać ;)Na ulicy Krupniczej my: Aneta y Gianpio zatańczymy niejedno tango, poprowadzimy Twoją pierwszą darmową lekcję, zaczarujemy ogród i zorganizujemy milongę- potańcówkę tangową.

Dokładny plan działań w Strefie Tanga:
Godz. 14:10 tango show na ul. Krupniczej
Godz. 16:10 tango show na ul. Krupniczej
Godz 16:30 darmowa lekcja tanga argentyńskiego w ogrodzie Centrum Młodzieży na ul. Krupniczej 38
Godz 17:30-20:00 Daylight Milonga w ogrodzie Centrum Młodzieży na ul. Krupniczej 38

TDJ Cappucci: https://www.facebook.com/events/219432891920709/?ti=icl

W razie gorszej pogody imprezę przenosimy do wnętrza Centrum Młodzieży.

 

6. Akademia Duckie Deck : 16-17 września

 

Wszystkie rodziny spragnione nowych przeżyć i doświadczeń, zapraszamy do Krakowskiego Parku Technologicznego.

 • 2 dni pełne wspólnego doświadczania, twórczej zabawy i inspirujących technologii
 • 4 kreatywne warsztaty (animacja poklatkowa, druk 3D, programowanie) oraz warsztat „Jak powstaje dźwięk?” przygotowany przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik
 • kilkadziesiąt gier i interaktywnych zabaw dla wszystkich
 • 853 metry kwadratowe strefy otwartej i strefy malucha zlokalizowanych w Krakowskim Parku Technologicznym
 • spodziewane minimum 2,5 tysiąca odwiedzających

Program Akademii Duckie Deck obejmuje: - oparte na autorskich scenariuszach, różnorodne tematycznie warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Uwaga! Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona: www.akademia.duckiedeck.com - strefę otwartą - wypełnioną interaktywnymi stanowiskami i obiektami przestrzeń do twórczej zabawy i nauki poza regularnymi warsztatami. Wszystkie atrakcje odbywają się przez cały dzień, a dzieci mogą dołączać o dowolnej porze - strefę malucha - pełną klocków, kolejek i kredek przestrzeń, gdzie najmłodsi spędzają czas z rodzicami, kiedy ich starsze rodzeństwo uczestniczy w warsztatach Wszystkie aktywności odbędą się w sobotę i niedzielę, 16 i 17 września między 11:00 a 17:00 w Krakowskim Parku technologicznym przy ul. Podole 60. Tym samym budząca wielką sympatię dzieciaków i powszechne zaciekawienie tysięcy krakowian wielka żółta kaczka Duckie Deck ponownie zawita do Krakowa.

 

7. DARMOWE LEKCJE POKAZOWE języka HISZPAŃSKIEGO dla dzieci metodą muzyczno-ruchową Niños Musicales: 16 września

 

Co robią dzieci na zajęciach Niños Musicales? - poznają słowa i zwroty hiszpańskie w sposób „niezmywalny” z pamięci w połączeniu z muzyką i ruchem, poprzez zabawne piosenki i rymowanki; - uczą się przez zabawę i bogato zróżnicowane autorskie pomoce dydaktyczne; - uwrażliwią się na język hiszpański oraz wykształca zdolność logicznego myślenia; ​- uczą się prawidłowej wymowy; ​- nabywają zdolności efektywnego uczenia się języka; - wykształcają wyczucie rytmu za pomocą prostych instrumentów, tańca i ruchu

Prowadząca: Tamara Olko Torrealba, nauczycielka języka hiszpańskiego i właścicielka metody Niños Musicales na obszar Kraków Północ Zajęcia tym razem odbywają się o godz. 10:30, El Abanico, ul. Szlak 8a (Stare Miasto) - dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat Zapisy: 600 283 026 http://www.ninosmusicales-krakowpolnoc.pl/

 

8. Balonowy zawrót głowy w La Loba: 16 września

 

W ramach Dni Otwartych, o których pisaliśmy tutaj w sobotę dla dzieci organizowana jest zabawa taneczna dla dzieci od 1,5 do 4 lat i ich rodziców. W roli głównej balony! Chcecie zobaczyć co ciekawego można zrobić z balonami? Zwykłe balony dzięki naszym zabawom, fantazji i odrobinie pracy zamienią się w prawdziwe gwiazdy imprezy. Będziemy z nimi tańczyć, wygłupiać się, przyozdabiać, wypełniać rożnymi materiałami, a na koniec zabierzemy je do domu- na pamiątkę. Zapraszamy o 15:30 :) Wstęp bezpłatny! Zapisy: tel: 12 425 62 71 lub 666 290 333 Klub Laloba Centrum Kobiet Ul. A. Dauna 113 Dodatkowo o 17:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Przedszkola Laloba Centrum, przy ul. Beskidzkiej 30. Już 2 stycznia 2018 w kolejnym klubie Laloba przy ul. Beskidzkiej 30 rusza przedszkole terapeutyczne Laloba. Jeśli byliby Państwo zainteresowani tymże przedszkolem zapraszamy na spotkanie informacyjne, na którym odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.

 

9. Kurs tańca dla par w Crema Dance: 16 września

Dla wszystkich par, przed i po ślubie, dla wszystkich tych którzy chcą razem tańczyć !!! Kurs tańca użytkowego - weselnego dla par !!!

Start: 16 września godzina 10.00 - 2 godziny fikania w programie : walc wiedeński, angielski, polki, walczyki, taniec dyskotekowy, twist "2 na 1", cha- cha, rock and roll i wszystko to co potrzebne jest żeby zabłysnąć na tanecznym parkiecie ;)

Serdecznie Zapraszamy: Studio Tańca Śmietana Revolution- Crema Dance.

 

10. DRZWI OTWARTE w Leader School/Leonardo School Kraków: 16 września

Zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia pokazowe! Sprawdź nasze metody nauczania i wybierz zajęcia dla siebie i swojego dziecka! Zapraszamy na DRZWI OTWARTE w Leader School/Leonardo School Kraków w sobotę 16 września!

Informacje i zapisy 12 658 61 15

Zajęcia Pokazowe dla dzieci: Leo English - język angielski:
3-6 lata godz. 10:00-10:30
7-10 lat godz. 10:45-11:15
11-15 lat godz. 11:30-12:00

Informacje i zapisy: 12 658 61 15

 

11. Wyspa Dinozaura: 16 wrzesień

Dinozaur Dyzio w Galerii Bronowice. W sobotę, 16 września o 10:00, w Galerii Bronowice odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Kino Malucha. Tym razem najmłodsi obejrzą przygody sympatycznego dinozaura Dyzia. Szalone przygody paczki przyjaciół mieszkających na wulkanicznej wyspie z pewnością na długo zapadną dzieciom i ich rodzicom w pamięci. Galeria Bronowice przygotowała kolejne spotkanie z cyklu Kino Malucha. 16 września zostanie tu wyświetlona niemiecka animacja pt: „Wyspa Dinozaura”. Dinozaur Dyzio, główny bohater, przeżywa wiele przygód na wulkanicznej wyspie. Na szczęście przy wsparciu grupy przyjaciół, z każdą sytuacją i problemem radzi sobie doskonale. Przedstawione historie są pełne humoru, wzruszeń i pozytywnych wniosków. W sobotę, podczas każdego z trzech seansów o godzinie 10:00; 11:00 oraz 12:00 wyemitowane zostaną odcinki: „Tunel do Austrii” i „Mówiące rośliny”. Zapowiada się wspaniała zabawa dla całej rodziny!

Wejście na seans jest bezpłatne, należy jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji mailem: mikro@kinomikro.pl bądź telefonicznie: 609 109 116 lub 12 634 28 97.

 

12. RODZINKOWO w Klubie Kuźnia: 16 września

Czas spędzony w Rodzinkowie, to czas spędzony WSPÓLNIE! Jedna z okazji, by mama i tata mogli pobyć z dziećmi - spokojnie, bez pośpiechu, w dzień wolny od pracy. Będą nowe warsztaty umuzykalniające - Gordonki i Cyrk Rodzinny.

 

W programie:

Godz. 13.00 - GORDONKI
(Umuzykalnienie metodą E. Gordona) wstęp 1 zł od osoby dorosłej / zapisy na warsztaty Celem zajęć opartych na metodzie E. Gordona jest rozwój zdolności i kształcenie języka muzycznego małego dziecka. Zajęcia prowadzone są w oparciu o głos osoby prowadzącej oraz instrumentarium C. Orffa. Do muzycznych zabaw wykorzystujemy piórka, chustę Klanzy, wstążki, chustki, bańki mydlane, piłeczki, woreczki gimnastyczne i inne akcesoria. Zachęcamy rodziców do włączenia się we wspólny śpiew oraz przenoszenie piosenek i ćwiczeń do repertuaru domowych zabaw. Na zajęcia zapraszamy dzieci z opiekunem. Przygotowujemy wygodny strój oraz obuwie zamienne.
Zajęcia prowadzi Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej

 

Godz. 14.00-16.00 - CYRK RODZINNY
Czyli wspólna zabawa w cyrk wstęp 1 zł od osoby dorosłej / zapisy na warsztaty Zapraszamy na zabawy cyrkowe! Będą żonglerka obręczami, piłeczkami, chustami, elementy akrobatyki i wiele, wiele innych… A na zakończenie pokaz Cyrku rodzinnego!
Prowadzenie: Bartłomiej Śmiałek Zapisy: Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, e-mail: k.kosowska@kuznia.edu.pl

 

Szafing w Kuźni / Przekaźnik Książkowy / Kiermasz Książek o 14:00 Co można wziąć na nasz Szafing? Niemal wszystko: ubrania, książki, płyty, biżuterię, sprzęt domowy, filmy… Ważne jest, by wszystkie rzeczy przyniesione na wymianę były w dobrym stanie, takie jakie sami chcielibyśmy dostać.

Jak przygotować się do Szafingu?
To proste, najlepiej oznaczyć każdą rzecz swoim imieniem i nazwiskiem i napisać, jaka jest jej wartość (nie przesadzając z wygórowanymi cenami). Dzięki temu łatwiej znaleźć rzecz do wymiany o zbliżonej wartości.

Dlaczego warto wziąć udział w Szafingu?
To doskonały sposób na gruntowne zimowe porządki. Akcja ma poza tym znaczenie ekologiczne - wspiera „ideę wielorazowości”. Wymiana odzieży i innych akcesoriów ma również wymiar praktyczny, to idealny sposób na oszczędności w domowym budżecie. Zachęcamy do obejrzenia relacji z poprzedniej edycji Szafingu www.youtube.com/watch?v=apCB4FRVbLg&list=UUep0da4xy29GGbnYEEFGa7A&index=9&feature=plcp Szczegółowe informacje znajdziecie na stronach: www.biblioteka.kuznia.edu.pl i www.kuznia.edu.pl

 

13. Zajrzyj do Huty - Muzeum PRL-u zaprasza: 16-17 września

Targi vintage, spotkanie z Lechem Janerką, wystawa krzeseł PRL-owskich, pokaz filmu Jerzego Ridana, prezentacja fotografii Roberta Kosieradzkiego - to tylko część atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla Was 16 i 17 września. Serdecznie zapraszamy! Także do odwiedzenia innych krakowskich instytucji biorącyh udział w akcji Zajrzyj do Huty!

Sobota 16 września Godz. 10-18 - zwiedzanie wystaw „Paczka z Ameryki” i „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie” oraz ekspozycji w galerii promocyjnej „Robert Kosieradzki w zbiorach Muzeum PRL-u”. Godz. 10-18 - „Czworonogi domowe” - prezentacja krzeseł PRL-owskich przygotowana przez sklep „Szpeje”. Godz. 12 - oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Paczka z Ameryki”. Godz. 13 - „Orkiestra dęta” - pokaz filmu w reżyserii Jerzego Ridana i Jerzego Kowyni. Godz. 14 - „Schrony i inne zakamarki” - oprowadzanie po budynku dawnego kina Światowid. Obowiązuje rezerwacja (od 1 września od godz. 12): https://bilety.mhk.pl/rezerwacja/wydarzenie.html. Godz. 15 - Robert Kosieradzki w zbiorach Muzeum PRL-u - spotkanie. Godz. 16 - spacer z Tomaszem Mierzwą po schronach Nowej Huty. Obowiązuje e-rezerwacja (od 1 września od godz. 12): https://bilety.mhk.pl/rezerwacja/wydarzenie.html

Niedziela 17 września Godz. 10-18 - zwiedzanie wystaw „Paczka z Ameryki” i „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie” oraz ekspozycji w galerii promocyjnej „Robert Kosieradzki w zbiorach Muzeum PRL-u”. Godz. 10-18 - „Kogel Mogel w Muzeum PRL-u” - targi vintage. Godz. 10-18 - „Czworonogi domowe” - prezentacja krzeseł PRL-owskich przygotowana przez sklep „Szpeje”. Godz. 12 - oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Paczka z Ameryki”. Godz. 13 - „Perły polskiego designu i jak je znaleźć” - wykład poprowadzą Jakub Jakubowski i Ewelina Kowalczyk (Rze3). Godz. 14 - „Schrony i inne zakamarki” - oprowadzanie po budynku dawnego kina Światowid. Obowiązuje rezerwacja (od 1 września od godz. 12): https://bilety.mhk.pl/rezerwacja/wydarzenie.html. Godz. 15 - rozmowa niekontrolowana z Lechem Janerką, prowadzący Leszek Gnoiński. Godz. 16 - spacer z Tomaszem Mierzwą po schronach Nowej Huty. Obowiązuje e-rezerwacja (od 1 września od godz. 12): https://bilety.mhk.pl/rezerwacja/wydarzenie.html

 

14. Geologiczna niedziela w Ogrodzie Doświadczeń: 17 wrzesień

Godzina: 15:00. Na warsztatach geologicznych uczestnicy zajęć poznają różne rodzaje skał, dowiedzą się jak powstawały i stworzą własną kolekcję okazów, które zabiorą do domu.

Zapisy: 12 428 66 52 ul. Aleja Pokoju 68, Park Lotników Polskich

 

15. Święto Kanoniczej w Bonie: 17 września

Gorąco zapraszamy wszystkich do wizyty księgarni Bona od 11:30 i naszego wydawniczego stoiska podczas Święta ulicy Kanoniczej! Czeka na was:

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl