Wybierz miasto:

Miasto:

Propozycje na prezent na Dzień Dziecka od Drewnianej Mamy

2022-04-28

Dzień Dziecka coraz bliżej. Wielu z Was pewnie zastanawia się nad prezentem dla dzieci. Chce, aby nie tylko wywoływał uśmiech na twarzy malucha, ale również był praktyczny i trwały. My śpieszymy do Was z podpowiedzią.

 

 

Są nią zabawki od Drewnianej Mamy dla dzieci w wieku przedszkolnym, która wykonuje je w całości z drewna, własnoręcznie z miłością do maluchów. Wśród zabawek znajdziemy Kalendarz Montessori z pogodą, Drewniany Zegar, Geoplan Litery, Liczby, Obrazki, Kształty 1 i 2 oraz Tęcza. Wszystkie są  dopracowane w najmniejszym szczególe, piękne i ręcznie malowane.  

 

Drewniana Mama dokłada wszelkich starań, by jej zabawki były bezpieczne dla dzieci, hipoalergiczne i przyjazne środowisku. Dlatego używany przez nią klej, lakier i farby nie wydzielają substancji szkodzących zdrowiu i spełniają surowe wymagania europejskiej normy bezpieczeństwa zabawek, posiadają atest PZH, a dodatkowo spełniają założenia o niepalności. 

 

 

   

KALENDARZ MONTESSORI Z POGODĄ

 

 

 

Kalendarz ten wykonany jest według własnego pomysłu Drewnianej Mamy. Zabawka ta w prosty sposób pomoże dzieciom zrozumieć upływający czas, a także odkryć zachodzące w przyrodzie zmiany. Kolorystyka kalendarza dobrana jest zgodnie z zasadami pedagogiki Montessori. Z tego powodu każda pora roku zaznaczona jest odpowiednim kolorem – wiosna zielonym, lato żółtym, jesień czerwonym, a zima niebieskim. Poza tym, w tej wersji kalendarza, rok zaczynamy liczyć od wiosny, dlatego to ona znajduje się na górze okręgów wyznaczających czas, w jakim się znajdujemy. Wyjątkowo ten wzór posiada dwa suwaki - z numerem dnia miesiąca i z pogodą oraz dodatkowo termometr i skalę do mierzenia siły wiatru. Jest to zatem Duży Kalendarz i Mały Obserwator Pogody połączone w jednym produkcie. Brzmi wspaniale, prawda?

 

       

 

Mali użytkownicy będą mogli codziennie przesuwając suwaki i obracając wskazówki, uczyć się nazw pór roku, miesięcy i dni tygodnia. Poznają też kolejność ich występowania, dowiedzą się ile dni ma miesiąc, które miesiące wchodzą w skład konkretnej pory roku, które dni są wyróżnione jako weekend oraz co to znaczy wczoraj, dziś i jutro. Oprócz tego, każdego dnia będą mieć możliwość obserwowania warunków atmosferycznych i zaznaczania nie tylko tych oczywistych, ale również takich, które budzą zachwyt i zdumienie, jak tęcza czy burza. Będą mogli również sami zdecydować o sile wiatru na podstawie czytelnych ikonek drzew. Jest to bardzo jasne i zrozumiałe dla dzieci, gdyż obserwowane w taki sam sposób w naturalnych warunkach.

 

Dodatkowo, termometr pomalowany został w czytelny sposób, by nawet najmłodsze maluchy z łatwością określały czy jest ciepło czy zimno. Przemyślany układ i graficznie dopracowane szczegóły mają duże znaczenie w szybszym i sprawniejszym poznawaniu zasad rządzących otaczającym światem. Przyjazne ikonki zapadną w pamięć i zachęcą maluchy do nauki, a wykonany z wielką precyzją mechanizm przesuwania i łatwego obracania, pozwoli na samodzielną pracę.

Poza tym, umieszczony w pokoju dziecięcym kalendarz, będzie stanowił niezwykle estetyczne i urokliwe uzupełnienie dziecięcej przestrzeni. 

 

Kalendarz znajdziecie tutaj

 

   

DREWNIANY ZEGAR

 

 

Zegar ten to pomoc stworzona z myślą o dzieciach, które uczą się rozpoznawać i odmierzać czas. Jest specjalnie opracowana, by przedstawić wszystkie zawiłości związane z tak abstrakcyjnymi pojęciami jak doba, godzina czy kwadrans. Sprostanie temu wyzwaniu możliwe jest tylko poprzez odpowiednią wizualizację, a Drewniany Zegar idealnie spełnia to zadanie. Dzięki niemu, ćwiczenia w odczytywaniu czasu będą proste i przyjemne dla dzieci. Dodatkowo, poprzez swój zachwycający, estetyczny i naturalny wygląd, ta pomoc wpisze się w przestrzeń dziecięcego pokoju, a każdy jej mały właściciel będzie często na nią zerkał, ucząc się bezwiednie regulować swój rytm dnia. Jest to również znakomita okazja do prostych działań matematycznych, np.: kiedy obliczane są ostatnie minuty do przyjazdu babci :) .

 

Zegar stworzony przez Drewnianą Mamę posiada dwie ruchome i podpisane („godzina”, „minuta”) wskazówki, których mechanizm ręcznie dopracowuję oraz wielokrotnie sprawdzam, by małe rączki same sobie z nim poradziły, co na pewno zachęci je do pracy. Dziecko może wielokrotnie obracać wskazówkami i odczytywać czas w systemie 12-godzinnym i 24-godzinnym. Możliwe jest to dzięki temu, że w godzinnym wskaźniku umieszczone jest małe okienko. To sprawia, że od razu widoczne są dwie godziny np. 2 i 14. Minutowy wskaźnik, z kolei, jest na tyle długi, by od razu zwrócić uwagę na liczbę przedstawiającą minutę, a nie na narysowaną na tarczy kreskę, jak to zwykle w innych modelach bywa. Niby mały szczegół, jednakże dla uczącego się malucha ma kolosalne znaczenie w odczytywaniu czasu.  Wielkość tarczy i jej graficzne dopracowanie wpływają na to, że zegar jest doskonale czytelny i zrozumiały dla młodego odbiorcy, nawet w wersji niepomalowanej.  

 

Zegar znajdziecie tutaj

 

   

GEOPLAN LITERY, LICZBY, OBRAZKI, KSZTAŁTY 1 i 2 ORAZ TĘCZA

 

 

 

Zabawa Geoplanem polega na budowaniu kształtów, figur geometrycznych, liter, liczb i obrazków na dwa sposoby – z gumek recepturek oraz z drewnianych elementów o różnym kształcie i długości. Opisywany zestaw to połączenie trzech dostępnych w  sklepie  pomocy dydaktycznych (Geoplan Kształty, Geoplan Litery, Liczby i Obrazki oraz Geoplan Tęcza).

 

Stworzony przez Drewnianą Mamę komplet ma w pełni sprostać potrzebom klientów. Podczas tak różnorodnej zabawy dzieci rozwijają motorykę małą, ćwiczą prawidłowe chwytanie i manipulowanie przedmiotem, wzmacniają mięśnie dłoni oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Dla odbiorców z wieku przedszkolnego i wczesnoszkolnego są to najważniejsze umiejętności z uwagi na wyzwania, jakie stawia przed nimi ich dziecięcy świat, np.: pisanie, kolorowanie i inne prace plastyczno-techniczne. Maluchy powinny mieć więc dużo możliwości do trenowania, a dzięki temu zestawowi zabawa będzie sprawiała wiele radości i nigdy się nie znudzi.

 

 

 

Oprócz doskonalenia sprawności małych rączek, geoplan jest idealnym narzędziem do nauki odwzorowywania schematu. Dołączone jest w tym zestawie aż 5 książeczek, które dają olbrzymią liczbę możliwości i długie godziny wspaniałej zabawy oraz konstruktywnej pracy. Dziecko buduje ciekawe kształty, figury geometryczne, literki, liczby oraz obrazki zgodnie z instrukcjami. Dzięki temu trenuje koncentrację uwagi i podążanie za szczegółem, co ma przełożenie na całokształt jego rozwoju. Sprawdzi się zatem nie tylko jako zabawka pozwalająca poznać bliżej i utrwalić na wiele sposobów figury geometryczne, litery oraz liczby, ale również jako pomoc kształtująca cierpliwość i wytrwałość młodych odbiorców.

 

 

Doświadczenie Drewnianej Mamy oraz jej klientów pokazuje jednak, że tyle samo frajdy, co układanie według zaproponowanego planu, może sprawić zabawa z geoplanem i wychodzenie poza utarte szlaki. To rozbudowuje kreatywność i pobudza wyobraźnię. W takich zabawach, z gumek recepturek lub z dołączonych elementów, dzieci potrafiły zbudować dom, twarze z różnymi emocjami czy inne interesujące wzory. 

 

 

 

 

Dodatkowo, układanie tęczy kolorami kształtuje wyobraźnię i poszerza wiedzę o świecie, a szeregowanie elementów według wielkości w naturalny oraz przyjazny sposób wspomaga umiejętności matematyczne (porządkowanie zbioru według określonej cechy). Kształt tęczy został określony przez moich klientów jako bajkowy :) . Jest to spowodowane tym, że jej wzór zainspirowany był sposobem, w jaki malują ją dzieci. W ich interpretacji tęcza ma nieoczywisty kształt i mocne, soczyste barwy. Zjawisko to jest fascynujące dla maluchów i budzi w nich ogrom pozytywnych uczuć. Otwiera możliwości kreowania fantastycznych opowieści i surrealnych obrazów. Może być też punktem wyjścia do budowania naprawdę ciekawego i złożonego scenariusza zabawy.

 

 

Geoplan znajdziecie tutaj        

 

 

 

Drewniana Mama

DREWNIANA MAMA

WWW: https://www.facebook.com/DrewnianaMama

E-mail: drewnianamama@gmail.com

Telefon: 503 134 479    

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl