Wybierz miasto:

Miasto:

Rewelacyjne zabawki handmade

2022-05-12

Na naszym Portalu pokazywaliśmy Wam już zabawki, które dały wiele radości naszym dzieciom.  Tym razem mamy prawdziwą petardę, którą jako mama podziwiam za pomysł i jakość wykonania, natomiast synek, za to ile może się nauczyć. A cóż to jest? To  pomoce edukacyjne, cudne zabawki od Drewnianej Mamy.

 

 

My posiadamy Zegar, Kalendarz oraz Geoplan, które Drewniana Mama wykonała samodzielnie, w całości z drewna. A serce jakie włożyła w pracę przełożyło się na efekt końcowy, który jest po prostu WOW!   

 

 

KALENDARZ MONTESSORI Z POGODĄ

 

 

Kalendarz, który na zdjęciach wyglądał cudownie, na żywo okazał się jeszcze piękniejszy. Jest on autorskim pomysłem Drewnianej Mamy i muszę przyznać, że jest strzałem w dziesiątkę dla każdego dziecka, które interesuje się otaczającą je przyrodą. 

 

Na naszym kalendarzu widnieje tarcza z porami roku, gdzie każda z nich ma swój symbol i kolor, a przy pomocy strzałki synek zaznacza odpowiednią porę.  

Kolejna prezentuje miesiące. Przy każdym znaleźliśmy symbol oraz kolor przyporządkowany danej porze roku w jakiej przypada. Dzięki temu synek uczy się, jakie miesiące są letnie czy zimowe. 

Trzecią tarcza to dni tygodnia. I tutaj również ogromne brawa za pomysłowość. Przedstawia ona dni tygodnia oznaczone kolorami (niebieski oznacza dni powszednie, natomiast czerwony weekend). Dzięki temu mój przedszkolak przesuwając codziennie strzałkę na odpowiedni dzień wie, kiedy zostajemy w domu.

Poniżej prezentują się liczby, gdzie przy pomocy suwaka synek zaznacza kolejne dni miesiąca oraz obrazki ilustrujące pogodę, jaką mamy danego dnia za oknem. Nie sądziłam, że obserwacja pogody i zaznaczanie jej na kalendarzu może dać dziecku tyle frajdy.  Synek z ogromną radością zaznacza czy danego dnia świeci słońce, czy pada deszcz, temperaturę oraz siłę wiatru, bo i nawet tego nie brakuje w kalendarzu  Drewnianej Mamy.

 

Codziennie przesuwając suwaki i obracając strzałki, synek uczy się nazw pór roku, miesięcy i dni tygodnia. To dla niego naprawdę doskonała zabawa!

 

Wszystkie strzałeczki do zaznaczania funkcjonują bez zarzutów, a całość wykonana jest naprawdę perfekcyjnie.   

 

Kalendarz znajdziecie tutaj

 

 

   

DREWNIANY ZEGAR

 

 

Zegar ten idealnie nadaje się do nauki odczytywania godziny. Synek dzięki niemu bez problemu nauczył się czym jest godzina, ile wynosi kwadrans, a ile minuta.  Zegar stworzony przez Drewnianą Mamę posiada dwie ruchome wskazówki, dzięki temu małe rączki dziecka bez problemu sobie z nim radzą, co dodatkowo zachęca je do pracy. 

Dla mnie jako mamy dużym zaskoczeniem było zaznaczenie na zegarze nie tylko cyfr z godzinami od 1 do 12, ale do 24. Oprócz tego, minuty to nie klasyczne "kreski". Przy każdej z nich synek widzi cyferki. Wszystko to jest oczywiście bardzo czytelne i zrozumiałe dla dziecka. 

 

Zegar znajdziecie tutaj  

   

GEOPLAN LITERY, LICZBY, OBRAZKI, KSZTAŁTY 1 i 2

 

 

Geoplan to drewniana układanka, pobudzająca wyobraźnię u mojego synka. Dzięki niej uczy się on również przestrzennego myślenia, ćwiczenia cierpliwości i koncentracji oraz doskonali motorykę małą.  Zabawa Geoplanem nie ma u nas końca, a z otrzymanego zestawu dziecko może zbudować litery, liczby, kształty, a nawet obrazki. I oczywiście to, na co pozwoli wyobraźnia synka. 

 

Wszystko te fantastyczne rzeczy można zbudować na dwa sposoby: z gumek recepturek oraz z drewnianych elementów o różnym kształcie i długości. W tym miejscu warto dodać, że w trakcie zakładania tych gumek czy układania elementów, kołeczki zamontowane na Geoplanie nie przesuwają się, ani nie wypadają i synek może skupić się na beztroskiej zabawie.

 

Do zestawu dołączone były także książeczki ilustrujące wzory jakie dziecko może stworzyć, dając tym samym mnóstwo możliwości zabawy i wiele radości.  Przyznam, że synek początkowo z dużym skupieniem starał się odwzorować obrazki z książeczki, wytrwale wyszukując odpowiednich drewnianych elementów, jednak już po chwili potrafił odtworzyć go z pamięci lub wymyślić swój własny, co pokazuje, jak takie zabawy wspaniale budzą u dzieci kreatywność.

Jest to również doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu przez rodzica i dziecko. Razem z synkiem uwielbiamy wspólnie siadać i tworzyć obrazki, opowiadając przy tym różne historie.

 

 

Geoplan znajdziecie tutaj  

 

 

Na samym końcu chciałam poruszyć jeszcze jedną bardzo ważną kwestię dotyczącą wspomnianych przeze mnie pomocy. 

Wszystkie zabawki tworzone przez Drewnianą Mamę są bezpieczne dla dzieci, hipoalergiczne, przyjazne środowisku i spełniają surowe wymagania europejskiej normy bezpieczeństwa zabawek. Są perfekcyjnie wyszlifowane, dlatego nie musiałam obawiać się żadnych drzazg czy zadrapań u synka.

 

A do tego były pięknie zapakowane, dlatego nadają się w sam raz na prezent, chociażby na zbliżający się Dzień Dziecka.

 

    

Drewniana Mama

DREWNIANA MAMA

WWW: https://www.facebook.com/DrewnianaMama

E-mail: drewnianamama@gmail.com

Telefon: 503 134 479    

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl