Wybierz miasto:

Miasto:

Rodzinne Ferie- Centrum Edukacji Lotniczej

2023-01-25

Kolejny wpis z cyklu Co robić z dzieckiem w Krakowie w danym rejonie Krakowa :) Tworzymy tą wiedzę z Wami- mamami, które , jak Wy szukacie ciekawych miejsc z dziećmi w naszym mieście.

 

 

Kolejne atrakcje przygotowała dla nas mama- Pani Malwina Liszka - mama 3 dzieci, pasjonatka aktywnego spędzania czasu z dziećmi, która na co dzień mieszka w okolicach Krakowa. Dziś pokaże Wam idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Pani Malwina prowadzi ciekawe konto na Instagramie, na które serdecznie Was zapraszamy:

 

Malwina Liszka-Piwowarczyk (@malwina_liszka) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

 

 

Centrum Edukacji Lotniczej - idealne miejsce dla rodzin z dziećmi - zwłaszcza jeśli swój pierwszy lot mają jeszcze przed sobą i chciałyby się do niego dobrze przygotować.

 

W niedziela organizowany jest tam godzinny “Spacer po CEL”, podczas którego można dowiedzieć się m.in.:

-- Jak się prawidłowo spakować przed lotem (co włożyć do walizki, a co do bagażu podręcznego)

-- Jak wygląda odprawa

-- Jak się zachować w samolocie w przypadku jakiejś awarii

-- Co i gdzie znajdziemy na bilecie

-- Co wolno, a czego lepiej nie przywozić jako pamiątka z egzotycznej wycieczki

 

Ale to jeszcze nie wszystko. W CEL poznamy także kilka ciekawostek o pingwinach oraz o kosmosie i zobaczymy  rekonstrukcję modelu śmigłowca zaprojektowanego przez jednego z pionierów lotnictwa - Leonarda da Vinci.

 

 

Znajdziemy tam też małą bibliotekę oraz kilka “zabawek” dla dzieci takich jak wielkie puzzle na ścianie, tablice sensoryczne czy spiralne zjeżdżalnie dla kulek.

 

A wszystko to poznawać możemy “w towarzystwie” sympatycznych pingwinów, które czekają w każdym pomieszczeniu CELu, aby pokazać dzieciom (i dorosłym) coś ciekawego.

 

Na szczególną pochwałę zasługuje fakt, że pani prowadząca zajęcia angażuje dzieci w każdy temat i zachęca do czynnego udziału, co czyni to miejsce jak i sam Spacer po CEL jeszcze bardziej wartościowym i atrakcyjnym.

 

Niedaleko wejścia do CELu jest miejsce, z którego widoczna jest płyta lotniska. Oglądanie startujących i przylatujących samolotów, to ogromna atrakcja (nie tylko) dla dzieci. Czekając na wejście można więc poobserwować z bliska, co dzieje się na lotnisku.

 

 

 

CEL ma wielką wartość edukacyjną. Oprócz niedzielnych spacerów, CEL ma także w ofercie warsztaty dla przedszkoli, zajęcia dla szkół i dla seniorów, turnusy wakacyjne, teatrzyki o tematyce samolotowej oraz organizację enter roomu dla grup zorganizowanych. Ponadto CEL prężnie działa na Facebooku zachęcając młodzież do rozwiązywania zagadek z geografii i fizyki.

 

Można tam też zorganizować przyjęcie urodzinowe czy eventy firmowe.

 

Fajnie, że jest takie miejsce w Krakowie.

 

Koszt niedzielnego Spaceru po CEL to 15 zł od osoby

Respektują kartę Dużej Rodziny!

 

Polecam gorąco!

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl