Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Rodzinne wakacje z dzieckiem nad morzem

2021-03-25

Każdy szuka swojego miejsca, do którego chętnie powróci z rodziną, na wspólny, wakacyjny wypoczynek.  Do spokojnej okolicy, w której zielony ogromny ogród połączony różnymi odmianami drzew oddaje swój urok.  Miejsca, gdzie porannym spacerkiem można pójść nad jeziorko, połowić ryby lub pozbierać oddane naturze grzyby. A wieczorem rozpalić ognisko, gdzie przy pysznej kiełbasce można w ciszy i spokoju posiedzieć z znajomymi, kiedy dzieci w pobliżu biegają rozbawione.

 

  To miejsce, gdzie w deszczowy dzień, pod ogromną wiatą można zabrać się z całą rodziną i zagrać w pin ponga lub krążek na stole. A kiedy brakuje coś do przekąszenia, w pobliskiej restauracji, można zjeść pyszną pizzę, wyśmienicie zrobioną przez szefa kuchni lub orzeźwiające drinki , również dla dzieci. to miejsce, gdzie przy dobrej kawie i książce , można się zrelaksować na leżaku, a przy tym zerknąć na swoje dziecko pluskające się w basenie, rozbawione i zadowolone, gdzie woda jest ciepła i czysta.

 

Chcemy wracać do miejsca, gdzie ogromny plac zabaw przynosi mnóstwo pomysłów na wspólną zabawę takich jak: granie w piłkę nożną, siatkówkę lub badmintona, zjeżdżalnie, bujanie na huśtawce.  Choć wszystko tutaj doskonałe, nic tak nie oddaje temu wszystkiemu uroku , jak pobliska plaża, spokojna i niezaludniona. Morze nieskończone z bezcennym zachodem słońca, wspólna zabawa i relaks oraz jazda rowerem wzdłuż szlaku przy plaży, czego chcieć więcej.

 

 

 

 

Właśnie dzięki możliwości przemieszczania się rowerem można zwiedzić i zobaczyć pobliskie okolice takie jak: Gąski, Chłopy czy Sarbinowo.  Tutaj na początku urzekną nas Chłopy, czysta piaszczysta plaża, oraz pas wydm otoczony sosnowym lasem. Wioska, gdzie pobliska przystań rybacka, oferuje zakup świeżo złowionej i wędzonej ryby. Gdzie dzieci rozbawią się na ogromnym dmuchanych placach zabaw, pomalują twarz w zwierzątka lub upiększą się w kolorowe warkocze. A może będą rozkosznie zajadać się ogromną gałką lodów, z dużą ilością kolorowej posypki, lub goframi z bitą śmietaną i owocami. A na koniec spacer na 90 metrowym molo, gdzie cudny horyzont i szum fal, ukoi nasz umysł i ciało.

 

  Jadąc dalej zwiedzimy Sarbinowo, gdzie przejdziemy długą promenadą, z mnóstwem kawiarenek, smażalni i sklepików znajdujących się przy plaży, a dodatkowo dzieci mogą pojeździć na super pojazdach elektrycznych. Na koniec naszej podróży rowerowej, która zajmuje ok 8 km, to Gąski. Tutaj to nie tylko szeroka, piaszczysta plaża, to przede wszystkim miejsce gdzie można uciec od zgiełku i hałasu, gdzie można zobaczyć zabytkową latarnię sięgającą 50 metrów wysokości

 

  Kiedy znudzeni leżakowaniem na rozpalonym i rozgrzanym słońcu lub jazdą rowerem, zawsze alternatywa jest jeszcze dodatkowo przejazd komunikacją miejską i zwiedzenie większego miasta np. Koszalin. Miasto daje nam niesamowitą ilość atrakcji, zobaczenie wiele ciekawych zabytków i pięknych ogrodów, które przepełnione kwiatami i duża ilością ptaków oddają swój niesamowity urok.

 

 

  To wszystko znajdziemy tutaj i zawsze wracamy do Dworku Jonatan , Niegoszcz.

 

 

 

 

Autorka zdjęć i tekstu -Brygida Gniełczyk- uczestniczka konkursu wakacyjnego Poleć i Wygraj Wakacje

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.