Wybierz miasto:

Miasto:

Stymulowanie zmysłów dziecka

2023-02-15

Dziecko jest niezmiernie ciekawe otaczającego je świata, które poznaje wszystkimi zmysłami. Węch, słuch, dotyk, wzrok, smak, równowaga, czucie głębokie są podstawą harmonijnego rozwoju, dlatego tak ważne jest ich rozwijanie i odpowiednie stymulowanie.    

 

 

Zmysły możemy stymulować poprzez zabawy sensoryczne, które mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców i poszerzać świat doznań maluchów. Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, często wystarczą nam jedynie przedmioty z życia codziennego.    

 

 

Obecnie na rynku znaleźć możemy panele sensoryczne, wykorzystujące właśnie min. produkty spożywcze, które znajdziemy w naszych domach.  Panele te posiadają różne faktury, świecą, są różnorodnie kolorystycznie, mają różną wagę oraz dźwięk.  

 

Można je stosować jako wsparcie dla kształtowania prawidłowego rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym czy też wczesnoszkolnym, zarówno w domu podczas zabawy rodzica z dzieckiem, jak również w wielu metodach terapeutycznych, gdzie służą jako pomoce dla dzieci będących w terapii logopedycznej, korekcyjno-kompensacyjnej, fizjoterapeutycznej. Doskonale sprawdzają się podczas zajęć z zakresu Integracji Sensorycznej u dzieci mających problem z prawidłowym przetwarzaniem bodźców sensorycznych. Wówczas pomoce i zabawki sensoryczne odgrywają kluczową rolę w prawidłowym rozwoju dzieci, które poznają różne faktury oraz doznania umożliwiające im zrozumienie swojego ciała i świata zewnętrznego.

 

Na bardzo ciekawe trafiliśmy w Shapes. Firmie, która wykonuje produkty rękodzielniczo, bez użycia lasera, z naturalnym wkładem. Dzięki temu każda z pomocy sensorycznych jest inna, wyjątkowa.

 

       

 

W ofercie Shapes znajdziemy min. Trójkątne tace: cyferki, kolory, samogłoski, sensorki, które pozwalają rozwijać dziecku umiejętność rozpoznawania i nazywania.

Zabawa z wykorzystaniem Tacy stymuluje układ wzrokowy, dotykowy, jak i koncentrację oraz uwagę. Walorem tacy jest możliwość jej obracania, dzięki temu zmienia się sekwencja układania.

  

 

Godne uwagi są również Krążki sensoryczne mini, które zawsze możemy mieć pod ręką gwarantując naszemu dziecku nie tylko świetną zabawę, ale również ćwiczenie pamięci, koncentracji oraz rozwijania zmysłów takie jak: wzrok, węch, dotyk, czucie głębokie.

 


Głównym walorem Shapes jest to, że elementy, z których składają się produkty zostały poddane badaniom i są zgodne z normą N-71 oraz REACH.

 

Z paneli sensorycznych od Shapes korzystają obecnie dzieci niedowidzące, niewidome, jak i mające inne zaburzenia z zakresu Integracji Sensorycznej, co potwierdza ich terapeutyczny aspekt.  Produkty   Shapes stanowią ciekawy dodatek do wyposażenia sal terapeutycznych i sal zabaw.

 

Podsumowując

 

Zaletami pomocy sensorycznych dla dzieci jest przede wszystkim to, że:

- rozwijają małą i dużą motorykę,

-kształtują umiejętności rozpoznawania kształtów, kolorów, faktur czy zależności matematycznych,

-rozwijają logiczne myślenie i ciekawości świata,

- a przede wszystkim wspierają naturalny rozwój dziecka.

 

 

Produkty sensoryczne od Shapes znajdziecie: tutaj

 

 

 

 

 

 

  Shapes

SHAPES

WWW: https://shapes-sklep.pl/

E-mail: shapes.sklep@gmail.com

Telefon: 533 222 161

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl