Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Świąteczna promocja na piękny prezent dla dziecka

2021-11-19

Jeśli szukacie wartościowego prezentu, polecamy piękną książkę - Ogród pełen emocji, Ewy Bolesty-Mroczek, w zestawie z audiobookiem, która skierowana jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dodatkowo możecie zamówić książkę z imienną dedykacją od samej autorki, co dodatkowo uatrakcyjni prezent.

 

 

O czym opowiada książka?

 

Bohaterkami książki Ogród pełen emocji są trzy siostry, które mieszkają w drewnianym domku na skraju wioski. Najstarsza jest Klementyna, skończyła już czwartą klasę, jest spokojna, zrównoważona i w każdej sytuacji widzi coś pozytywnego. Nie lubi narzekać, za to lubi cieszyć się małymi rzeczami. Jeździ na wózku inwalidzkim, który zrobił dla niej tata. Alicja też chodzi już do szkoły, skończyła właśnie trzecią klasę, jest bardzo energiczna i ciągle w ruchu. Najbardziej lubi czytać książki o zwierzętach. Zawsze zaskakuje siostry tym, co znajdzie w książkach, a najciekawsze informacje zapisuje w notatniku. Jest jeszcze najmłodsza Laura, która dopiero rozpoczyna swoją szkolną przygodę. Lubi podjadać, często się denerwuje, gdy coś jej nie wychodzi, i zazwyczaj niedowierza opowieściom Alicji o zwierzętach.

 

 

 

Książka opisuje świat oczami dziewczynek i opowiada o nim z poczuciem humoru. W przystępny sposób przybliża dzieciom co to jest pasja, medytacja, fantazja, pozytywna energia i dobre nastawienie. Pokazuje dzieciom jak cieszyć się z ciszy, stawić czoła porażkom, być wdzięcznym i umieć współpracować. Opowiada też o tym, że każdy z nas jest inny i że mamy prawo mieć własne zdanie. Dziewczynki doświadczają także jak łatwo kogoś zranić i co daje nam współpraca. A przy okazji spotykają w swoim ogrodzie lub wyobrażają sobie różne, często mało znane zwierzęta jak piórolotek, kaszalot, gnojka czy jenot. Spotykając te zwierzęta poznają emocje i uczą się budować relacje między sobą. W tle widoczny jest związek łączący je z mamą i tatą. Dziewczynki poznają otaczający je świat i dowiadują się, że to czego nie znają jest zupełnie naturalne i funkcjonuje w świecie od lat.

 

 

W świątecznym zestawie znajduje się również audiobook, który pięknie i z sercem przeczytała Emilia Komarnicka-Klynstra, a jego fragment znajdziecie tutaj.

 

 

 

Książka Ogród pełen emocji oraz audiobook są do kupienia: tutaj

 

 

OGRÓD PEŁEN EMOCJI

WWW: https://coffee4mind.com/

E-mail: sklep@coffee4mind.com

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.