Wybierz miasto:

Miasto:

Tydzień pomysłów dla dzieci dla rodziców

2017-09-22

Witajcie serdecznie w kolejnej odsłonie tygodnia pomysłów dla dzieci i dla rodziców. Prezentujemy zestawienie atrakcji zajęć i warsztatów dla rodziców z dziećmi, dla samych rodziców i dzieci. Są to często bezpłatne wydarzenia, dni otwarte, lekcje pokazowe, w których możecie brać udział i poznać dane firmy i ich zajęcia. Gorąco zapraszamy na nasze zestawienie najbliższego tygodnia.

 

1. Taneczne rozpoczęcie tygodnia i lekcja pokazowa w Crema Dance

Intensywnie Energicznie i z przytupem - tak właśnie będzie !!! Oficjalne rozpoczęcie sezonu tanecznego w Crema Dance jesień 2017 już w najbliższy poniedziałek. Z tej okazji Mega PROMOCJA !!! 20 karnetów w fikuśnej cenie !!! KARNET OPEN SALSA w cenie 109 zł KARNET OPEN SALSA Student w cenie - 79 zł Mamo zarezerwuj , kup , fikaj i śpiesz się.  A już we wtorek 26 września godz 19.00 zapraszamy na darmowy trening - Body Styling. Tej formy ruchu może spróbować każdy - nie ma ograniczeń wiekowych , podziału na zajęcia dla początkujących i zaawansowanych. Jeżeli chcesz mieć umięśniony brzuch, szczupłe uda i fajną pupę to kierunek body styling i of course Crema Dance. Gwarantuje że poprawisz, kondycję, figurę, ale przede wszystkim samoocenę.

Zapisy:

Studio Tańca Śmietana Revolution- Crema Dance

660 351 112

 

2. ZAJĘCIA POKAZOWO-INFORMACYJNE w Famidze - 26-29 września

Zapraszamy na ZAJĘCIA POKAZOWO-INFORMACYJNE dla maluszków w Famidze na W CENIE 10 zł Plan spotkania przewiduje ok 35-minutowe, pokazowe zajęcia z Instruktorem oraz rozmowę dotycząca organizacji zajęć z Rodzicami dzieci. Zarówno rodzice, jak i dzieci będą mogli poznać Instruktora oraz jego metody pracy. W Recepcji będą dostępne Regulaminy oraz terminarz zajęć na nadchodzący semestr. W tygodniu zajęć pokazowych będzie można zakupić karnety semestralne z GRATISAMI. Koszt Karnetu Semestralnego to 390 zł. REGULARNE ZAJĘCIA RUSZAJĄ OD PAŹDZIERNIKA. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązuje rezerwacja. Pierwszeństwo mają osoby już zapisane na zajęcia w danych grupach oraz osoby zainteresowane wykupieniem karnetu semestralnego. Uczestniczenie w zajęciach pokazowych nie jest obowiązkowe przed zakupem karnetu. W kolejnych tygodniach istnieje możliwość przyjścia na zajęcia próbne w regularnej cenie 30 zł/zajęcia, jeśli w grupie zostaną wolne miejsca.

TERMINARZ ZAJĘĆ POKAZOWYCH:

wtorek 26.09.2017 o godz. 10:00, Famiga, ul. Starowiślna 55/4

wtorek 26.09.2017 o godz. 11:00 (2-3 lata), Famiga, ul. Starowiślna 55/4

środa 27.09.2017 o godz. 10:00 (1-2 lata), Famiga, ul. Starowiślna 55/4

piątek 29.09.2016 o godz. 9:00, Famiga, ul. Starowiślna 55/4

piątek 29.09.2016 o godz. 10:00, Famiga, ul. Starowiślna 55/4

ZAPISY TRWAJĄ tel. 533 522 334, mail: recepcja@famiga.pl

PEŁEN GRAFIK ZAJĘĆ TUTAJ

ul. Starowiślna 55/4

 

3. "Programuj Legendarne Gry z Robamp" wg uznanego w Europie scenariusza zajęć

Zapraszamy na zajęcia dzieci od 9 lat do 11 lat z programowania Krainy Twórczości realizują scenariusz autorstwa Robocamp zwycięzcy europejskiego konkursu dla StartUp-ów.

Uczestnicy zajęć będą realizować grę internetową oparta na estetycznej grafice wraz z podbudową teorii programowania. Uczestnicy zajęć otrzymają zaproszenie dwa razy w roku do udziału w Turnieju Programistów (koniec listopada i marzec).

Zapraszamy programistów do trwających naborów:
SP 153 ul. Na Błonie 15d w środy w godzinach 14.30 - 16.00
W pracowni IT Zespół Szkół Elektrycznych ul Kamińskiego 49 w środy godziny 18.20 - 19.50
MDK ul. Grunwaldzka 5 (k. ronda Mogilskiego) w poniedziałki godzina 17.00 - 18.30
Wieliczka: Gardnerowskie Centrum Edukacyjne, Wieliczka, ul. Gdowska 41 we wtorki godzina 18-19.30

Więcej informacji uzyskasz tutaj. Zgłoszenia poprzez info@krainatworczosci.pl kom: 502 949 099

 

4. Mama wraca do pracy, czyli jak zatrudnić nianię?: 26 września

Czego się nauczysz? Na spotkaniu każda mama dowie się jak legalne zatrudnić nianię, co to jest umowa uaktywniająca, z kim ją można zawrzeć i na jaki okres czasu, a także co zrobić żeby składki za nianię na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne sfinansował budżet państwa. W trakcie warsztatów dowie się też jak skonstruować umowę z nianią i jak zgłosić ją do ZUS’u. Po szkoleniu każda mama otrzyma komplet niezbędnych formularzy, które należy złożyć do ZUS’u, a także checklistę, zawierającą niezbędne kroki by zgłosić nianię do ubezpieczeń społecznych.

Kiedy? 26 września 2017 r. (wtorek) godz. 11.00 Gdzie? ARTzona ZAPISY w klubie ARTzona: k.szczesniak@okn.edu.pl lub klubrodzicow@okn.edu.pl

Link do wydarzenia na Facebooku: tutaj

Więcej informacji oraz terminy kolejnych warsztatów znajdziesz tutaj.

Główna prowadząca - radca prawny Justyna Dębska - Szuszkiewicz

 

5. Chustowe spotkanie w ARTzonie: 26 września

Zapraszamy na spotkanie chustowe obecnych i przyszłych rodziców zainteresowanych noszeniem dzieci w chustach i nosidłach. Podczas spotkania macanki chust i pogaduchy w miłym gronie rodziców noszących. Będzie można przymierzać nosidła, doskonalić wiązania, pomacać chusty z domieszkami i przekonać się do nowych długości i wzorów chust. Zachęcamy do przynoszenia własnych chust i nosideł. Zapraszamy zarówno długonoszące chustoświrki jak i osoby początkujące bez względu na wiek, płeć. Spotkanie odbywa się w miejscu przyjaznym dzieciom z zapleczem i infrastrukturą skierowaną do najmłodszych.

Spotkanie odbędzie się 26 września 2017 w godzinach 12:30-16:00

Miejsce: ARTzona Ośrodka Klutury im. C.K. Norwida w Krakowie, os. Górali 4

Wstęp wolny.

Więcej informacji i kontakt: p.maciaszek@okn.edu.pl

Podczas wydarzenia nie prowadzimy nauki wiązań od podstaw.

 

6. Zajęcia fitness z bobasami: zajęcia dla mam z dziećmi

Trening skierowany do kobiet po 12 tygodniu po porodzie. Ćwiczymy z dziećmi do 12 miesiąca życia. Zajęcia w każdy wtorek i czwartek. Nie musisz martwic się i prosić rodzinę o pomoc, wystarczy ćwiczyć z maluszkiem. Trening grupowy z dziećmi sprzyja i Tobie i jemu. Na zajęciach grupowych każda mama czuje się komfortowo i swobodnie. Jeśli dziecko postanowi spać w tym czasie , spokojnie będzie spal przy mamie, Jeśli dziecko będzie domagało się karmienia, spokojnie możesz go nakarmić przy nas, Jeśli dziecko będzie chciało z nami ćwiczyć- po prostu będzie twoja hantelka. Każda uczestniczka jest mama, a instruktorka prowadząca te zajęcia nawet mama 2-ki Możesz liczyć na wyrozumiałość i wsparcie.

Więcej informacji uzyskasz tutaj. Zapisy: www.delfinakosciolek.com, 535 070 725

Poza tym Pani Delfina prowadzi treningi indywidualne: - ciąża, - gimnastyka poporodowa, - powrot do formy - kształtowanie sylwetki:)

 

7. Spotkanie grupy wsparcia dla rodziców dzieci z trudnościami: 27 września

Spotkanie informacyjne i organizacyjne, na którym rodzice będą mogli poznać warsztaty, dowiedzieć się o ofercie zajęć i ich zakresie. Podczas spotkania w miłej atmosferze porozmawiamy o tym co jest dla nas rodziców trudne, razem będziemy rozwiązywać problemy i wspierać się w trudnych chwilach. Warsztaty co dwa tygodnie prowadzi Małgorzata Sarnecka z wykształcenia pielęgniarka i pedagog terapeuta. W obu zawodach posiada wieloletnie doświadczenie. Ukończyła Studium Medyczne na kierunku pielęgniarstwa . Na Uniwersytecie Świętokrzyskim ukończyła magisterskie studia na kierunku Pedagogika o specjalności Rewalidacja z Terapią Pedagogiczną. Nadal podnosi swoje kwalifikacje zawodowe biorąc udział w różnych kursach i szkoleniach. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie na oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Pani Małgorzata oferuje Państwu fachową poradę, konsultację i terapię z dojazdem do Państwa domów w sprawach dotyczących dzieci i młodzieży mających specyficzne trudności w nauce, jak i tych z trudnościami w zachowaniu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zapisy na bezpłatne spotkanie: 885 905 170

 

8. Warsztaty chemiczne w dwóch miejscach: 27 i 28 września

ChemicAl World zaprasza na comiesięczne warsztaty dla Młodych Naukowców! Czas start: 28 września, godz. 18:00 - Harcownia 28. Rozpoczynamy od ubioru: fartuszek, rękawiczki i okularki dla każdego... a następnie probówka w dłoń i startujemy z szalonymi eksperymentami W dniu warsztatów istnieje możliwość zakupienia karnetu na cały rok szkolny w cenie 300zł (10 spotkań), cena jednorazowego spotkania wynosi 35zł. W przypadku nieobecności dziecka można odrobić zajęcia. Daty kolejnych spotkań: http://chemical-world.pl/harmonogram/ Dodatkowo informujemy, że rodzice również mogą uczestniczyć w naszych warsztatach.

Dzieci samodzielnie wykonują bezpieczne eksperymenty odkrywając przy tym, że nauka chemii może być kolorowa i zabawna. Poprzez nasze zajęcia Młodzi Chemicy rozwijają swoją kreatywność oraz chęć do poznawania świata pełnego chemicznych tajemnic. Wspólne eksperymentowanie zaczynamy 27 września o godz. 17:00 - Orzełek, ul. Lipska 49. W dniu warsztatów istnieje możliwość zakupienia karnetu w cenie 300zł (10 spotkań), cena jednorazowego spotkania wynosi 35zł.

Daty kolejnych spotkań: http://chemical-world.pl/harmonogram/

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu.

 

9. Spotkania przy globusie: Nowy Jork czyli Wielkie Jabłko: 28 września

Na podstawie znajdujących się w bibliotece zbiorów, poznamy z dziećmi ciekawe miejsca na świecie. A więc: kontynenty, państwa, miasta, krainy geograficzne, parki narodowe, itp. Książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” zabierze dzieci w niezwykłą podróż dookoła świata i Polski - tym razem wybieramy się do Torunia. Wstęp wolny. Uczestnicy cyklu zobaczą gejzery i lodowce Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. W Anglii zagrają w krykieta, w Indiach poćwiczą jogę, w Australii zadziwi ich dziobak, w Finlandii - noc polarna. A w Polsce... no właśnie; w myśl powiedzenia „cudze chwalicie swego nie znacie” dzieci będą poznawać także naszą Ojczyznę.

Zajęcia adresowane są do dzieci z klas III, IV i V szkoły podstawowej. Wstęp wolny!

Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków

www.biblioteka.kuznia.edu.pl, www.facebook.com/BibliotekaKlubuKuzniaOsrodkaKulturyImCKNorwida, tel. 12 641 68 75, biblioteka@kuznia.edu.pl

 

10. Grajki - nowe zajęcia dla maluchów od 0-4 lat

Grajki to radosne i energiczne spotkanie z muzyką. Podczas zajęć śpiewamy, tańczymy, gramy na instrumentach. Prowadząca zaraża miłością do muzyki nie tylko maluchy ale również rodziców ! Będzie super, nie może Cię zabraknąć. Zapraszamy! Pierwsze zajęcia pokazowe 21.09 kosztują tylko 10 PLN !

Zapisy:

Szkoła Rodzenia Picolino

biuro@picolino.pl

 

11. Dziecięce Studio Piosenki - spotkanie organizacyjne: 29 września

Dziecięce Studio Piosenki to autorski program Ewy Skolias, mający na celu nauczenie dzieci poprawnego śpiewu z odpowiednią interpretacją wykonywanej piosenki i właściwym sposobem poruszania się na scenie. W ramach zajęć dzieci uczą się emisji głosu, rytmiki, dykcji, ruchu scenicznego. Repertuar piosenek dobierany jest z uwzględnieniem indywidualnych cech i możliwości każdego dziecka. Dziecięce Studio Piosenki istnieje w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida od 14 lat i jest przez cały czas prowadzone przez Ewę Skolias - znakomitego muzyka i pedagoga, z wieloletnim stażem, oddanego z wzajemnością dzieciom. Studio ma na swym koncie wiele osiągnięć i jest zapraszane do udziału w różnych imprezach w naszym mieście np.: Parada Smoków nad Wisłą czy Dzieciaki w Radio Kraków. Udział w zajęciach rozwija u dziecka wrażliwość muzyczną, wyobraźnię, uczy poprawnej wymowy, umiejętności wyrażania siebie oraz nawiązywania kontaktów z innymi dziećmi.

Zajęcia Dziecięcego Studia Piosenki odbywają się od października do czerwca raz w tygodniu w piątki w godzinach: 16.30-18.00 (grupa młodsza: 5-10 lat) 18.00-19.30 (grupa starsza: 11-18 lat)

Koszt: 25 zł za pojedyncze zajęcia od dziecka.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida Górali 5, Kraków tel. 12 644 27 65

 

12. Małopolska Noc Naukowców na UJ: 29 września

Czy nauka jest tylko dla naukowców? Oczywiście, że nie! To może być pasja, własny rozwój, poznawanie świata i wiedza, która bywa bardzo przydatna na co dzień. 29 września 2017 roku (piątek) zapraszamy na Noc Naukowców do sal i laboratoriów Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tym wydarzeniu na FB znajdziecie najświeższe informacje, powiadomienia, zaproszenia i inne szczegóły. Warto je śledzić na bieżąco! Patrzcie także: www.nauka.uj.edu.pl/mnn Czy będą świetne pokazy, warsztaty i wykłady? Na pewno! Gwarantujemy! Przejrzyjcie program i wybierzcie coś, co interesuje Was, Wasze dzieci, znajomych i bliskich. Nie zapomnijcie powiadomić krewnych i przyjaciół, że takie fajne wydarzenie odbywa się w Krakowie :)). Wydarzenia Małopolskiej Nocy Naukowców na UJ (i innych uczelniach) odbędą się 29 września (piątek) w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl