Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Układamy, uczymy się, bawimy!

2021-04-22

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że najefektywniejsza nauka, to ta połączona z zabawą. Zatem jeśli szukacie sposobu na ćwiczenie kolorów, kształtów oraz koncentracji pomogą Wam w tym fantastyczne układanki od LiLco. Przeznaczone są one zarówno dla maluchów, jak i nieco starszych dzieci.

 

 

Układanka Kolorowe skarpetki i Układanka Kolorowe babeczki

 

 

Jak bawić się układankami? Sprawa jest bardzo prosta.

Przed rozpoczęciem układania należy włożyć okrągłe elementy w odpowiednie do tego miejsca. Można to robić naprzemiennie tj. wzory pionowo, a kolory poziomo lub odwrotnie. Za każdym razem kombinacja może być inna, dzięki czemu zabawa będzie interesująca, a dziecko nie będzie układało sekwencji z pamięci. 

Dzięki dwóm częściom wieczka możemy podzielić zabawę na dwa etapy. Łatwiejszy oraz trudniejszy z większą ilością elementów do układania i dopasowywania. Ponadto wieczko spełnia funkcję zakrywającą układankę, umożliwiając bezpieczne przechowywanie.

 

Głównym zadaniem dziecka w tej zabawie jest odwzorowywanie kombinacji kolorów i wzorów. 

 

Bardzo fajne jest również to, że układanka może zostać spersonalizowana- na wieczku pojawi się wówczas imię małego właściciela zabawki.

 

 

Układanki znajdziecie tutaj:

https://lilco.pl/pl/p/Ukladanka-Kolorowe-skarpetki-/40

https://lilco.pl/pl/p/Ukladanka-Kolorowe-babeczki-/41

 

 

 

Paletki kolorów z kartami pracy

 

 

 

Jeśli macie ochotę na zabawę w odwzorowywanie, polecamy Wam Paletki kolorów.

Tutaj również możemy bawić się na kilka sposobów.

 

Możecie odwzorowywać położenia klocków na palecie zgodnie z dołączonymi do zabawki kartami pracy lub przenosić i odwzorowywać położenia klocków (z pamięci lub z kolejnej karty pracy) z jednej palety na drugą tak, aby żaden klocek nie spadł z palety.

Dziecko może przekładać klocki rączką lub za pomocą dołączonych do zestawu drewnianych szczypiec- wszystko zależy tutaj od możliwości dziecka

 

Paletki kolorów znajdziecie tutaj: https://lilco.pl/pl/p/Paletki-kolorow-karty-pracy/56

 

 

 

Układanka Żarówki z kartami pracy

 

 

Kolejną świetną propozycją od LiLco jest Układanka Żarówki.

 

Głównym zadaniem dziecka jest sortowanie lub odwzorowywanie kombinacji kolorów żarówek na podstawie, zgodnie z dołączonymi kartami pracy. Dodatkowo do zestawu dołączone są pocięte żarówki, które odgrywają rolę puzzli. Wycięte, prostokątne otwory w podstawie służą jako stojak do układania sekwencji.

 

Maluch bawiąc się tą układanką uczy się kolorów i wspiera rozwój lewej półkuli mózgu, która odpowiedzialna jest za porządkowanie sekwencyjne, wykrywanie relacji, analizę i przetwarzanie linearne. Ponadto pomoc rozwija zdolności językowe oraz uczy cierpliwości i logicznego myślenia.

 

 Układankę żarówki znajdziecie tutaj:  https://lilco.pl/pl/p/Ukladanka-Zarowki-karty-pracy-/60

 

 

 

 

Dzięki układankom, które przedstawiliśmy powyżej dziecko ćwiczy koncentrację, precyzję, spostrzegawczość i motorykę małą, która jest bardzo ważna w jego rozwoju. Są również doskonałe do nauki cierpliwości i logicznego myślenia.  Z pewnością są to pomoce, które zajmą dziecko na dłużej.

 LiLco

LILCO

WWW: http://lilco.pl/

E-mail: lilco.kontakt@gmail.com

Telefon: +48500722398

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.