Wybierz miasto:

Miasto:

Wakacje z dzieckiem w Beskidach

2021-03-25

„Tato, czy my jesteśmy na końcu świata?” – zapytało moje dziecko, gdy stanęliśmy na tarasie Ski Hotelu. „Tak, Kochanie” – odparłem. Było tak pięknie, że nie chciałem się stąd ruszać. Hotel znajduje się w Suchej Dolinie w Beskidzie Sądeckim. Jest cudnie położony i oferuje świetną, domową, bardzo smaczną kuchnie. Położenie sprawia, że dzieci mają tam swój raj. Jest mnóstwo miejsca na zabawy w berka, w chowanego. Można przygotować samemu grilla. Kilka kroków dalej są snopy siana i pasące się krowy i owce. (fot. 1,2,3,)

 

Hotel to świetna baza wypadowa do pobliskich miejscowości: Piwniczna kusi swoimi źródłami i przepyszną wodą źródlaną. (fot. 4) Podobnie w Muszynie (fot.5) możemy nabrać zdrowej wody ze źródełka czy wspiąć się na wzniesienie, by z ruin zamku muszyńskiego podziwiać piękną panoramę miasta. Ruiny znajdują się w paśmie Koziejówki (636m) nad zakolem rzeki Poprad.(fot.6)

 

Spływ Dunajcem zapamiętamy do końca życia. Jest tak magicznie, że przez 2,5h nasze dzieci nawet nie stęknęły, że nudno, kiedy koniec, a długo jeszcze? Myślę, że to najlepsza rekomendacja tej atrakcji. Dla nas rodziców były to wrażenia również nie do opisania.

 

W wolnych chwilach spacerowaliśmy, odpoczywaliśmy, relaksowaliśmy się i …zbieraliśmy grzyby. Klimat jest wymarzony do totalnego relaksu i zapomnienia dnia codziennego.

 

Ale cofnąć się w czasie możecie tylko w Sądeckim Parku Etnograficznym. Tutaj czas się zatrzymał. Czuliśmy się wspaniale, trochę jak na planie filmowym, gdyż otaczająca nas rzeczywistość była nierealistycznie cudowna. Trochę tak, jak byśmy odwiedzali naszych dziadków w latach 80tych (tzn. ja i żona) , bo dzieci takich klimatów nie kojarzą.. Nasze dzieciaki były zachwycone…. My również!

 

Z czystym sumieniem polecamy Beskidy z dziećmi! Mnóstwo atrakcji, ludzie gościnni, wrażenia wspaniałe!

 

 

Autorka zdjęć i tekstu - Krzysztof Szymański- uczestniczka konkursu wakacyjnego Poleć i Wygraj Wakacje

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl