Wybierz miasto:

Miasto:

Wakacje z dziećmi nad jeziorem

2021-03-25

Historia wakacji, zaczęła się od planów. Pytanie w naszych głowach: dokąd pojechać? Pytanie bardzo ważne, gdy jest się rodzicem 2 małych dzieci, wymagających ciągłej troski i opieki. Czy sobie poradzimy w nowej sytuacji, ponieważ często nie wyjeżdżaliśmy na wakacje? Dodatkowo, byłam wtedy w zaawansowanej ciąży , co troszkę utrudniało podjęcie decyzji. Jednak zdecydowaliśmy się na odpoczynek. Jeśli wakacje to tylko w Polsce. Jest tyle pięknych miejsc, które warto zwiedzić. Wybraliśmy dla naszej rodziny w ustronne miejsce przy Jeziorze Powidz.

 

 

Nasz pobyt trwał 4 dni. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, nasze dzieci były podekscytowane, a zarazem szczęśliwe. Cieszyły się z każdej najmniejszej rzeczy. Staram się uczyć moje dzieci, że nie ważny jest luksus, tylko czas spędzony razem w tym szalonym świecie. Zaczęliśmy spacerować , aby poznać okolice i dotarliśmy do niewielkiej plaży przy jeziorze. Zachwyt nad "morzem" nie miał końca, zabawy z tatą w wodzie , leżenie na plaży, granie w piłkę i pluskanie...Bezcenny obraz , gdy dziecku nie schodzi uśmiech z twarzy.

 

Natomiast ja z młodszą córeczką , szukałyśmy muszelek na brzegu. Znalezione skarby , chroniła  z całych sił. 

Były też zabawy na placu zabaw, który był usytuowany na podwórku, gdzie mieliśmy nocleg. Patrząc na biegające dzieciaki, zastanawiałam się skąd biorą one siłę na dalszą zabawę. Za to wieczorami zasypiały błyskawicznie.. Wtedy nadchodził czas kiedy z mężem mogliśmy porozmawiać, nacieszyć się tylko sobą i odpocząć. 

 

 

Jezioro było piękne , wszyscy byliśmy zachwyceni, że możemy tutaj być razem. I w taki sposób oczekiwać przyjścia na świat istoty, która była z nami i słyszała wszystko co się dzieje dookoła. Moja rodzina czuła ruchy maleństwa i wiedziała, że ona również cieszy się naszym wyjazdem. 

Wakacje chociaż w małej miejscowości były dla nas, bardzo "wielkie". Polecam odwiedzać również te małe miejsca, w których naprawdę jest co robić i co zwiedzać. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wycieczek w Polskie strony.

 

 

 

Autorka zdjęć i tekstu -Malwina Maciaszczyk- uczestniczka konkursu wakacyjnego Poleć i Wygraj Wakacje

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl