Wybierz miasto:

Miasto:

Własny plac zabaw w przydomowym ogródku? To możliwe!

2022-05-18

Przydomowy ogród może stać się niezwykłą przestrzenią, gdzie Twoje dzieci będą bawić się, szaleć i przeżywać fantastyczne przygody. Z całą pewnością każdy maluch marzy o tym, by posiadać własny plac zabaw: domek ze zjeżdżalnią, huśtawka, czy mostek linowy typu "małpi gaj" pozwolą spędzać czas aktywnie na zabaw z rodzeństwem i kolegami i, co najważniejsze, rozładować energię w całkowicie bezpiecznych warunkach.

 

 

Jaki powinien być idealny plac zabaw dla dzieci?

 

 

Domowy plac zabaw to doskonałe rozwiązanie, by odciągnąć dzieci od wszechobecnych ekranów i zachęcić do wysiłku fizycznego. Aby jednak to miejsce dobrze spełniało swoją rolę, konieczne będzie zadbanie o kilka kwestii. Najważniejszą z nich jest bezpieczeństwo. Zakup poszczególnych elementów i cały systemów zawsze należy analizować przede wszystkim pod tym względem. Nie wystarczy, że atrakcje będą estetyczne - muszą być również solidnie wykonane, najlepiej z przyjaznych dla środowiska materiałów, takich jak naturalne drewno. Zawsze należy sprawdzić, czy wybrany zestaw posiada odpowiednie atesty i certyfikaty, które świadczą o tym, że system przeszedł przez rygorystyczne testy - komentują eksperci z firmy Fatmoose. Oczywiście przed zakupem warto również samodzielnie przyjrzeć się konstrukcji poszczególnych elementów - jeżeli uginają się przy niewielkim nacisku, dostrzegasz niskiej jakości blaszki łącznikowe czy słabe spawy, zrezygnuj z zakupu.

Drugą kwestią, która będzie istotna przy wyborze, jest przeznaczenie dla określonej grupy wiekowej. Nigdy nie należy kupować zestawu przeznaczonego dla młodszych dzieci niż te, które będą z niego korzystały - zjeżdżalnie, karuzele czy huśtawki mają określoną nośność, jeżeli ją przekroczymy, o wypadek nietrudno... Projektując miejsce dla dzieci w ogrodzie warto myśleć perspektywicznie o ich potrzebach w kolejnych latach.

Istotny będzie również wybór odpowiedniego miejsca w ogrodzie - musi być ono oddalone od ruchliwej ulicy i miejsc, które mogą łatwo zostać zniszczone podczas zabawy, takich jak ulubione rabaty z kwiatami. Teren zawsze należy odpowiednio przygotować - zadbaj o stabilne, równe podłoże pozbawione kamieni i ostrych elementów. Najlepiej będzie posiać krótką trawę.

 

 

Domek dla dzieci, zjeżdżalnie, huśtawki... - wszystko, o czym marzą młodsi i starsi

 

 

Każdy z rodziców ma nieco inne oczekiwania i możliwości zagospodarowania przestrzeni w ogrodzie, dlatego też trendem, który bardzo dobrze odpowiada na różnorodne potrzeby są systemy modułowe - pozwalają one na zakup zestawów złożonych z gotowych elementów, które możesz dowolnie wybierać i ustawiać tak, jak Ci to pasuje. Wraz z upływem czasu możesz powiększyć zestaw o kolejne elementy i dodatkowe akcesoria. Niektórzy poprzestają na dwóch huśtawkach lub budują domek dla dzieci, inni decydują się zamówić ogromne drewniane fortece ze zjeżdżalniami z mostkami do ćwiczenia równowagi.

 

 

Zawsze warto pomyśleć o tym, które zabawy dziecko szczególnie chętnie wybiera korzystając z publicznych placów zabaw, a które omija. Dobrym pomysłem może być postawienie niewielkiego drewnianego domku - będzie on stanowił miejsce do spotkań towarzyskich i rozmów z kolegami podczas zabawy, dziecko tu może stworzyć swoją "oazę". Jeżeli dysponujesz nieco większym metrażem, to bez wątpienia warto zdecydować się na ten element. Może on łączyć inne elementy takie jak zjeżdżalnie, drabinki do wspinaczki i huśtawki. Dobrym pomysłem będzie wybór zestawów, w którym pojawią się także dodatkowe akcesoria, takie jak peryskopy, łamigłówki czy kierownice wyścigówek - mogą one uczynić zabawę jeszcze ciekawszą i bardziej rozwijającą.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl